Матеріали за Липень 2015 року

Собор Архангела ГавриїлаСвятий дня

Собор Архангела Гавриїла

Архангел Гавриїл був вибраний Господом для того, щоб благовістити Діві Марії, а з Нею і всім людям велику радість про Втілення Сина Божого. Тому на наступний день після Благовіщення, прославивши Пречисту Діву, ми дякуємо Господу і шануємо

 Його посланника Архангела Гавриїла, що послужив таїнству нашого спасіння.

Преподобный Антоний Киево-ПечерскийСвятий дня

Преподобный Антоний Киево-Печерский

Преподобный Антоний Киево-Печерский родился в 983 году недалеко от Чернигова, в местечке Любече. С юных лет имея страх Божий, он желал облечься в иноческий образ.

Молитва делает людей красивымиЗустріч з Православієм

Молитва делает людей красивыми

Хотим мы того или не хотим, но всю жизнь нас сопровождают огорчения. Иногда они приходят по нашей собственной воле, оттого, что мы не умеем управлять своими душевными силами, в другой раз – по неведению, оттого, что мы совершаем какие-нибудь ошибки, большие или маленькие, или оттого, что кто-то оказывается слишком привередливым. Огорчения раздавливают нас, подобно катку, и уязвляют.

Чи можна уявити собі райське блаженство?Основи Православного віровчення

Чи можна уявити собі райське блаженство?

Рай, Царство Небесне, Новий Єрусалим… Мета життя кожного православного християнина і в той же час найбільш малознайоме, незрозуміле і невимовне місце, стан душі…

Преподобний Афанасій АфонськийСвятий дня

Преподобний Афанасій Афонський

У святому Хрещенні Авраамій, народився в місті Трапезундії, рано осиротів, виховувався в однієї доброї благочестивої черниці, наслідуючи своєї прийомної матері у навичках чернечого життя, в пості й молитві. Вчення він осягав легко і незабаром обігнав в науках своїх однолітків. 

Святий мученик ІакінфСвятий дня

Святий мученик Іакінф

Родом з Кесарії Каппадокійської, виріс у християнській родині. Римський імператор Траян (98-117) поставив його своїм кубікуларіем (Постельничий). 

Положення чесної Ризи Пресвятої Богородиці у ВлахерніСвятий дня

Положення чесної Ризи Пресвятої Богородиці у Влахерні

У роки правління візантійського імператора Лева Великого, Македонянина (457-474), брати Гальбий і Кандид, наближені царя, вирушили з Константинополя в Палестину на поклоніння святим місцям. 

Святі мученики, чудотворці і безсрібники Косма і ДаміанСвятий дня

Святі мученики, чудотворці і безсрібники Косма і Даміан

Рідні брати, родом з Риму, лікарі по професії, прийняли мученицьку кончину в Римі при імператорі Карині (283-284).

Шантаж вибаченнямЖиття в Церкві

Шантаж вибаченням

 «Матусю, пробач мені!» – ридає п’ятирічна дочка, що стоїть поряд зі мною. А я зціплюю зуби і розумію, що зараз відшльопаю її. Насилу стримую себе, прошу: «Лізо, будь ласка, іди, я зараз не можу тебе пробачити!»

Почему день святых апостолов Петра и Павла именно 12 июля?Святі

Почему день святых апостолов Петра и Павла именно 12 июля?

Святые первоверховные апостолы Петр и Павел, согласно церковному преданию, приняли святое мученичество в один день – 29 июня (12 июля). Эта дата указана в дошедших до нас древних календарях: (Римском IV в.; Карфагенском V в.), в мартирологе блаженного Иеронима (IV в.), в сакраментарии папы Григория Великого (VI в.).

Славних і Всехвальних Первоверховних апостолів Петра і ПавлаСвятий дня

Славних і Всехвальних Первоверховних апостолів Петра і Павла

12 липня православна церква відзначає День славних і всехвальних первоверховних апостолів Петра і Павла. У цей день закінчується Петрів піст.

Перенесення мощей святих мучеників безсрібників і чудотворців Кира та ІоаннаСвятий дня

Перенесення мощей святих мучеників безсрібників і чудотворців Кира та Іоанна

Перенесення мощей святих мучеників безсрібників і чудотворців Кира та Іоанна з міста Конопи, поблизу Александрії (де вони постраждали в 311 році) в сусіднє селище Мануфін було здійснене в 412 році. 

Тихвинська ікона Божої МатеріСвятий дня

Тихвинська ікона Божої Матері

За переказами, одна з ікон, написаних святим апостолом і євангелістом Лукою. У V ст. з Єрусалиму була перенесена в Константинополь, де для неї був побудований Влахернский храм.

Преподобномучениця ФевроніяСвятий дня

Преподобномучениця Февронія

Діва постраждала в царювання Діоклетіана (284-305). Вона виховувалася в монастирі в місті Сіваполе (Ассірійська область). 

Різдво святого Предтечі і Хрестителя Господнього ІоаннаСвятий дня

Різдво святого Предтечі і Хрестителя Господнього Іоанна

Як оповідає Євангеліє (Лк. 1, 57-80), праведні батьки святого Івана Хрестителя - священик Захарія і Єлисавета, що жили в древньому місті Хевроні, досягли старості, але не мали дітей, так як Єлисавета була неплідна. 

Володимирська ікона Божої МатеріСвятий дня

Володимирська ікона Божої Матері

Святкування Володимирській іконі Божої Матері встановлено в пам'ять порятунку Москви в 1521 році від навали татар під проводом хана Махмет - Гірея. Татарські полчища наближалися до Москви, віддаючи вогню і руйнування російські міста і селища, винищуючи їх жителів.

