Матеріали за Серпень 2015 року

БЫВАЕТ ТАКОЕ...Притчі

БЫВАЕТ ТАКОЕ...

Девушка ожидала свой рейс в большом аэропорту. Её рейс был задержан, и ей придется ждать самолёт в течение нескольких часов. Она купила книгу, пакет печенья и села в кресло, чтобы провести время.

Священномученик Мирон КізічеськийСвятий дня

Священномученик Мирон Кізічеський

Святий мученик Мирон був пресвітером в Ахаї (Греція), жив в III столітті. Постраждав в 250 році при імператорі Декіі (249-251).

Успіння Пресвятої БогородиціСвятий дня

Успіння Пресвятої Богородиці

 Церковний рік не тільки багатий на різні Богородичні свята, але він також ними починається і завершується. 

Преподобний Дометій ПерсіянинСвятий дня

Преподобний Дометій Персіянин

Святий Дометій походив з Персії і був поганином. Замолоду прийняв Христову віру, а згодом вступив до чернечої обителі в Месопотамії. Звідти перейшов до монастиря свв. Сергія і Вакха над рікою Євфрат, де був висвячений на диякона. Пізніше, вважаючи себе негідним св. Тайни Священства, він покинув монастир і пішов у Сирію, де оселився в печері.

Преображення Господа, Бога і Спаса нашого Ісуса ХристаСвятий дня

Преображення Господа, Бога і Спаса нашого Ісуса Христа

 Ми святкуємо великий для нас день Преображення Господнього. Ще раз в своєму житті ми духовно були присутніми на Фаворській горі. Очами віри ми бачили разом з апостолами Петром, Яковом та Іоанном, які зійшли зі Спасителем на вершину цієї гори, славу Божу в священні хвилини цієї події, яка відбулася незадовго до хресних страждань і смерті нашого Спасителя.

Про сутність Успенського постуЖиття в Церкві

Про сутність Успенського посту

14 серпня для нас, для усіх православних християн, розпочинається Успенський піст. У цій публікації ми розповімо про те, як було започатковано Успенський піст, як харчуватися й проводити дні Успенського посту, тощо. 

СВЯТАЯ НОННА,МАТЬ СВЯТИТЕЛЯ ГРИГОРИЯ БОГОСЛОВА.Святий дня

СВЯТАЯ НОННА,МАТЬ СВЯТИТЕЛЯ ГРИГОРИЯ БОГОСЛОВА.

"Она знала, — говорит святитель Григорий Богослов, — одно истинное благородство — быть благочестивою и знать, откуда мы произошли и куда пойдем; одно надежное и неотъемлемое богатство — тратить свое имущество для Бога и для нищих, особенно же для обедневших родственников." 

Происхождение (изнесение) Честных Древ Животворящего Креста ГосподняСвятий дня

Происхождение (изнесение) Честных Древ Животворящего Креста Господня

В греческом часослове 1897 года так объясняется происхождение этого праздника: "По причине болезней, весьма часто бывавших в августе, издревле утвердился в Константинополе обычай износить Честное Древо Креста на дороги и улицы для освящения мест и в отвращение болезней. Накануне (31 июля), износя его из царской сокровищницы, полагали на святой трапезе Великой церкви (в честь Святой Софии - Премудрости Божией).

Валаамская икона Божьей Матери мироточитЗустріч з Православієм

Святий пророк ІєзекіліяСвятий дня

Святий пророк Ієзекілія

 Святий пророк Єзекиїл жив в VI столітті до Різдва Христового. Народився в місті Сарир, походив з коліна Левія, був священиком і сином священика Бузі. 

Святий пророк ІліяСвятий дня

Святий пророк Ілія

 Святий пророк Ілія народився в Фесвії  Галаадскій в коліні Левііном за 900 років до народження Христа. Змалечку він присвятив себе Єдиному Богу, оселився в пустелі і проводив життя в суворому пості, Богомислії і молитві.

Чему нам поучиться у святого пророка?Життя в Церкві

Чему нам поучиться у святого пророка?

 «И возрастал он в благочестии и богомыслии...»

 

Святой угодник Божий родился в X веке до пришествия Христова в Фесвии Галадской. По преданию, его отец при рождении сына видел, как светлые ангелы беседовали с младенцем, пеленали его огнем и питали пламенем. С юных лет святой Илья удалился на пустынную гору Кармиль, где возрастал и укреплялся духовно, проводя жизнь в строгом посте, молитве и богомыслии.

 

После смерти царя Соломона государство разделилось на два царства - Иудейское и Израильское. И если в Иудее в какой-то мере сохранялось прежнее благочестие, то Израильское царство очень быстро уклонилось от веры отцов к служению языческим богам. Особенно же возросло нечестие при царе Ахаве, жена которого, Иезавель, будучи язычницей, усиленно насаждала культ Ваала.

Знайдення мощей преподобного Серафима Саровського, чудотворця.Святий дня

Знайдення мощей преподобного Серафима Саровського, чудотворця.

  На початку минулого століття на свічнику Святої Православної Церкви розпалилася нова яскрава свічка. Господь благоволив послати землі великого молитовника, подвижника і чудотворця. 

Преподобный Серафим СаровскийСвятий дня

Преподобный Серафим Саровский

  Батюшка о. Серафим поступил в Саровскую пустынь в 1778-м году, 20-го ноября, накануне Введения Пресвятой Богородицы во храм и поручен был в послушание старцу иеромонаху Иосифу.