Матеріали за Січень 2015 року

О мытаре и фарисее. Первый зов великопостной весныЗустріч з Православієм

О мытаре и фарисее. Первый зов великопостной весны

Одна из главных, единственных в своем роде особенностей Евангелия, — это те короткие рассказы-притчи, которыми пользуется Христос в своем учении, в своем общении с народом.

Святителі Афанасій та Кирил, архиєпископи ОлександрійськіСвятий дня

Святителі Афанасій та Кирил, архиєпископи Олександрійські

Святитель Афанасій, архиєпископ Олександрійський, великий отець Церкви і стовп Православ'я, народився близько 297 року в місті Олександрії в сім'ї благочестивих християн.

Любов чи ненавистьЖиття в Церкві

Любов чи ненависть

Існує притча про те, як один чоловік купив собі новий будинок з фруктовим садом. А поряд жив заздрісний сусід, який постійно намагався зіпсувати йому настрій: то сміття під ворота підкине, то ще яку-небудь гидоту створить.

Одного дня прокинувся чоловік у хорошому настрої, вийшов на ганок, а там – відро з помиями. Чоловік узяв відро, вилив помиї, вичистив до блиску відро, назбирав в нього найбільших, стиглих і смачних яблук і пішов до сусіда. Сусід, почувши стук в двері, злорадно подумав: «Нарешті я дістав його»! Відкриває двері сподіваючись на скандал, а чоловік простягнув йому відро з яблуками і сказав: «Хто чим багатий, той тим і ділиться»!

 

Преподобний Антоній ВеликийСвятий дня

Преподобний Антоній Великий

 Найбільший подвижник, засновник пустинножительства і батько чернецтва, який отримав від Святої Церкви найменування Великий, народився в Єгипті, в селищі Кома, поблизу Фиваїдський пустелі, в 251 році. 

Чого хоче жінка, або те, про що не можна попроситиЖиття в Церкві

Чого хоче жінка, або те, про що не можна попросити

Життя повне суперечностей, причому якимсь чином уживаються між собою абсолютно протилежні речі. Ось, наприклад, роздумуючи про стосунки чоловіка і жінки я раптом зрозуміла, що з одного боку, з віком все менше відмінностей між нами, багато що все більше зближується.

А з іншого боку, навпаки — в деяких речах розбіжності все сильніші та сильніші. І те, чого не помічалося в юності, з віком вилазить все відвертіше. Так, наприклад, відбувається в емоційній сфері, прояві почуттів.

Поклоніння чесним веригам святого і всехвального апостола ПетраСвятий дня

Поклоніння чесним веригам святого і всехвального апостола Петра

  Близько 42 року апостол Петро за повелінням Ірода Агріппи був укладений у темницю за проповідь про Христа Спасителя. 

Детская агрессия: Как направить энергию ребенка в мирное руслоЖиття в Церкві

Детская агрессия: Как направить энергию ребенка в мирное русло

 Детская агрессия – одна из самых частых проблем, с которой обеспокоенные родители обращаются к психологу или приходят за советом на интернет-форумы. «Помогите! Моя малышка кусается, дерется, плюется!», «Сын в садике ругается плохими словами и ломает игрушки!» В чем секреты управления детской агрессивностью?

Преподобний Павло ФівейскийСвятий дня

Преподобний Павло Фівейский

  Народився в Єгипті, в місті Тиваїді. Залишившись сиротою, він багато перетерпів від свого користолюбного родича через батьківського спадку. 

Що нам страшно сказати Богу?Життя в Церкві

Що нам страшно сказати Богу?

 Розцерковлення ми обговорюємо давно. Наступає одного разу такий період в житті, коли церковне життя втрачає гострий сенс: замість молитви – коротке вичитування правила, сповідь – з тижня в тиждень один і той же список, причастя – треба обов’язково раз у дві неділі і вичитати перед цим правило. Як бути з цим, як повернути горіння віри? З цим питанням ми звернулися до протоієрея Олексія Уминського.

Свята рівноапостольна НінаСвятий дня

Свята рівноапостольна Ніна

   Просвітителька Грузії, народилася біля 280 року в місті Коластри, в Каппадокії, де було багато грузинських поселень.

