Матеріали за Березень 2015 року

О христианском понимании любвиПублікації

О христианском понимании любви

… Она заложена в самую природу человека, и есть ничто иное как «общение друг с другом, нужда друг в друге и забота друг о друге»

Святий Кирил Архієпископ ЄрусалимськийСвятий дня

Святий Кирил Архієпископ Єрусалимський

Народився в Єрусалимі в 315 році і був вихований в суворій християнській побожності. Досягнувши повноліття , він прийняв чернецтво, а в 346 році став пресвітером. У 350 році після смерті архієпископа Максима він став його наступником на Єрусалимської кафедрі.

Святого Олексія чоловіка БожогоСвятий дня

Святого Олексія чоловіка Божого

30 березня Церква вшановує пам’ять святого Олексія чоловіка Божого. Святий Олексій жив у V ст. і був сином-одинаком побожного й багатого римського сенатора.

Святой Алексий, человек Божий (стих)Святі

Преподобна Марія ЄгипетськаСвятий дня

Преподобна Марія Єгипетська

Народилася в Єгипті. У віці 12 років пішла з дому до Олександрії, де віддалася нестримній розпусті. 

Гріх засудженняПублікації

Гріх засудження

У чудовій молитві святого Єфрема Сиріна «Господи і Владико життя мого» є наступне прохання: «Дай мені бачити гріхи мої і не осуджувати брата мого», що означає – дай мені Твою благодать, щоб побачити мені і засудити мої власні помилки, а не засуджувати брата мого.

З одного боку, святий просить Бога дати йому дар самоосудження, а з іншої – благає Його допомогти не засуджувати ближніх.

Мученика Агапія і з ним семи мучениківСвятий дня

Мученика Агапія і з ним семи мучеників

Святі мученики Агапій, Пуплія, Тімолай, Роміл, Олександр, Олександр, Діонісій і Діонісій постраждали при імператорі Діоклітіані (284 - 305) в місті Кесарії Палестинської. 

Почему православные не любят молиться?Публікації

Почему православные не любят молиться?

Очень часто приходится слышать сетования православных верующих на непосильное бремя ежедневных молитв. Да чего там греха таить – сам я тоже выполняю молитвенные правила со скрипом. И тогда меня разобрал вопрос: почему? И тут я начал всерьез копаться в своих мотивах и подходах к молитве.

Преподобний ВенедиктСвятий дня

Преподобний Венедикт

Засновник західного чернечого ордену бенедиктинців, народився в італійському місті Нурсі в 480 році. 

Коли діти грубіянятьСім'я

Коли діти грубіянять

— Ну чому моя донька так грубіянить?! Вона вся в батька… Я навчаю її тільки доброму, вона виросла в храмі, я весь час кажу їй про заповіді, але вона дочка свого батька – нічого не поробиш. Зухвала грубіянка.

Перенесення мощів святителя Никифора, патріарха КонстантинопольськогоСвятий дня

Перенесення мощів святителя Никифора, патріарха Константинопольського

Святитель Никифор Сповідник, патріарх Константинопольський, народився в Константинополі в другій половині VIII століття.

19-летний христианин обнял смертника и спас церковь от взрываПозитив тижня

19-летний христианин обнял смертника и спас церковь от взрыва

Христианин из пакистанского Лахора, обнявший смертника в момент самоподрыва, ценой своей жизни спас единоверцев, молившихся на воскресном богослужении в храме, передает 316NEWS со ссылкой наcnlnews.tv.

15 марта в пакистанском городе Лахор террорист-смертник попытался проникнуть на территорию католической церкви св. Иоанна. Двое молодых охранников помешали зайти ему внутрь храма, но радикал решил любой ценой совершить теракт. Тогда один из охранников обнял его в момент самоподрыва.

Преподобний Феофан СповідникСвятий дня

Преподобний Феофан Сповідник

Народився в Константинополі в благочестивій і знатній родині. Батько Феофана був у родинних стосунках з візантійським імператором Левом Ісавром (717 — 741). 

