Матеріали за Червень 2015 року

Святі мученики Мануїл, Савел та ІсмаїлСвятий дня

Святі мученики Мануїл, Савел та Ісмаїл

Рідні брати, відбувалися зі знатного перського роду. Батько їх був язичником, мати, християнка, хрестила дітей і виховала їх у твердій вірі в Христа Спасителя. 

Святитель Тихон єпископ АмафунтськийСвятий дня

Святитель Тихон єпископ Амафунтський

Святитель Тихон, єпископ Амафунтський, народився в місті Амафунті на острові Кіпр. Батьки виховали сина в християнському благочесті, навчили читання Священних книг.

Рукопокладення в християнствоЖиття в Церкві

Рукопокладення в християнство

 Покладання руки (рук) – дуже яскрава риса християнської богослужбової практики. При Хрещенні, тобто при входженні людини в Церкву, ієрей говорить: «В ім’я Твоє, Господи Боже наш, покладаю руку мою на раба Твого (ім’я), що сподобився під кровом крил Твоїх зберегтися». І потім, вже у кінці чинопослідування, священик покладає руку свою на голову того хто приймає хрещення з молитвою, щоб, як на Давида царя через Самуїла прийшла благодать, так і на того хто приймає хрещення прийшла вона через покладання руки.

Святий пророк АмосСвятий дня

Святий пророк Амос

Святий пророк Амос, третій з 12 малих пророків, жив у VIII столітті до Різдва Христового. У цей час єврейський народ був розділений на два царства: Юдейське та Ізраїльське. 

Йдучи з храмуЦерква і суспільство

Йдучи з храму

Уявіть собі картинку. Прийшла сім’я з церкви в недільний день додому. Стіл накритий, на весь будинок пахне смачно. Мама говорить: «Мийте руки і сідайте швидше». Руки помили, усаджуються. Але потім раптом голос: «Зачекайте. Ти, Машо, – дочці, – перекажи, що сьогодні з Апостола на службі читали?» Маша тик-мик, декілька нечленороздільних звуків вимовляє та впирається поглядом в підлогу.

Святий пророк ЄлисейСвятий дня

Святий пророк Єлисей

Жив у IX столітті до Різдва Христового, був родом із селища Авелмаум, поблизу Йордану. 

Свята мучениця АкилінаСвятий дня

Свята мучениця Акиліна

Уродженка фінікійського міста Библа, постраждала за імператора Діоклітіане (284-305). Батьки виховали її в християнському благочесті.

Дорога до храмуПритчі

Дорога до храму

Колись давно один мудрий пілігрим, яким мандрував різними землями, йшов повз чисте поле до храму. В полі він побачив трьох робітників. В цій землі пілігрим ще ні з ким не зустрічався, і йому захотілося поговорити з цими людьми.

Бог в душіПритчі

Бог в душі

Зустрілися якось на роздоріжжі два товариші.

Один ішов в храм, а інший – вирішувати свої справи.

-Пішли зі мною! – запропонував перший друг.

— Навіщо, — здивувався другий. – Я й так вірю! У мене Бог – в душі!

Преподобний Онуфрій ВеликийСвятий дня

Преподобний Онуфрій Великий

Життя преподобного Онуфрія вражає своєю  надзвичайністю. Близько 320 року у родині  перського царя народився син - царевич Перський,  майбутній великий подвижник преподобний  Онуфрій. У царя тривалий час не дуло дітей і він  всією душею молився до Бога про дарування  дитини.

Священний Синод УПЦ оновив склад комісії з діалогу з УАПЦНовини

Как полюбить Петров пост? — Советуют экспертыПублікації

Как полюбить Петров пост? — Советуют эксперты

 Итак, Петров пост.

Как, опять?.. Вроде бы совсем недавно была Святая Четыредесятница, долгие строгие богослужения,земные поклоны, тихие песнопения хора. Пассии, покаянный канон, особенные великопостные Литургии, Страстная.

