Прот. Георгій Коваленко: Церква закликає не перетворювати політичну боротьбу на «священну війну»

9 грудня 2013 - Вася Гуцал

 

— Отець Георгій, 6 грудня пройшов хресний хід проти « експансії Евросодома ». Як повідомляють самі « православні активісти », вони вийшли з плакатами з Києво-Печерської Лаври. Благословляла Чи Церква цих людей?

  

 Українська Православна Церква не благословляла і не благословляє ніяких « хресних ходів » під політичними гаслами. «Політичне православ'я» засуджено нашою Церквою ще в 2007 році. При цьому Церква не забороняє своїм віруючим мати власну політичну позицію і її висловлювати. Але давайте не будемо демонстраціях називати « хресним ходом », а позицію громадських і політичних організацій сприймати як позицію Церкви. Позицію Церкви висловлює Священноначаліє і офіційні спікери .

 

— Чи можна заборонити політичні плакати і транспаранти на території монастиря, як наприклад, занадто відверті наряди ?

 

— На території Лаври немає політичних плакатів і транспарантів. Більше того, я не раз помічав, що люди самі знімають політичну символіку, коли заходять на територію монастиря. І це правильно, тому що храм — не місце для політики. При цьому шлях Церкви — це не шлях заборон і сили. Церква взиває до совісті і шанобливого ставлення до святині.

 

 Як ставитися до заяви архімандрита Віктора (Бедь ) в Ужгороді з підтримкою вимоги зміни влади ?

 

— Архімандрит Віктор (Бедь ) не є офіційним спікером Церкви і висловлює свою власну політичну позицію, в основі якої, напевно, багатий політичний досвід. До речі, «Закон про свободу совісті та релігійні організації» прямо дозволяє йому це робити. А Церква закликає священнослужителів утримуватися від участі в політичній боротьбі, щоб бути пастирями всього народу, а не його частини (до речі, слово «партія » від англійського « part » — частина ). У Закарпатті є ще один дуже політично активний священик, і коли кілька років тому Блаженнішого Митрополита Володимира запитали, чому Церква не реагує на його політичну активність, Блаженніший відповів: «Ми чекаємо і сподіваємося, що в ньому пастирське переможе політичне».

 

— Паралельно з акціями протесту йде інформаційна атака на Українську Православну Церкву. Її звинувачують у нібито протистояння євроінтеграції та протестувальникам. Хто і навіщо це робить ?

 

— Напевно, не всім подобається позиція Української Православної Церкви. Але вона незмінна ось уже багато років — Церква не ділить своїх вірних по політичному або геополітичному принципом. І закликає не використовувати релігійну риторику та символіку у політичній боротьбі. Наші віруючі і серед протестуючих, і серед охороняють громадський порядок. І у владі, і в опозиції. І саме Церква закликає не демонізувати один одного. І не перетворювати політичну боротьбу на «священну війну».

 

— Церква висловила свою позицію в перші ж дні конфлікту, закликавши до молитви, примирення і недопущення насильства. Чи варто повторювати цей заклик у зв'язку з тим, що градус агресії наростає ?

 

— Офіційна позиція Церкви не змінилася і продовжує бути актуальною. Головне в ній — це заклик до щоденної молитви всіх і у всіх храмах і монастирях. Молитві про примноження любові і викорінення ненависті і злоби. Плюс Священноначаліє і спікери нашої Церкви постійно дають коментарі, інтерв'ю, ходять на ефіри. Церква також однозначно засудила насильство, закликала до діалогу і нагадала всім слова Спасителя про те, що « царство, поділене в собі, спорожніє, і будинок або місто, що розділився у собі, не встоїть ». А в цей воскресіння на службі про найголовніше нам ще нагадав і Сам Господь. Рядовий недільний прокимен прозвучав так, як ніби спеціально для нас — « Господь фортеця людям Своїм дасть, Господь благословить людей Своїх миром». Як бачите, світ — це Боже благословення. Але, на жаль, не для всіх, а для «своїх Богу ». Тому, чим більше серед нас буде «людей Божих », які живуть за Божими Заповідями, тим більше шансів у миротворців. А заповіді прості і актуальні — не сотвори собі кумира, не убий, не вкради, не бреши… Люби Бога і ближнього .

 

    — Які Ваші особисті відчуття того, що відбувається зараз у Києві? Чи справді панує така жорстокість

 і напруга, як передають ЗМІ?

 

— Мої особисті відчуття, напевно, такі ж, як і у більшості моїх співгромадян. Ми всі дуже стурбовані і хочемо мирного вирішення ситуації. Джерел інформації досить багато. З одного боку, це добре, тому що дозволяє з різних сторін поглянути на події. З іншого боку, потрібно вміти аналізувати ситуацію, не дозволяти собою маніпулювати і не забувати, що політичне життя — лише частина нашого життя.

   

  Цю замітку також опубліковано на сайті:  http://www.pravmir.ru

Рейтинг: 0 Голосів: 0 526 переглядів

Видеоролики по теме

Як реагувати на богохульство?— Третя заповідь

Як реагувати на богохульство?—...

17 червня 2013
Про третю заповідь Божу та про те, як реагувати православному, коли хтось хулить Бога та Церкву — розповідає Прес-секретар Предстоятеля прот.Георгій Коваленко
Новий рік і Різдвяний піст: як поєднати?

Новий рік і Різдвяний піст: як...

30 грудня 2013
У чому полягає зміст Нового року для сучасної православної людини -- поділився думками Прес-секретар Предстоятеля прот. Георгій Коваленко
Різдвяний піст на сучасний лад

Різдвяний піст на сучасний лад

28 листопада 2014
У чому має полягати піст для людини, яка живе в сучасному інформаційному суспільстві, поділився думками Прес-секретар Предстоятеля прот. Георгій Коваленко.
Усікновення глави Іоанна Хрестителя: що святкуємо, чому не ріжемо кругле?

Усікновення глави Іоанна...

10 вересня 2013
Чому святкуємо Усікновення глави Іоанна Хрестителя, чи можна різати кругле в цей день — про це та інше Речник УПЦ прот. Георгій Коваленко.
Фільм «Софія Київська»

Фільм «Софія Київська»

22 червня 2013
Століттями Софійський собор був духовним центром Русі. Однак він -- не мовчазний свідок, а безпосередній учасник найважливіших подій. Храм споріднився з подіями настільки, що сьогодні варто говорити не про Софію Київську в історії, а про історію, яка закарбувалась у Софії... Режиссер -- Віктор...
Коментарі (0)