П’ять порад для матерів хлопчиків

23 квітня 2015 - Вася Гуцал

Хлопчиків повинні виховувати чоловіки, це безперечно. Але і роль матері в житті зростаючого сина не можна зменшувати. Чи легко бути «правильною» матір’ю для хлопчика? Про це розповідає сімейний та дитячий психолог Людмила Овсяник.

У перші три роки життя хлопчика між ним і матір’ю існує тісний психологічний зв’язок. Це дуже відповідальний період у вихованні сина для жінки. Потімвиправити допущені помилки буде непросто, а іноді, на жаль, неможливо.

Легше попередити прикрі огріхи, які в майбутньому можуть стати перешкодами для благополуччя сина в тих або інших сферах життя. Для цього від матері не вимагається ніяких надприродних зусиль або героїчного самопожертвування.

Жінкам, що бажають гармонійно почувати себе в ролі матері і бути впевненими, що вони роблять усе можливе, щоб їх син виріс щасливою і успішною людиною, рекомендується:

1. Любити батька своєї дитини і відчувати, що любов взаємна.

Жінки, які захоплені своїм чоловіком, почувають себе коханими та привабливими, рідко проявляють схильність до гіпер – або гіпоопіки.

В результаті у синів немає шансів впасти в психологічну залежність від матері або стати розбалуваними кумирами сім’ї.

Завдяки тому, що діти жінок, щасливих в шлюбі, не сумніваються в достовірності материнської любові, вони ростуть з відчуттям безпеки та довіри до людей і світу, у них формується висока самооцінка і, як правило, не виникає складнощів зі встановленням соціальних контактів.

Людина, яка в дитинстві почувала себе улюбленою та бажаною обома батьками, здатна відчувати та проявляти любов до своїх близьких – чоловіка (дружини), дітей, батьків.

2. Щиро поважати батька своєї дитини.

Якщо жінка не відчуває поваги до чоловіка, тим більше зневажає його (причому абсолютно не важливо, явно або приховано вона це робить: дитина на рівні підсвідомості безпомилково уловлює тональність стосунків між матір’ю та батьком), син виросте з переконанням, що він сам - нікчемний чоловік.

Жінки, які зустрінуться йому на шляху, ще більше зміцнять цю віру, тому що бачитимуть в ньому жалюгідного невдаху, негідного представника сильної статі і ставитимуться відповідно.

Як бути, якщо батько не являється або перестав бути гідним прикладом для наслідування (наприклад, зловживає алкоголем або приохотився до наркотиків) і матері нема за що його шанувати? Жінці заради себе самої та благополуччя сина слід позбавитися від своєї співзалежності якнайскоріше, навіть ціною руйнування шлюбу.

У ідеалі – навіть не намагатися будувати стосунки з чоловіками, що мають алкогольну або наркотичну залежність, і тим більше не народжувати від них дітей.

3. Регулярно говорити собі: «Я чудова, приголомшлива, прекрасна… ма­тір!».

Це важливо робити з тієї причини, що матір, котра не сумнівається у своїх батьківських здібностях, заражає своєю впевненістю сина і тим самим створює у нього відчуття захищеності та безпеки.

Крім того, жінки, які вважають себе хорошими матерями, рідше допускають помилки у вихованні дітей, а коли невдачі (вони неминучі) все ж відбуваються, то ставляться до них як до випадкових явищ і прагнуть витягнути корисний досвід з події.

Усвідомивши, що вони були не праві, такі матері завжди готові вибачитися, а значить, навчають своїх дітей не боятися помилок і не картати себе за помилки понад міру.

4. Почувати себе реалізованою в роботі та улюблених заняттях.

У жінок, які люблять свою роботу і мають хобі, самооцінка та міра самоповаги зазвичай високі. Дитина для них не стає центром Всесвіту. Відсутність прагнення компенсувати професійну нереалізованість благотворно позначається на стратегії виховання дітей.

Так, успішні у своїй професійній сфері жінки рідко мучать своїх дітей надмірною увагою і невиправданим контролем – навпаки, з ранніх років навчають їх бути самостійними та відповідальними. Крім того, завдяки успіхам у праці матір легко завойовує повагу своїх дітей-підлітків.

5. Заохочувати усі прояви самостійності сина, навіть незручні.

Якщо матір пригнічує хлопчика, жорстко вказує, що йому слід і чого не слід робити, постійно припиняє його спроби впоратися з якоюсь справою самостійно, часто несправедливо карає, він виросте безініціативним, безвільним та невпевненим в собі – загалом, безхребетним, затурканим чоловіком.

Його ідеалом стануть авторитарні жінки, оскільки психологічно комфортно він почуватиме себе, тільки знаходячись в міцних руках.

Ірина Барейко

Джерело - interfax.by

Переклад українською – газета “Волинь Православна”

Рейтинг: +1 Голосів: 1 225 переглядів
Коментарі (0)