Іоанн Шанхайський – живий доказ двох християнських істин

2 липня 2015 - Вася Гуцал

Істина перша: «Спасися сам, і тоді навколо тебе спасуться тисячі»

Цю істину може підтвердити незліченна кількість людей, які мали можливість доторкнутися до життя справжнього святого в буремному 20-му столітті. А народився він у 1896 році в селищі Адамівка Харківської області (Україна).

Йдеться про святителя Іоанна Максимовича, архієпископа Шанхайського і Сан-Франциського, пам'ять якого звершується сьогодні, 2 липня.

Декілька чудес святого:

Чудо в Адамівці

Сила релігійності та чистота життя майбутнього святителя Іоанна вже в період його дитинства змінювали людей. Гувернантка–француженка, під впливом розмов із маленьким хлопчиком, приймає Православ’я.

У післяреволюційну добу молодий хлопець опиняється в Белграді, де у 1926 році приймає чернечий постриг. Згодом, у 1934-му, в емігрантському Шанхаї, Іоанн стає єпископом, явивши, за словом митрополита Антонія Храповицького, зерцало (зразок) аскетичної твердості в час загального духовного розслаблення.

Щоденне служіння Літургії і безперервна молитва архіпастиря, яка була настільки глибокою, що інакше, як бесідою з Богом її не можна було назвати, – ось що складало основу життя отця Іоанна. 

Чудеса в Шанхаї

А ще було віддане служіння ближньому – владика кожного дня відвідував хворих, сповідав та причащав їх Христових Таїн. Особливо в моменти погіршення стану підопічних, святитель знаходився поряд, довго молився прямо біля їх ліжок, і часто ставалося диво – до життя повертались навіть безнадійно хворі.

Святитель Іоанн Шанхайский з сиротами притулку. Шанхай, 1938 р.

Чудеса на острові Тубабао

Після Другої Світової війни руська спільнота змушена була емігрувати з Китаю та опинилась на тихоокеанському острові Тубабао, що був розташований в епіцентрі страшних сезонних тайфунів, які кілька разів на рік руйнували все на своєму шляху. Коли черговий руський біженець запитав про тайфуни у місцевого філіппінця, той заспокоїв прибульця тим, що поки що приводу для хвилювання немає, адже «ваш святий благословляє табір кожну ніч на всі чотири сторони». І, дійсно, за час перебування на острові святителя Іоанна, цебто понад 27 місяців, жоден тайфун не потурбував Тубабао і його мешканців.

Чудеса в Парижі

Святитель Божий повертав віру в Христа не лише співвітчизникам, але й європейцям, надихаючи їх прикладом власного життя. Збереглась зворушлива згадка про те, як одна француженка, коли її діти починали хворіти, відправляла їх на вулицю в те місці, де проходив владика Іоанн. Після благословення архіпастиря вони кожного разу одужували.

В усіх європейських лікарнях знали про єпископа і кликали його до усіх важкохворих, не залежно від їх віросповідання. Коли молився православний владика, Бог завжди являв Свою милість.

Один Паризький католицький священик, закликаючи до християнського життя молодь, зауважував: «Ви вимагаєте доказів, ви кажете, що зараз немає ані чудес, ані святих. Навіщо теоретичні докази, якщо сьогодні вулицями Парижа ходить святий Іоанн Босий?»

А святитель Іоанн, зневажаючи розкіш, дійсно, ходив в старому одязі і босоніж, при цьому мав від Бога неоціненний скарб – любові і благодаті.

Передбачаючи майбутнє відродження Батьківщини, він запевняв, що це станеться тоді, коли наш народ відродиться духовно, коли ми з новою силою приймемо в серця слова Спасителя про сенс життя.

Джерело:Православіє в Україні

Рейтинг: +2 Голосів: 2 280 переглядів

Видеоролики по теме

Тиса-1."Духовнi обрiї". Святитель Іоанн Шанхайський (США)

Тиса-1."Духовнi обрiї"....

23 листопада 2012
Коментарі (0)