Матеріали за Листопад 2014 року

Архієрейське богослужіння в Мукачівському кафедральному соборіНовини краю

Архієрейське богослужіння в Мукачівському кафедральному соборі

 В 24-у Неділю після П’ятидесятниці керуючий Мукачівською єпархією, Високопреосвященніший Феодор, архієпископ Мукачівський і Ужгородський звершив архієрейське богослужіння в Мукачівському кафедральному соборі на честь Почаївської ікони Пресвятої Богородиці.

Блаженніший Митрополит Онуфрій: Церква не шукає крайніх у будь-якому людському конфлікті, а прагне достукатися до совісті кожногоЖиття в Церкві

Блаженніший Митрополит Онуфрій: Церква не шукає крайніх у будь-якому людському конфлікті, а прагне достукатися до совісті кожного

 28 листопада Блаженніший Митрополит Київській і всієї України Онуфрій дав інтерв’ю порталу «Православне життя», яке присвячене актуальним темам церковного сьогодення. Зокрема, Предстоятель торкнувся питання внеску Церкви у стабілізацію тих складних процесів, які переживає сьогодні українське суспільство.

Святитель Григорій Чудотворець, єпископ НеокесарійськийСвятий дня

Святитель Григорій Чудотворець, єпископ Неокесарійський

 Народився в місті Неокесарії (північ Малої Азії) в язичницькій сім'ї. Отримавши прекрасну освіту, він з юності прагнув до Істини, але мислителі старовини не могли вгамувати його спраги пізнання.

Людині піст дає надіюЖиття в Церкві

Людині піст дає надію

 Піст дає мені, наприклад, надію. Коли доживаєш до посту, у тебе з’являється яскрава надія, що все буде добре. Я відчуваю деякими фібрами своєї душі, що в цей час в світі багато що змінюється. Не дивлячись ні на що, багато людей стають на коліна перед Богом і говорять: «Прости мене!», «Слава Тобі, а мене прости!». Це відчувається.

 

Святий апостол і євангеліст МатфійСвятий дня

Святий апостол і євангеліст Матфій

Святий апостол Матфій (пам'ять 9/22 серпня) народився у Віфлеємі, походив з коліна Юди. З раннього дитинства він вивчав Закон Божий зі Священних Книг під керівництвом святого Симеона Богоприємця.

Керуючий єпархією звершив чин похорону бійця 128-ї окремої гірсько-піхотної бригади Павла Стеця, який загинув в АТОНовини краю

Керуючий єпархією звершив чин похорону бійця 128-ї окремої гірсько-піхотної бригади Павла Стеця, який загинув в АТО

 Похорон загиблого під час виконання військового обов’язку на Сході країни мукачівця Павла Стеця відбувся у Центральному кафедральному соборі на честь ікони Почаївської Божої Матері. Очолив похорон керуючий Мукачівською єпархією – архієпископ Мукачівський і Ужгородський Феодор.

Зачем в пост читать интернет? Советы епископа Ионы на Рождественский пост-2014Життя в Церкві

Зачем в пост читать интернет? Советы епископа Ионы на Рождественский пост-2014

 Разговор с епископом Обуховским Ионой (Черепановым) накануне Рождественского поста.

Святі мученики і сповідники Гурій, Самон і АвівСвятий дня

Святі мученики і сповідники Гурій, Самон і Авів

 Свята Церква в перший день Різдвяного посту молитовно відзначає пам’ять мучеників та сповідників Гурія, Самона (299-306) та Авіва (322) – охоронців сімейного вогнища. Коротке їх житіє – звичайний мученицький подвиг, але величним є всенародне шанування.

Як провести Різдвяний піст?Життя в Церкві

Як провести Різдвяний піст?

 Почуття благоговіння перед таємницею Різдва Спасителя у Віфлеємі змушує християнина задуматися про те, як гідно себе підготувати до цього великого свята.