Стояние Марии Египетской (стих)Публікації

Якщо все дратує…Церква і суспільство

Якщо все дратує…

Люди можуть дратувати тебе. І, можливо, справа дійсно в них.

Я говорив про це одному своєму другу, який був протестантом. Він думав про те, щоб стати православним. Я сказав йому: «Хочу попередити тебе: якщо ти станеш православним, то спокушатимешся, дивлячись на нас. Ми не є хорошими людьми. Те, що ти робитимеш, ти робитимеш тільки для Бога. Тільки до Нього тобі слід звертатися і лише Його любити. І потрібно бути готовим до того, що люди будуть багато в чому тебе розчаровувати. Але якщо при цьому ти працюватимеш для Христа, то не розчаруєшся. Господь ще ніколи нікого не розчарував».

Святитель СофронійСвятий дня

Святитель Софроній

Патріарх Єрусалимський, народився в Дамаску. З юних років він відрізнявся благочестям і любов'ю до наук. 

Місцева влада заборонила віруючим УПЦ проводити хресний хідНегатив тижня

Місцева влада заборонила віруючим УПЦ проводити хресний хід

Сумська влада заборонила віруючим Української Православної Церкви провести масштабний хресний хід 27 березня, в день пам’яті Феодорівської ікони Божої Матері, назвавши його політичним заходом.

Святий мученик Кодрат і тих,що з нимСвятий дня

Святий мученик Кодрат і тих,що з ним

 Під час гоніння на християн (в III столітті) одна благочестива жінка на ім'я Руфіна втекла з Коринфа в гори, рятуючись від переслідувань.

Все, что не по вере...Публікації

Все, что не по вере...

… Хочу ли я сказать, что в принципе не нужно верующему человеку ладанок, маслица от чудотворных икон, земельки с могил? Нет, конечно. Но все красит мера и вера.

Святі 40 мучеників СевастійськихСвятий дня

Святі 40 мучеників Севастійських

У Севастійському озері мучівшіся. У 313 році святий Костянтин Великий видав указ, згідно з яким християнам дозволялася свобода віросповідання і вони зрівнювалися в правах з язичниками. 

В неделю преподобного Иоанна ЛествичникаПублікації

Преподобний Іоанн ЛіствичникСвятий дня

Преподобний Іоанн Ліствичник

Шанується Святою Церквою як великий подвижник і автор чудового духовного творіння, званого "Ліствиця", тому преподобний і отримав прізвисько Ліствичника.

В США ВІДРОДЖУЮТЬ ІДЕЮ ОФІЦІЙНОГО СТАТУСУ ХРИСТИЯНСТВАПозитив тижня

В США ВІДРОДЖУЮТЬ ІДЕЮ ОФІЦІЙНОГО СТАТУСУ ХРИСТИЯНСТВА

Ігор Гашков

Опитування, проведене соціологічною службою Public Policy Polling, висвітило лякаючу для американських релігійних меншин обставину - 57% виборців-республіканців підтримують надання християнству статусу державної релігії. 

Святий ФеофілактСвятий дня

Святий Феофілакт

Святий Феофілакт жив у Константинополі в VIII столітті під час іконоборчої єресі. Після смерті імператора-іконоборця Льва IV Хазара на престол вступив імператор Костянтин VI.
Детальніше читайте на УНІАН:http://religions.unian.ua/holidays/1058234-21-bereznya-pamyat-svyatitelya-feofilakta-spovidnika-episkopa-nikomidiyskogo.html

О важности борьбы с гневомПублікації

О важности борьбы с гневом

Из письма святителя Николая Сербского, в ответ женщине, которая жаловалась, что постоянно гневается на мужа и детей.

Усталость при молитве и смысл епитимииПублікації

Усталость при молитве и смысл епитимии

Из книги архиепископа Феофана (Быстрова) «Сия вера отеческая», изданной Сретенским монастырем в 2006 г. в серии «Духовное наследие русского зарубежья».