В феврале и марте поститься было легко и радостно: земля воскресала после глубокого зимнего сна, и в этой тиши и смирении природы органично и естественно утишалась и смирялась душа в ожидании Благой вести о Воскресении Христовом.

И как теперь не вяжется весёлая атмосфера лета, тополиного пуха, отпусков и купального сезона с этим строгим и обязывающим словом — пост. Как поститься, если пришла пора на пляж, на курорт, «на шашлыки на дачу»? Если буйствует в своем плодородии земля и вся природа? Если еще один результативный трудовой год позади и самое время, казалось бы, отдыхать, расслабляться и наедать щеки?

Но «не вяжется» — это только на первый взгляд. На самом деле — лето и время радости как раз и соответствует духу Петрового поста. И в этой мысли оказались единодушны наши «эксперты» — священнослужители, к которым за пастырским словом и советом накануне поста обратилась редакция «Православия в Украине».

Как полюбить Петров пост? Как увидеть и прочувствовать его красоту и пользу? Мысли умных людей на этот счет читайте в нашей нынешней колонке.

Святий апостол ВарфоломійСвятий дня

Святий апостол Варфоломій

 Родом з Кани Галілейської, з числа 12-ти апостолів Христових. Після Зішестя Святого Духа в день П'ятидесятниці йому і апостолові Пилипу (пам'ять 14 листопада) випав жереб проповіді Євангелія в Сирії та Малій Азії. Благовістячи, вони то розходилися по різних містах, то сходилися знову. Святому апостолові Пилипу супроводжувала сестра, діва Маріамна. Проходячи міста Сирії і Мізії, вони перенесли багато скорбот і напастей, їх побивали камінням, укладали в темниці. В одному з селищ вони зустрілися з апостолом Іваном Богословом і разом відправилися у Фрігію. У місті Гієраполі силою своїх молитов вони знищили величезну єхидну, якій язичники поклонялися як божеству. Святі апостоли Варфоломій та Филип із сестрою свою проповідь підтверджували багатьма знаменнями.

Священномученик ТимофійСвятий дня

Священномученик Тимофій

Єпископ міста Пруссії (Віфінія), за чистоту і святість життя отримав від Господа дар чудотворення. У Пруссії багатьох язичників він навернув до віри Христової. Імператор Юліан Відступник (361-363), почувши про святого Тимофія, дав його до в'язниці, але й там святитель продовжував євангельську проповідь.

Святитель Кирило, архієпископ ОлександрійськийСвятий дня

Святитель Кирило, архієпископ Олександрійський

Святитель Кирило, архієпископ Олександрійський, походив із знатної і благочестивої християнської сім'ї. Він вивчив світські науки, зокрема і філософію, але найбільше прагнув набути знання Святого Письма і істин християнської віри. 

О любви к Богу и к ближнимПублікації

Великомученик Феодор СтратилатСвятий дня

Великомученик Феодор Стратилат

Походив з міста Евхаіт. Він був наділений багатьма даруваннями і прекрасною зовнішністю. За милосердя Бог просвітив його досконалим пізнанням християнської істини. 

Мученик Феодот АнкірськийСвятий дня

Мученик Феодот Анкірський

Святий мученик Феодот жив у Анкірі Галатійської в III столітті. Він відрізнявся особливою добротою і чуйністю.

 

Преподобний Віссаріон, чудотворець ЄгипетськийСвятий дня

Преподобний Віссаріон, чудотворець Єгипетський

Преподобний Віссаріон, за походженням єгиптянин, ще в молодості охрестився і провадив строге життя, намагаючись зберегти дану йому при Хрещенні благодать. 

Літургія ніколи не завершуєтьсяЖиття в Церкві

Літургія ніколи не завершується

Все земне на цей час слід відкласти та займатися тільки однією працею – працею молитви. Це – розумна молитва, молитва розуму або молитва по колу. Її називають так тому, що при такій молитві наш розум здійснює своєрідне коло.