США: ШКОЛЯРАМ РОЗДАЛИ САТАНИНСЬКІ КНИЖКИ-РОЗМАЛЬОВКИНегатив тижня

США: ШКОЛЯРАМ РОЗДАЛИ САТАНИНСЬКІ КНИЖКИ-РОЗМАЛЬОВКИ

Учням школи у Флориді роздали сатанинські книжки-розмальовки. У виданні пропонується розфарбувати диявола і з'єднати точки, щоб отримати зображення пентаграми.

ПІСЛЯ ЧОТИРЬОХ ВИКИДНІВ ЖІНКА ЗАВАГІТНІЛА ЧЕТВЕРНЕЮПозитив тижня

ПІСЛЯ ЧОТИРЬОХ ВИКИДНІВ ЖІНКА ЗАВАГІТНІЛА ЧЕТВЕРНЕЮ

Грейс і Джеймс Слеттері пережили чотири викидня і вважали, що у них ніколи вже не буде дітей. Як раптом, неждано-негадано, жінка завагітніла четвернею без ЕКО. Згідно лікарів, їх діти це маленьке диво, особливо, якщо врахувати, що шанс завагітніти четвернею один на десять тисяч.

Святі мученики Єрміл і СтратоникСвятий дня

Святі мученики Єрміл і Стратоник

 За походженням слов'яни, жили на початку IV століття, при гонителя християн імператорі Лікін (307-324), і були друзями.

Татианин день - праздник студентовПублікації

Татианин день - праздник студентов

Агнцу Пречистому и Пастырю последуя, агнице словесная Татиано, мысленных зверей не убоялася еси,  но знамением крестным вооружившися, до конца тех низложила еси, и вошла еси в Небесную ограду, идеже помяни и нас, мученице Христова многомудрая.

(Тропарь мч. Татиане)

Будет счастье!Публікації

Будет счастье!

Откликнешься, и не будет чувства, что жизнь не задалась. Доверишься, и не будет недоумений, вопрошаний, роптаний… Будет счастье!

Свята мучениця Тетяна РимськаСвятий дня

Свята мучениця Тетяна Римська

 Народилася в знатній римській сім'ї - її батько тричі обирався консулом. Він був таємним християнином і виховав дочку відданою Богу і Церкві. 

Татьянин день.(стихотворение)Святі

Татьянин день.(стихотворение)

 Здравия, спасения, во всем благаго поспешения, подаждь, Господи, ныне тезоименитым Татианам и сохрани их на многая и благая лета!!! 

Преподобний Феодосій ВеликийСвятий дня

Преподобний Феодосій Великий

 Жив у V -VI ст. і був основоположником спільножитних монастирів. Він народився в Каппадокії від благочестивих батьків. 

Если тебя обиделиПублікації

Если тебя обидели

Можешь также, когда согрешит перед тобою брат твой, помиловать его и простить ему грех его, чтобы и ты получил прощение от Бога; ибо сказано: отпущайте и отпустится вам (Лук. 6, 37); и так ты окажешь милость душе брата своего, прощая его, в чем он согрешил против тебя, ибо Бог дал нам власть, если хотим, прощать друг другу согрешения, между нами случающиеся. 

Преподобный Авва Дорофей

 

 

Без стриманості не буде людиниЖиття в Церкві

Без стриманості не буде людини

Стати успішною людиною важко, це не секрет. Проте це і не така вже велика справа. Що ж, питається, більше? – Стати людиною. Просто людиною? Так, це більше і важче.

Святитель Григорій, єпископ НіськийСвятий дня

Святитель Григорій, єпископ Ніський

 Був молодшим братом святителя Василя Великого (пам'ять 1 січня). Народження і виховання його співпало з самим розпалом арианских суперечок. 

Чи можна православним вітатися словами «Слава Іісусу Христу»?Зустріч з Православієм

Чи можна православним вітатися словами «Слава Іісусу Христу»?

Добрий день», «Дай, Боже, здоров’я», «Дай, Боже, добрий день», «Слава Богу» чи «Слава Іісусу Христу»? Закарпаття – чудовий край. Тут живуть разом різні національності, люди вільно розмовляють на різних мовах, що не мішає жити нам усім у мирі. Крім цього, тут моляться у своїх храмах та відстоюють свою правоту різні конфесії. На превеликий жаль, саме конфесійна, а не національна приналежність, інколи стає причиною, навіть, побутових сварок, що зовсім не робить нам честі.

