Святий апостол первомученик і архідиякон Стефан

9 січень 2016 - Вася Гуцал

 Був старшим серед семи дияконів, поставлених самими апостолами, тому його називають архідияконом. 

Він був християнським первомучеником і постраждав за Христа у віці близько 30 років. За висловом Астерія, це був "начаток мучеників, учитель страждань за Христа, підстава доброго сповідання, бо перш Стефана ніхто не виливав крові своєї за Євангеліє". Повний Духа Святого, святий Стефан з відвагою переконливо проповідував християнське вчення і перемагав юдейських книжників у суперечках. За цей іудеї обмовили Стефана, нібито він вимовляє хули на Бога і на Мойсея. З таким звинуваченням святий Стефан постав перед синедріоном і первосвященником.

  Він виголосив полум'яну промову, в якій виклав історію єврейського народу і сміливо викрив іудеїв в гоніннях на пророків і в страти очікувався ними Месії, Ісуса Христа. Під час промови святий Стефан раптом побачив небо відкрите та Ісуса Христа у славі, що стоїть по правиці Бога. Він голосно проголосив про це. Тоді юдеї, затикаючи вуха, накинулися на нього, потягли його за місто і побивали камінням, а святий мученик молився за своїх убивць. Вдалині, на піднесенні, стояла Матір Божа зі святим апостолом Іваном Богословом і ревно молилася за мученика.

  Перед смертю Стефан вимовив: "Господи Ісусе, прийми дух мій, Господи, не постав їм це під гріх", - і потім радісно зрадив Христа свою чисту душу. Тіло святого первомученика Стефана, залишене на поживу звірам, таємно взяв відомий єврейської вчитель Гамалиїл з сином своїм Авівом і віддав похованню в своєму маєтку. Згодом вони обидва увірували в Христа і прийняли святе Хрещення.

Рейтинг: 0 Голосів: 0 526 переглядів
Коментарі (0)