Ми неначе виносимо усі свої думки назовні, збираємо їх і повертаємо назад, з’єднавши енергію розуму з енергією серця. Так розпочинається молитва. І саме так слід молитися, особливо – на літургії.

Священномученик Дорофей ТирськийСвятий дня

Священномученик Дорофей Тирський

В період гонінь на християн при імператорі Діоклітіане (284-305) був єпископом міста Тіра Фінікійського.

Секрети заздростіПублікації

Секрети заздрості

Чи можливо перемогти гріх заздрості, чи буває заздрість білою, що таке ревнощі і як радіти програшу, розповідає протоієрей Ігор Гагарін.

— Отче Ігорю, що таке заздрість, з чого вона розпочинається і які її наслідки?

Святитель Митрофан, Патриарх КонстантинопольскийСвятий дня

Святитель Митрофан, Патриарх Константинопольский

Святитель Митрофан, Патриарх Константинопольский, был современником святого Константина Великого (306 - 337).

Святі мученики Лукілліан, отроки Клавдій, Іпатій, Павло і Діонісій і Павла діва.Святий дня

Святі мученики Лукілліан, отроки Клавдій, Іпатій, Павло і Діонісій і Павла діва.

Лукілліан був язичницьким жерцем при римському імператорі Авреліані (270-275).

Святитель Никифор сповідник, патріарх КонстантинопольськийСвятий дня

Святитель Никифор сповідник, патріарх Константинопольський

Святитель Никифор Сповідник народився в Константинополі в другій половині VIII століття. Глибока віра і готовність до подвигу сповідництва були закладені в ньому його батьками, Федором і Євдокією. 

Християнство неможливо вигадатиЖиття в Церкві

Християнство неможливо вигадати

Це не філософія, не вигаданий культ. Це факт, яскравий, як спалах. Ім’я цього факту звучить незвично, дивно, дивовижно: Бог став людиною.

Якщо говорити словами Писання, то «Слово сталося тілом, і перебувало між нами, повне благодаті та правди» (Ін. 1: 14).

ПРЕПОДОБНЫЙ АГАПИТ ПЕЧЕРСКИЙ, ВРАЧ БЕЗМЕЗДНЫЙСвятий дня

ПРЕПОДОБНЫЙ АГАПИТ ПЕЧЕРСКИЙ, ВРАЧ БЕЗМЕЗДНЫЙ

Преподобный Агапит Печерский, врач ("лечец") безмездный, родом из Киева, постриженик и ученик преподобного Антония ПечерскогоЖитие.. Преподобный Антоний Киево-Печерский.Икона. Преподобный Антоний  ПечерскийМолитвыСвято-Успенская Почаевская Лавра, жил в XI веке.

Святий мученик ЄрмійСвятий дня

Святий мученик Єрмій

Постраждав за Христа в місті Комани під час гонінь за імператора Антоніна Пія (138-161). 

Преподобний ІсаакійСвятий дня

Преподобний Ісаакій

Жив у IV столітті, прийнявши постриг, подвизався в пустелі. В роки царювання імператора Валента (364-378), ревного прихильника єресі Арія, почалися переслідування православних, закривали і руйнували храми. 

Приборжавский женский монастырь Преподобного Серафима СаровскогоПублікації

Приборжавский женский монастырь Преподобного Серафима Саровского

Адрес: Закарпатская обл., Иршавский р-н, с.Приборжавское.

Сей монастырь был основан уроженцем того же села иеромонахом Гермогеном (Скундзяком), который начал свой монашеский подвиг в Тереблянском В Спасо-Преображенском мужском монастыре. Будучи глубоко религиозным юношем, он в малом возрасте мечтал к самостоятельной жизни, выделялся благочестивым поведением.