Татуировки — печальная модаЖиття в Церкві

Татуировки — печальная мода

Татуировки — просто мода или нечто гораздо более серьёзное? Может ли христианин сделать себе тату, если очень захочет? Размышляет протоиерей Александр Авдюгин.

Святий ПолієвктСвятий дня

Святий Полієвкт

 Був першим мучеником у вірменському місті Мелітини. Він був воїном за імператора Декіі (249-251) та постраждала за віру в Христа за імператора Валеріана (253-259). Святий був другом воїна Неарха, твердого християнина, а сам, ведучи добродійне життя, залишався язичником.

Битва за любовЖиття в Церкві

Битва за любов

 Ти прийшов з роботи, ти втомився, ти голодний, тебе сьогодні майже звільнили, машина майже переїхала, і взагалі день був важкий.

Ти відкриваєш двері, а дружина: «Йди, вкладай дітей спати!» Ти: «А вечеря?» Вона: «А вечерю потім сам приготуєш». Що буде у тебе в голові?… Неважко уявити.

Преподобний Григорій ПечерськийСвятий дня

Преподобний Григорій Печерський

  Був пострижений у чернецтво в Києво - Печерському монастирі при преподобному (+ 1074; пам'ять 3 травня). 

Собор Предтечі і Хрестителя Господнього ІоаннаСвятий дня

Собор Предтечі і Хрестителя Господнього Іоанна

 Святий пророк Іоанн засвідчив про пришестя на землю Єдинородного Сина Божого, Який прийняв людську плоть. Іоанн Предтеча сподобився хрестити Його у водах Йордану і свідчив таємниче явище Пресвятої Трійці в день Хрещення Спасителя. 

Непомятозлобие. Совет любви старца ПорфирияПритчі

Непомятозлобие. Совет любви старца Порфирия

«Есть, — говорил Старец, — люди, которые просят прощенья, исповедуются, но у них внутри остается страсть памятозлобия. В таком случае благодать Божья не приходит.

Святе Богоявлення. Хрещення Господа Бога і Спаса нашого Ісуса ХристаСвятий дня

Святе Богоявлення. Хрещення Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа

 Богоявленням називається свято тому, що при Хрещенні Господа з'явилася світу Пресвята Трійця (Мф. 3, 13 - 17; Мк. 1, 9 - 11; Лк. 3, 21 - 22 ).

10 ВОПРОСОВ о крещенской водеЗустріч з Православієм

10 ВОПРОСОВ о крещенской воде

Их задают постоянно, и, несмотря на то, что священнослужители регулярно на них отвечают, все равно эти бытовые, казалось бы, мелочи, отвлекают от главного — сути праздника Богоявления. 

«Головна святиня Водохреща — Святий Господь», — єпископ Філарет (Звєрєв)Життя в Церкві

«Головна святиня Водохреща — Святий Господь», — єпископ Філарет (Звєрєв)

19 січня — Церква святкує Богоявлення, або Водохреще. Про «дві святі води», про те, що «крапля освячує море», а також про богослужбові особливості свята Богоявлення — Голова літургічно-богослужбової комісії єпископ Філарет (Звєрєв).

Расстояние между нами и БогомПублікації

Расстояние между нами и Богом

Каково расстояние между нами и Богом? Не между нашей греховностью и испорченностью и Его святостью и совершенством. Не между нашей ограниченностью и ничтожеством и Его величием и всемогуществом. Не между нашим неразумием и Его премудростью. Нет. Между нами и Им – какое расстояние, его как измерить?

Святі мученики Феопемпт і ФеонаСвятий дня

Святі мученики Феопемпт і Феона

 Постраждали в Нікомидії в 303 році. Святий Феопемпт був єпископом в Нікомидії при Діоклітіані. Виступаючи проти ідолопоклонства, він захищав віру Христову. 

Собор святих 70-тих апостолівСвятий дня

Собор святих 70-тих апостолів

 Був встановлений Православною Церквою для того, щоб показати равночестіе кожного з сімдесяти і тим самим запобігти розбіжності в шануванні їх.Вони були обрані Господом Ісусом Христом, щоб благовістити Євангеліє усього всесвіту.