Наставления духовным чадам

Как правильно исповедоватьсяЖиття в Церкві

Как готовиться ко Святому ПричащениюПублікації

Как готовиться ко Святому Причащению
К Таинству Святого Причащения необходимо себя подготовить молитвою, постом и покаянием. Кроме того, очень важно помнить, что подготовкой к Причащению должно явиться не только исполнение определённых предписаний, но вся наша жизнь, построенная на евангельских принципах. Необходимо не просто соблюсти дисциплинарные предписания, но возжаждать Христа, всеми силами души желать соединения с Ним.

Колір в традиції Православної ЦерквиОснови Православного віровчення

Колір в традиції Православної Церкви

У лютому вiрнi готуються до Великого посту, який цього року починається 3 березня. А як має виглядати храм пiд час посту? Що саме всерединi змiнюється? Вiдомо, що церкви прибирають у багряний колiр. Чи завжди так роблять? I до якого часу у храмi все так зберiгається?

Преподобний Павло ПрепростийСвятий дня

Преподобний Павло Препростий

Преподобний Павло Препростий жив у четвертому столітті. Препростим він названий за своє чисте серце та незлобливість. Преподобний був одружений, але коли дізнався про невірність дружини, залишив її і пішов у пустелю до преподобного Антонія Великого.

Великий піст — час змінЖиття в Церкві

Великий піст — час змін

Деякі люди побоюються Великого посту. Тому що піст – це час особливої перевірки кожного, хто називає себе християнином. Час, коли ми повинні показати, перш за все, самому собі, що можемо не тільки говорити про молитву та стриманість, але насправді – молитися та стримуватися.

42 мученики в АмморіїСвятий дня

42 мученики в Амморії

42 святих мученика в Амморії: Костянтин, Аєтій, Феофіл, Феодор, Мелісса, Калліст, Васой та інші з ними.

Не добре бути дитині однійПублікації

Не добре бути дитині одній

Коли в сім’ї народжується дитина, перша або п’ята, турбот та проблем в цій сім’ї, звичайно, додається. Але мені здається, не дивлячись ні на які труднощі, вже точно не варто свідомо зупинятися після першої дитини. І ось чому.

Мученик Конон ІсаврійськийСвятий дня

Мученик Конон Ісаврійський

Святий мученик Конон Ісаврійський народився у Віфанії, селищі, розташованому поряд з малоазійськім містом Ісаврією, жителі якого прийняли християнську віру від апостола Павла. Святий Конон з юності сподобився особливого заступництва Архистратига Михаїла, який являвся йому і допомагав в багатьох важких обставинах його життя.

Мера любви к БогуПритчі

Мера любви к Богу

Пришел как-то человек к священнику и спрашивает:
— Никак не могу понять, зачем наш Господь дал две заповеди: любить Бога и любить ближних? Неужели любить Бога — недостаточно?

ДУХОВНЫЕ ПРИЧИНЫ ТЯЖЕЛЫХ ЗАБОЛЕВАНИЙПублікації

ДУХОВНЫЕ ПРИЧИНЫ ТЯЖЕЛЫХ ЗАБОЛЕВАНИЙ

“Жизнь отдельного человека имеет смысл лишь в той степени, насколько она помогает сделать жизни других людей красивее и благороднее”.
~ Альберт Эйнштейн

В єпархії триває гуманітарний марафон вимушеним переселенцям на Сході УкраїниМилосердя

В єпархії триває гуманітарний марафон вимушеним переселенцям на Сході України

Вже третю неділю поспіль від початку Великого посту Мукачівська єпархія з благословення її керуючого – Високопреосвященнішого Феодора, архієпископа Мукачівського і Ужгородського та ініціативи Молодіжного відділу єпархії займається збором та відправкою гуманітарної допомоги вимушеним переселенцям на Сході нашої України.