Священномученик ЄвсевійСвятий дня

Священномученик Євсевій

Єпископ Самосатський, твердо стояв за православне сповідання, затверджене на I Вселенському Соборі в Нікеї в 325 році, за що терпів переслідування від аріан, неодноразово позбавляли його кафедри і виганяли в ув'язнення. 

Святий мученик Юліан ТарсійськийСвятий дня

Святий мученик Юліан Тарсійський

Святий мученик Юліан Тарсійський народився в малоазійській провінції Кілікії. Він був сином сенатора-язичника, мати його сповідувала християнство.

Архієпископ Феодор про унікальність Закарпатського регіону, конфлікти та блюзовий шансонПублікації

Архієпископ Феодор про унікальність Закарпатського регіону, конфлікти та блюзовий шансон

– В чём основная особенность и уникальность Вашего региона?
– Веротерпимость. Так исторически сложилось, что из-за разнообразия вер и национальностей на нашей земле веротерпимость у местных жителей закладывается на генном уровне. Здесь и венгры, и немцы, и словаки, и чехи… Когда к нам приезжает кто-нибудь из центральной Украины, то очень удивляется тому, что название улиц и ценники в магазинах на двух языках: на украинском и венгерском. Так, в основном, в «венгерских» сёлах. Венгры — очень дружный, прекрасный народ. Есть даже сёла, где мы совершаем две Божественные литургии: одну — на церковнославянском, вторую — на венгерском. Поэтому наш регион действительно уникален.
– То есть венгры православные, не обязательно — римо-католики?
– Да, совсем не обязательно. Но большинство из венгров — реформаторы и римо-католики.

О православной социальной сети «Елицы»Зустріч з Православієм

 

Регистрация - https://elitsy.ru

О православной социальной сети «Елицы»

Православная социальная сеть «Елицы» — это современная площадка для укрепления связей между православными людьми во всем мире и развития приходской жизни вокруг храмов. Проект открыт как для православных, так и для тех, кто только ищет путь к Богу.

Сеть «Елицы»* начала свою работу в мае 2014 года по благословению Святейшего Патриарха Московского и всея Руси Кирилла и при попечении епископа Воскресенского Саввы. Основатели и руководители сети «Елицы» прихожане Храма Воскресения Христова в Шереметьево.

 

Священномученик МефодійСвятий дня

Священномученик Мефодій

Священномученик Мефодій, єпископ Патарський (Лікійська область в Малій Азії), відрізнявся справжньою чернечою смиренністю. 

Іоанн Шанхайський – живий доказ двох християнських істинСвяті

Іоанн Шанхайський – живий доказ двох християнських істин

Істина перша: «Спасися сам, і тоді навколо тебе спасуться тисячі»

Цю істину може підтвердити незліченна кількість людей, які мали можливість доторкнутися до життя справжнього святого в буремному 20-му столітті. А народився він у 1896 році в селищі Адамівка Харківської області (Україна).

Йдеться про святителя Іоанна Максимовича, архієпископа Шанхайського і Сан-Франциського, пам'ять якого звершується сьогодні, 2 липня.

Прохання до всіх небайдужих людей.Милосердя

Прохання до всіх небайдужих людей.

Марійці ще немає двох років, але за цей час дівчинка вже перенесла 7 операцій. У дитини вроджена косолапість, вивих лівого бедра, дівчинка народилася без копчика, без попи — атрезія ануса, Мукачівські лікарі сказали чекати 2 роки, але мама Іванна поїхала до Києва, де повідомили що атрезію ануса можна б було виправити за одну операцію, натомість зробили три операції, щоб дівчинка могла какати природнім шляхом. 

Святитель Іоанн ШанхайськийСвятий дня

Святитель Іоанн Шанхайський

Святитель Іоанн Шанхайський народився у 1896 році на Харківщині, у дворянській родині Максимовичів. Архіпастирське служіння проходив на Далекому Сході, у Європі й Америці. Шанується багатьма народами. Представився святитель Іоанн у 1966 році. У 2008-му визначенням Архієрейського Собору РПЦ був прославлений у лику загальноцерковних святих. Пам’ять його відзначається двічі на рік: 2 липня (день кончини) і 12 жовтня (перенесення мощей).

Всеправославный епископ. Похвальное слово святителю Иоанну (Максимовичу)Святі

Всеправославный епископ. Похвальное слово святителю Иоанну (Максимовичу)

Идеал православного монашества — с уединённой молитвой и безмолвием — мало понятен западному миру. Практичная Европа и расчётливая Америка даже святость хотят измерять в категориях «общественной пользы»...

Конференция о влиянии Афона на возрождение православия состоится в ЗакарпатьеЦерква і суспільство

Международная научная конференция «"Малый Афон" – монастыри и монашество в Закарпатье: традиции и современность» состоится 3-4 октября 2015 г. в г. Мукачево на Закарпатье, – сообщает корреспондент портала «Русский Афон».

 

Чого діти повинні навчитися в сім’ї?Сім'я

Чого діти повинні навчитися в сім’ї?

 Спочатку назвемо загальне і найважливіше. Сім’я повинна забезпечити дітям радісне, щасливе дитинство, а найголовніше — добре підготувати їх до майбутнього життя.

Святі мученики Леонтій, Іпатій і ФеодулСвятий дня

Святі мученики Леонтій, Іпатій і Феодул

Були римськими воїнами. Святий мученик Леонтій, грек за походженням, у правління Веспасіана (70-79) служив воєначальником в імператорських військах в фінікійською місті Тріполі. Християнин Леонтій відрізнявся хоробрістю і розсудливістю, до нього з глибокою повагою ставилися воїни і громадяни Тріполі за його чесноти.