Втрачений Ужгород: музей атеїзму у Покровській церквіЦерква і держава

Втрачений Ужгород: музей атеїзму у Покровській церкві

В Ужгороді було чимало культових речей та легендарних місць, які він з роками втратив. Про них частіше за все люди згадують з ностальгією. Та, мабуть, жоден ужгородець не ностальгуватиме за втраченим Музеєм атеїзму, який колись працював у стінах Покровської православної церкви.

Поучения преподобного Серафима СаровскогоЖиття в Церкві

Поучения преподобного Серафима Саровского

Преподобный Серафим Саровский достиг святости. К этому он призывает каждого из нас — и примером своей жизни, и в своих поучениях.

Серафим СаровскийСвятий дня

Серафим Саровский

Святый преподобне отче Серафиме, моли Бога о нас, грешных

Преподобний Серафим СаровськийСвятий дня

Преподобний Серафим Саровський

 Великий подвижник Руської Церкви, народився 19 липня 1759. Батьки преподобного, Ісидор і Агафія Мошнин, були жителями Курська. 

13 января известный афонский подвижник наших дней, Паисий Святогорец, был причислен к лику святых.Святі

13 января известный афонский подвижник наших дней, Паисий Святогорец, был причислен к лику святых.

Житие

Схимонах Паисий Святогорец (в миру Арсений Езнепидис; 25 июля 1924 — 12 июля 1994) —  один из самых уважаемых греческих старцев и духовных светил греческого народа XX века, старец Афонской горы, известный своими духовными наставлениями и подвижнической жизнью.

«ВИХІД»: САТАНІЗМ НА ЕКРАНІЦерква і наука

«ВИХІД»: САТАНІЗМ НА ЕКРАНІ

Олександр ЄРМОЛІН:

На світові кіноекрани вийшов новий блокбастер, створений за біблійними мотивами. «Вихід: боги та царі» Рідлі Скотта розповідає про вихід євреїв з єгипетського рабства під керівництвом Мойсея, описаному в Старому Завіті.

Святитель Василь ВеликийСвятий дня

Святитель Василь Великий

 Архієпископ Кесарії Каппадокійської  "належить не одній Кесарійській Церкві, і не в свій тільки час, не одним одноплемінникам своїм був корисний, але по всіх країнах і градам всесвіту, і всім людям приносив і приносить користь, і для християн завжди був і буде вчителем рятівним ", - так говорив сучасник святителя Василя, святий Амфілохій, єпископ Іконійський ( † 394 ; пам'ять 23 листопада).

Преподобна МеланіяСвятий дня

Преподобна Меланія

 Перша зі знатних римлянок "з юних років прагнула до Христа, спрагла тілесної непорочності й уражена Божественною любов'ю ", народилася в християнській сім'ї.

Свята мучениця АнісіяСвятий дня

Свята мучениця Анісія

  Жила у м.Солуні (Фессалоніки) в царювання імператора Максиміана (284-305). 

Святая неуверенность: Нуждается ли Бог в нашей защите?Основи Православного віровчення

Святая неуверенность: Нуждается ли Бог в нашей защите?

Андрей Десницкий объясняет, почему верующему в Бога человеку вовсе необязательно расправляться над теми, кто хулит святыню. Более того – нервная реакция на кощунство – тревожный признак.

Святі мученики 14 000 немовлят вбиті царем Іродом у ВифлеєміСвятий дня

Святі мученики 14 000 немовлят вбиті царем Іродом у Вифлеємі

 Коли прийшов час здійснення найбільшої події - Втілення Сина Божого і Народження Його від Пресвятої Діви Марії, східні волхви побачили на небі нову зірку , сповіщав народження Царя Іудейського. 

Преподобний Ігнатій Ломський, ЯрославськийСвятий дня

Преподобний Ігнатій Ломський, Ярославський

   Обставини його життя в миру невідомі. Свій подвижницьку шлях він розпочав у Спасо- Прилуцькому монастирі, у Вологді, чернечий постриг прийняв у Кирило- Білозерському монастирі. 

Різдвяне послання Високопреосвященнішого ФЕОДОРА, архієпископа Мукачівського і УжгородськогоНовини

Собор Пресвятої БогородиціСвятий дня

Собор Пресвятої Богородиці

Наступного дня після свята Різдва Христового, Православна Церква з хвалебними і подячними піснями звертається до Богоматері, що стала обраним знаряддям Промислу, народженому Спасителя.Це зібрання віруючих було названо собором Пресвятої Богородиці.