Преподобний ГерасимСвятий дня

Преподобний Герасим

Був родом з Лікії (Мала Азія ). З юності він відрізнявся благочестям. Прийнявши чернецтво, преподобний віддалився в глиб Фиваїдський пустелі (Єгипет). Близько 450 року преподобний прийшов до Палестини і оселився біля Йордану, де заснував монастир.

Чувствуете, что пост превращается в постылую обязанность? Значит, что-то вы делаете неправильно! Проверьте себя!Публікації

Чувствуете, что пост превращается в постылую обязанность? Значит, что-то вы делаете неправильно! Проверьте себя!


 

Мученики Євтропій, Клеоник і ВасиліскСвятий дня

Мученики Євтропій, Клеоник і Василіск

Святі мученики Євтропій, Клеоник і Василіск постраждали в місті Амасії Понтійській (Мала Азія) близько 308 року. Брати Євтропій і Клеоник і племінник святого великомученика Феодора Тирона (пам'ять 17 лютого) Василіск були друзями. Після мученицької смерті святого Феодора вони знаходилися в ув'язненні і своєю проповіддю привели до християнської віри багатьох язичників, які були з ними в темниці.

Про монаха і мулаПритчі

Про монаха і мула

Купил один монах мула — молодого, плохо обученного. Привязал его веревкой к лужайке и оставил пастись.

В неделю КрестопоклоннуюПублікації

В неделю Крестопоклонную

Кресту Твоему поклоняемся, Владыко, и святое воскресение Твое славим.

 

Середина Великого поста. Проверим себя: правильно ли мы постимся. Мысли-индикаторы от епископа Обуховского ИоныПублікації

Ікона Пресвятої Богородиці «Державна»Святий дня

Ікона Пресвятої Богородиці «Державна»

Ікона Божої Матері « Державна» прославилась, як чудотворна в останні часи . Пресвята Богородиця двічі явилась уві сні селянці Євдокії Адріановій. 

Свята преподобномучениця ЄвдокіяСвятий дня

Свята преподобномучениця Євдокія

Була самарянкою, родом з міста Іліополя Фінікії Ліванської. Язичницьке нечестя відштовхнуло її від доброго шляху , і вона довго вела гріховне життя . Душа її омертвіла, серце запеклим.

Литургия Преждеосвященных ДаровПублікації

Литургия Преждеосвященных Даров

Субботы и воскресенья Великого поста постными днями не считают. И не потому, что позволяется в эти дни есть что-то скоромное. (Скоромное для здоровых телесно людей запрещено до самой Пасхи.) А потому, что в субботние и воскресные дни служится полная, настоящая литургия. Так литургия помещается Церковью во главу угла, и от ее наличия или отсутствия дни становятся праздничными или скорбными соответственно.

"Не родись красивой..."Публікації

"Не родись красивой..."

Беседа с протоиереем Андреем Ткачевым. Мы будем говорить о роли красоты в нашей жизни, о том, что нам дает и чего лишает нас красота. Наша беседа будет касаться по большей части внешней красоты, и потому затронет лишь одно измерение этого объемного и удивительного понятия.

У ювелираПублікації

Святитель Арсеній єпископ ТверськийСвятий дня

Святитель Арсеній єпископ Тверський

Народився в Твері, в молодих літах прийняв постриг у Києво- Печерському монастирі.

Преподобный Никодим Святогорец: О том, как должен предохранять себя после исповеди грешникПублікації

Преподобный Никодим Святогорец: О том, как должен предохранять себя после исповеди грешник

После же того, как ты исповедаешься и получишь епитимью от своего духовника, чтобы предохранить себя от повторного падения в те же самые или другие грехи, воспользуйся следующими своего рода профилактическими лекарствами.

Есть контакт?Публікації

Есть контакт?