Про дітей в храміЖиття в Церкві

Про дітей в храмі

«Якщо дитина неспокійна — це не привід не приводити її до храму»

Преподобномучениця ФеодосіяСвятий дня

Преподобномучениця Феодосія

Преподобномучениця Феодосія жила в VIII столітті. Вона народилася завдякистаранній молитві батьків і після їх смерті виховувалася в константинопольському жіночому монастирі на честь святої мучениці Анастасії. 

Преподобний Микита сповідникСвятий дня

Преподобний Микита сповідник

Єпископ Халкидонський, жив у 2-й половині VIII століття.

РЕЛІГІЙНІ ОРГАНІЗАЦІЇ ЗМОЖУТЬ ЗАСНОВУВАТИ ВУЗИ, ШКОЛИ І ДИТСАДКИПозитив тижня

РЕЛІГІЙНІ ОРГАНІЗАЦІЇ ЗМОЖУТЬ ЗАСНОВУВАТИ ВУЗИ, ШКОЛИ І ДИТСАДКИ

Верховна Рада України прийняла закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо заснування релігійними організаціями навчальних закладів» (Реєстраційний №1447), передає УНІАН.

Священномученик Ферапонт, єпископ СардійськийСвятий дня

Священномученик Ферапонт, єпископ Сардійський

Священномученик Ферапонт, єпископ Сардійський (місто Сардис (Сарди) перебував у малоазійської області Лідії), постраждав за Христа в III столітті.

Обжигающее словоПублікації

Обжигающее слово

Существует слово, которое ранит, задевает нашу совесть, волнует, вызывает гнев, брань, враждебность, слепую ненависть. Слово, которое обжигает, приводит в ярость многих наших современников. Слово-гвоздь, слово-нож, которое будоражит, раздражает, вызывая бесовское бешенство.

Речь идет не о привычных или, наоборот, новых, словах политической пропаганды и публицистического красноречия. Напротив, это слово очень древнее и веками не теряющее своей актуальности. Слово, занимающее значительное место в жизни общества, порождением какого бы общества или политической системы оно не являлось. На этом слове зиждутся жизнь и смерть. Это слово динамичное, взрывоопасное, эффективное, будоражащее. И это слово – Бог.

Свя­той апо­стол КарпСвятий дня

Свя­той апо­стол Карп

Свя­той апо­стол из се­ми­де­ся­ти Карп был по­сле­до­ва­те­лем и слу­гою свя­то­го апо­сто­ла Пав­ла; он раз­но­сил его по­сла­ния в те ме­ста, ку­да они на­зна­ча­лись.

Третє обрітення чесної ГЛАВИ СВЯТОГО ПРОРОКА, Предтечі і Хрестителя Господнього ІоаннаСвятий дня

Третє обрітення чесної ГЛАВИ СВЯТОГО ПРОРОКА, Предтечі і Хрестителя Господнього Іоанна

Третє обрітення чесної глави святого Пророка, Предтечі і Хрестителя Господнього Іоанна було близько 850 року. 

Молитва – поклонінняЖиття в Церкві

Молитва – поклоніння

Зібравшись в Церкві, народ Божий поклоняється Богу.

Але що означає це слово – поклонятися?

Святий мученик ВасиліскСвятий дня

Святий мученик Василіск

Був племінником святого мученика Феодора Тирона (пам'ять 17 лютого) та постраждала з його братами Євтропії і Клеоник під час гоніння на християн імператора Максиміана Галерія (305-311).

Доброму человеку и небо помогаетПритчі

Мученики Фалалей, Олександр і Астерій († бл. 284)Святий дня

Мученики Фалалей, Олександр і Астерій († бл. 284)

У царювання Нумеріана (283-284) правитель міста Егеі розіслав воїнів розшукувати християн. До нього привели Фалалея, 18 -річного білявого юнака. 

День Святого ДухаСвятий дня

День Святого Духа

У наступний за П'ятидесятницею понеділок звершується свято на честь Святого Духа.