Різдвяне послання Предстоятеля Української Православної Церкви Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України ОнуфріяНовини

Преподобномучениця ЄвгеніяСвятий дня

Преподобномучениця Євгенія

 Родом римлянка, жила в Олександрії, куди її батько, Філіп, був посланий імператором Коммодом ( 180-192 ) як намісник Єгипту. 

Для чего Христос пришел в мир? Рождество ХристовоОснови Православного віровчення

Для чего Христос пришел в мир? Рождество Христово

О цели пришествия Сына Божия в мир образно и ярко говорит притча о заблудшей овце. Добрый Пастырь оставляет девяносто девять овец, под которыми подразумевается ангельский мир, и отправляется в горы, чтобы отыскать свою заблудшую овцу — погибающий в грехах человеческий род. Великая любовь Пастыря к гибнущей овце видна не только в том, что он заботливо ищет ее, но особенно в том, что он после нахождения берет ее на свои плечи и несет обратно.

Иными словами, Бог Своей силой возвращает человеку утраченные им невинность, святость и блаженство. Соединившись с нашим человеческим естеством, Сын Божий, по слову Пророка, “взял на себя наши немощи и понес наши болезни” (Ис. 53 гл.).

Вступая в новый годЦерква і суспільство

Вступая в новый год

Мы вступаем в этот год, как вступают в безбрежную снежную равнину: ни одного пятна, ни одного следа, все было белоснежно чисто. А когда оглядываемся, то видим, что много, много мы проложили кривых путей.

10 мучеників, які в Криті постраждали (ІІІ століття)Святий дня

10 мучеників, які в Криті постраждали (ІІІ століття)

Десятеро святих мучеників Критських постраждали за Христа в 3-му столітті за імператора Декія, який жорстоко переслідував Церкву Христову.

Свята великомучениця Анастасія УзорішительницяСвятий дня

Свята великомучениця Анастасія Узорішительниця

 Родом римлянка, постраждала за Христа в гоніння при Діоклітіані. Батько її був язичником, мати - таємною християнкою. 

Встречаем Рождество правильно: 10 советов архипастыряЗустріч з Православієм

Встречаем Рождество правильно: 10 советов архипастыря

Рождество — особенный праздник. Подготовка длится весь пост, и в т.ч. последние несколько дней. Особенно важно суметь подготовится к службе в день самого праздника. Вернее, в ночь… Ведь во многих наших храмах Литургия (а бывает, что и великое повечерие, и утреня) служится именно в ночное время.

Свята мучениця Іуліанія НікомидійськаСвятий дня

Свята мучениця Іуліанія Нікомидійська

 Дочка знатного язичника Африкана, народилася в м. Нікомидії. У дев'ятирічному віці була заручена з деяким Єлевсієм. 

Святого праведного Іоанна КронштадтськогоСвятий дня

Святого праведного Іоанна Кронштадтського

Народився 19 жовтня 1829 року у селі Сура Пінежского повіту Архангельської губернії - на далекій півночі Росії, в сім'ї бідного сільського дяка Іллі Сергієва і дружини його Феодори. 

10 цитат святого праведного Иоанна КронштадтскогоСвяті

10 цитат святого праведного Иоанна Кронштадтского

Покаяние должно быть искреннее и совершенно свободное, а никак не вынужденное временем и обычаем или лицом исповедующим.

14 июня Церковь чтит память святого праведного Иоанна Кронштадтского.

ИРАН: ВЛАСТИ ЗАПРЕТИЛИ ХРИСТИАНАМ СОВЕРШАТЬ СЛУЖБЫ В НОВОГОДНЮЮ НОЧЬНегатив тижня

ИРАН: ВЛАСТИ ЗАПРЕТИЛИ ХРИСТИАНАМ СОВЕРШАТЬ СЛУЖБЫ В НОВОГОДНЮЮ НОЧЬ

Тегеран, 2 января 2015 г. Ранее иранскими информагентствами сообщалось, что исполнительная власть страны никоим образом не препятствует отправлению светских торжеств по случаю новогодних праздников, разрешая – и даже поощряя – активную торговлю соответствующими подарками и сувенирами в самом центре столицы.

Святий мученик ВоніфатійСвятий дня

Святий мученик Воніфатій

 Був рабом багатої молодої римлянки Аглаїди і складався з нею в беззаконному співжитті.