У меня — 220 друзей. Некоторых из них я вряд ли знаю, кого-то видела лишь однажды, кого-то так давно и случайно, что уже забыла. В социальной сети друга завести легко — достаточно кликнуть мышкой на предложение «стать другом». Благодаря растущему количеству друзей, подарков и сообществ по интересам — перестали ли мы быть одинокими и непонятыми? Мы попадаем в социальные сети и запутываемся в них, словно рыбы в неводе. Возможно, жизнь в сети сулит свои радости. Но она же лишает возможности плавать в безграничных просторах океана жизни.

Сотворение весныПублікації

Сотворение весны

Уметь читать не означает только пробегать глазами по печатному листу и, составляя буквы в слова, вникать в смысл кем-то составленной фразы. Кроме почти бесчисленных книг и журналов, у нас перед глазами всегда есть одна, никогда не закрывающаяся книга — небо и земля, природа, сотворенный мир.

Откуда приходит грусть?Публікації

Откуда приходит грусть?

Порой безо всякой видимой причины человеку бывает грустно. Дома все здоровы, и нет проблем на работе. Цветёт жасмин, щебечут птицы, и вечер обещает фантастический закат — но грустит венец природы. Словно забыл что-то и никак не может вспомнить...

Ворон и сова, колокол и часыПублікації

Ворон и сова, колокол и часы

«Мысль о том, что после смерти нет ничего, дает мне большое утешение» – так или примерно так писал в своих мемуарах маркиз де Сад [V], по имени которого назван один из пороков, относящихся к области сексопатологии. Эта фраза в перевернутом виде могла бы стать беспощадным обличением того феномена, который называется атеизмом, а именно: «Я хочу найти утешение в мысли о том, что после смерти ничего нет, поэтому там ничего нет».

Преподобний Прокопій ДекаполітСвятий дня

Преподобний Прокопій Декаполіт

Жив у VIII столітті в області Декаполіса або Десятимістя (Мк. 7, 31), на схід від озера Галілейського. Там він і рятувався, віддаючись чернечим подвигам.

О гневеПритчі

О гневе

Однажды Мудрец проходил с учениками мимо одной деревни, в ней жили противники учеников Мудреца.

Ничего такого, что было бы неправдойПритчі

Ничего такого, что было бы неправдой

 Однажды слепой человек сидел на ступеньках одного здания со шляпой возле его ног и табличкой «Я слепой, пожалуйста помогите!» 

Очільники Синодальних установ УПЦ на офіційній прес-конференції роз’яснили питання щодо канонічного підпорядкування єпархій УПЦ в КримуПозитив тижня

Очільники Синодальних установ УПЦ на офіційній прес-конференції роз’яснили питання щодо канонічного підпорядкування єпархій УПЦ в Криму

11 березня в Києво-Печерській Лаврі відбулася прес-конференція на тему «Доля єпархій УПЦ у Криму та на сході України».

Як пояснити дитині сенс посту?Життя в Церкві

Як пояснити дитині сенс посту?

Як пояснити дитині, навіщо потрібні обмеження під час посту? До якого посту закликати дітей?

Роздумами, досвідом та корисними порадами ділиться психолог та багатодітна мама Катерина Бурмістрова.

Святитель ПорфирійСвятий дня

Святитель Порфирій

Архієпископ Газький, народився близько 346 року в Солуні, в Македонії. Батьки його були людьми заможними, і це дозволило святителю Порфирія отримати гарну освіту. 

Что в имени?...Публікації

Что в имени?...

О монашестве, с любовью

По мере того, как прибавляется на Руси монастырей, скитов и подворий, прибавляется и критических голосов о монашестве и монашеской жизни. Критикуют нас и люди малосведущие, и попросту враждебно настроенные, но критикуют нас и опытнейшие церковные авторитеты, и сами мы себя критикуем более других. Особенно достается женскому монашеству: иные пастыри вообще "не благословляют" девушек и женщин искать монашеского пути, присоединяться к монашеским общинам… Что ответим на критику? (Иеромонах Макарий)

Им всегда было о чем поговорить...Сім'я

Им всегда было о чем поговорить...

Для меня, как для человека семейного, образцом, примером бережного, трепетного, трогательного отношения супругов всегда были люди старшего поколения.

Святитель ТарасійСвятий дня

Святитель Тарасій

Патріарх Константинопольський, походив із знатного роду, народився і був вихований у Константинополі, де отримав гарну освіту.

Влада Тернополя обклала податком на нерухомість єдиний у місті храм УПЦ, звільнивши від нього всі інші релігійні організаціїНегатив тижня

Влада Тернополя обклала податком на нерухомість єдиний у місті храм УПЦ, звільнивши від нього всі інші релігійні організації

Тернопільська міська рада вирішила вказати на «зайву» церкву серед усіх релігійних організацій міста. Своїм рішенням усі об’єкти нерухомості, які належать релігійним організаціям, вона звільнила від сплати податку на нерухомість. Проте, депутатами окремо було підкреслено, що дана пільга не стосується храмових будівель Української Православної Церкви. Таке відкрито провокаційне та протизаконне рішення прийняли депутати Тернопільської міської ради на сесії 3 березня 2015 року, вочевидь підтвердивши зневагу до українського законодавства, котре визначає рівнозначне ставлення до всіх релігій з боку держави.

Журналісти та священики УПЦ прокоментували антицерковний сюжет каналу 1+1Публікації

Журналісти та священики УПЦ прокоментували антицерковний сюжет каналу 1+1

Нещодавній сюжет антицерковного змісту, який було показано в програмі “ТСН. Тиждень” на телеканалі 1+1 викликав шквал обурення і  критики в соціальних мережах та блогосфері. Православне духовенство та церковні журналісти висловлювали свої думки з приводу цієї теми.

О посте и пользе егоПублікації

О посте и пользе его

Се, ныне время благоприятно, се, ныне дни спасения.
(ср.: 2 Кор. 6, 2)

ПЕРШЕ І ДРУГЕ обрітення глави Іоанна ПредтечіСвятий дня

ПЕРШЕ І ДРУГЕ обрітення глави Іоанна Предтечі

Після усікновення глави Пророка, Предтечі і Хрестителя Господнього Іоанна, тіло його було поховано учнями в самарійському місті Севастії, а чесна глава прихована Іродіадою в безчесному місці. 

Почему наше будущее зависит от чтенияПублікації

Почему наше будущее зависит от чтения

Если у вас есть друзья, которые спрашивают, зачем читать художественную литературу, дайте им этот текст лекции Нила Геймана. 
 

ОТОШЕЛ КО ГОСПОДУ СТАРЕЦ ГРИГОРИЙ ВЕРЕМЕЙЧУКНегатив тижня

ОТОШЕЛ КО ГОСПОДУ СТАРЕЦ ГРИГОРИЙ ВЕРЕМЕЙЧУК

25 февраля 2015 года, на 91 году жизни отошел ко Господу человек большой веры и огромной христианской любви – старец Григорий, сообщает сайт Бакинско-Азербайджанской Епархии. О его длинной жизни известно очень мало.

7 отговорок тех, кто не хочет менятьсяПублікації

7 отговорок тех, кто не хочет меняться

Великий пост – время усиленной молитвы. Но как часто, находясь в храме, мыслями — а часто и разговорами — мы улетаем куда-то очень далеко. Почему мы теряем сосредоточенность во время богослужений и как научиться не отвлекаться – об этом в сегодняшнем чтении на каждый день Великого поста размышляет священник Михаил Немнонов.

Надо видеть в жизни хорошееПритчі

Святитель Григорій ПаламаСвятий дня

Святитель Григорій Палама

Архієпископ Солунський, народився в 1296 році в Малій Азії. Під час турецької навали родина втекла до Константинополя і знайшла притулок при дворі Андроніка II Палеолога (1282-1328).

Поучения Матушки МатроныПублікації

Поучения Матушки Матроны

«Матронушка», — так ласково в народе называют Святую Блаженную Матрону Московскую, по молитвам к которой теперь, как и много лет назад, происходят многочисленные чудеса и исцеления. Перед смертью блаженная старица говорила, чтобы все-все приходили к ней на могилку, рассказывали ей все, как живой, и обещала помочь. Вот и стекается к ней до сегодняшнего дня народ из разных уголков земли, и помогает Матронушка, как и обещала много лет назад.

Обретение мощей блаженной старицы МатроныСвятий дня

Обретение мощей блаженной старицы Матроны

Блаженная старица Матрона

Никонова Матрона Дмитриевна

1885 г. — † 02 мая 1952 г.

Светлая дорогаПублікації

В неделю святителя Григория ПаламыПублікації

Знайдення мощей святих мучеників під ЄвгеніїСвятий дня

Знайдення мощей святих мучеників під Євгенії

Під час гонінь на християн останки святих мучеників звичайно погребались віруючими в потаємних місцях. 

Правила для прислужниковПублікації

Правила для прислужников

 

(Составленные Иоанном Шанхайским и Сан-Францисским)

Церковный прислужникПублікації

Церковный прислужник

Кто сотворит и научит, тот великим наречется в Царстве Небесном (Мф 5, 19)

Плюнь ты на чувства!Публікації

Плюнь ты на чувства!
Посмотрите, что делается вокруг: сколько хороших людей, чистых, удивительных, веселых лиц. Если мы видим гадость — значит, она в нас. Подобное соединяется с подобным. Если я говорю: вот пошел ворюга — значит, я сам стырил если не тысячу долларов, то гвоздь. Не осуждайте людей, взгляните на себя.
П.Мамонов.

 

Козельщанская икона Божией МатериСвятий дня

Козельщанская икона Божией Матери

Икона Божией Матери «КОЗЕЛЬЩАНСКАЯ»  

6 марта, в високосные годы – 5 марта (21 февраля по старому стилю)

 

Пред иконой Пресвятой Богородицы «Козельщанская» молятся при различных телесных повреждениях, травмах, обращаются с мольбой устроить семейное счастье, об исцелении тяжелых телесных недугов.

 

К 8 марта. О рыцарствеПублікації

К 8 марта. О рыцарстве

 Человек предполагает, а Бог располагает. Люди творят нечто по замыслу прекрасное, но потом в страхе отшатываются от того монстра, который вышел из рук их. Или, наоборот, хотят развалить все до основания, но в результате лишь расчищают стройплощадку для проекта будущего.

Одним словом, человек никогда не достигает того, чего хочет. Тем более что он редко знает, чего, собственно, хочет...

Преподобний ТимофійСвятий дня

Преподобний Тимофій

 Пустельник, родом італієць, з юних років трудився в монастирі, званому "Символи" в Малій Азії, при горі Олімп. 

Чем до́лжно снабдевать душу?Публікації

Как надо научаться молитвеПублікації

Святитель Лев КатанськийСвятий дня

Святитель Лев Катанський

Був єпископом у місті Катані, в Сицилії. Він славився добротою і милосердям, християнською любов'ю до жебраків і мандрівникам. Господь удостоїв його дару зцілення від різних хвороб і чудотворення.

Работа и пост: советы священниковЦерква і суспільство

Работа и пост: советы священников

  Каждый год перед обычным городским жителем неизбежно встают два практических вопроса:

- Как посещать богослужения, если рабочее время во время поста не сокращается?- Как поститься, если, проводя целый день на работе, ешь то, что предлагает общепит?

Святі апостоли від 70-ти Архіп, Філімон і мучениця рівноапостольна АпфіяСвятий дня

Святі апостоли від 70-ти Архіп, Філімон і мучениця рівноапостольна Апфія

(Друга пам'ять 22 листопада) були учнями і сподвижниками святого апостола Павла. У посланні до Філімона апостол іменує святого Архіпа своїм сподвижником.

Тепло твоих рукПублікації

Серёжки из чистого золотаПублікації

Серёжки из чистого золота

Огромная очередь в Троицкий собор к раке с мощами Преподобного. Встала в хвосте, маленькая, черноглазая девочка-тростиночка с самыми серьезными намерениями. Она будет просить Преподобного… о сережках.

Доброе утроПритчі

Доброе утро

В доме одних богатых людей перестали молиться перед едой. Однажды к ним

в гости пришёл проповедник. Стол накрыли очень изысканно: достали самые

лучшие фруктовые соки и подали очень вкусное блюдо. Семья села за стол.

Все смотрели на проповедника и думали, что теперь он помолится перед

едой. Но проповедник сказал:

Святитель Лев I ВеликийСвятий дня

Святитель Лев I Великий

Папа Римський (440-461), отримав прекрасне і різнобічну освіту, яка відкривала перед ним блискучу світську кар'єру.

Отложим попечениеПублікації

Отложим попечение

Отложим попечение

слова иеромонаха Романа (Матюшина)

Борьба с посторонними мыслямиПублікації

Борьба с посторонними мыслями

Чтобы обезопасить себя от этих помыслов и посторонних образов, мы должны учиться, как говорили древние Отцы Церкви, “стоять на страже ума своего”.

“Боже, милостив буди мне, грешному” 

О словеПублікації

Как предаться воле Божией. Старец Силуан АфонскийПублікації

"Пост - это радость, весна и торжество души"Життя в Церкві

"Пост - это радость, весна и торжество души"

 В трудные времена каждому из нас нужна опора — не столь материальная, сколь духовная.

Найдите время, чтобы выслушатьПублікації

Найдите время, чтобы выслушать

И… не только слУшать, но и слЫшать...

Великомученика Феодора ТиронаСвятий дня

Великомученика Феодора Тирона

Народився у місті Амасії, в Понтійській області, час гоніння імператора Максиміана (286-305 рр.) 

Берегите свои крылышкиПублікації

Непонятная книгаПублікації

Непонятная книга

"Бабушка Анисья одобрительно кивает: «Это хорошо, что ты к молитве навыкшая: она твой век нелегкий бабий скрасит…"

Святой великомученик Феодор ТиронПублікації

Торжество Православ’яСвятий дня

Торжество Православ’я

Торжество православ’я звершується в перший Тиждень Великого посту в Неділю. Воно було встановлене в Греції в IX ст., В пам`ять остаточної перемоги над ворогами православ`я – іконоборцями. 

10 историй о святом старце Паисии СвятогорцеПублікації

10 историй о святом старце Паисии Святогорце

В конференц-зале Православного Свято-Тихоновского гуманитарного университета в Москве состоялся вечер «Афон. Традиции православных народов: Греция, Сербия, Грузия». Вёл встречу протоиерей Лев Семенов, руководитель Духовно-просветительского центра ПСТГУ. Почетным гостем вечера стал митрополит Владимирский и Суздальский Евлогий, также участие приняли представители духовенства, преподаватели, студенты и сотрудники ПСТГУ. Часть вечера была посвящена старцу Паисию Святогорцу — 13 января известный афонский подвижник наших дней был причислен к лику святых.
 

Святі 12 мучеників - Памфіл пресвітер, Валент (Уалент) диякон, Павло, Порфирій, Селевкій, Феодул, Юліан, Самуїл, Ілля, Даниїл, Єремія, ІсаяСвятий дня

Святі 12 мучеників - Памфіл пресвітер, Валент (Уалент) диякон, Павло, Порфирій, Селевкій, Феодул, Юліан, Самуїл, Ілля, Даниїл, Єремія, Ісая

Постраждали під час гоніння на християн, спорудженого імператором Діоклітіаном в 308-09 роках в Кесарії Палестинської.