Журнал Православний літопис №5(44). Вересень-Жовтень 2014Життя в Церкві

Притча про загублену вівцюПритчі

Притча про загублену вівцю

Цю притчу ми можемо знайти у Євангелії від Луки 15 : 1 – 10. У цій притчі Ісус Христос розповідає своїм послідовникам та фарисеям про одну загублену вівцю та драхму. Христос повчає своїх учнів та фарисеїв, що в одного чоловіка було 100 овець і одна вівця зникла й він кинув отару, що знайти ту одну вівцю.

САНДЕЙ АДЕЛАДЖА ЯК ЗЕРКАЛО УКРАЇНСЬКОЇ РЕВОЛЮЦІЇЖиття в Церкві

САНДЕЙ АДЕЛАДЖА ЯК ЗЕРКАЛО УКРАЇНСЬКОЇ РЕВОЛЮЦІЇ

 Сергій Худієв

Наприкінці минулого тижня люди згадували річницю початку майдану. Що ж, в історії країн бувають трагічні сторінки - і їх краще не романтизувати, щоб не напрошуватися на їх повторення. Але вони минають. Майдан був страшним, інфернальним обманом, але і він залишиться в минулому.

ОТВЕТЫ МОЛОДЫМ О ПОСТЕ И НЕ ТОЛЬКОЗустріч з Православієм

ОТВЕТЫ МОЛОДЫМ О ПОСТЕ И НЕ ТОЛЬКО

  С началом Рождественского поста мы решили спросить у современной молодежи — постятся ли они.

Святитель Іоанн Златоуст, архієпископ КонстантинопольськийСвятий дня

Святитель Іоанн Златоуст, архієпископ Константинопольський

  Святитель Іоанн Златоуст, архієпископ Константинопольський - один з трьох Вселенських святителів, разом зі святителями Василієм Великим і Григорієм Богословом. Народився в Антіохії близько 347 року, в сім'ї військовоначальника. Його батько, Секунд, помер незабаром після народження сина, мати,

Святителя Иоанна Златоустого,Архиепископа КонстантинопольскогоСвятий дня

Святителя Иоанна Златоустого,Архиепископа Константинопольского

   Святитель Иоанн Златоуст, архиепископ Константинопольский — один из трех Вселенских святителей, вместе со святителями Василием Великим и Григорием Богословом. Родился будущий святитель в Антиохии примерно в 347 году, в семье военачальника. Его отец, Секунд, умер вскоре после рождения сына; мать, Анфуса, не стала более выходить замуж и отдала все силы воспитанию Иоанна. Юноша учился у лучших философов и риторов, рано обратился к углубленному изучению Священного Писания и молитвенному созерцанию.

Святитель Іоанн Милостивий, Патріарх ОлександрійськийСвятий дня

Святитель Іоанн Милостивий, Патріарх Олександрійський

 Святитель Іоанн Милостивий, Патріарх Олександрійський, народився на Кіпрі в VII столітті в родині знатного вельможі Єпіфанія.

Співчуття з приводу трагічної автокатастрофи під час Хресного ходу до Домбокського монастиряЖиття в Церкві

Співчуття з приводу трагічної автокатастрофи під час Хресного ходу до Домбокського монастиря

 В ніч з 21 на 22 листопада 2014 року під час час Хресного ходу Ужгород-Домбоки до Домбокського Свято-Успенського жіночого монастиря в процесію паломників на шаленій швидкості врізався автомобіль в результаті чого загинули люди.

Брат … Брата!!!Життя в Церкві

Брат … Брата!!!

 Будь яке вбивство це убивство брата. Тема Каїна та Авеля – тема сперечань, і боротьби хто кращий. Каїн став землеробом а меньший брат Авель пастухом. Це перше в історії вбивство. Чому Бог прийняв жертву Авеля а Каїна ні? Тим паче якщо раніше ніколи не вбивали то чи знав Каїн що накоїв?
Лице твоє радісне коли робить добро, а помрачається від діл поганих, над гріхом потрібно володарювати. Бог попереджав Каїна про лихі його наміри і про наслідки але Бога він не послухав і як результат проклятим став від землі що відкрила уста свої прийняти кров брата його. Бог виганяє Каїна від людей.

Архієрейське богослужіння в Росвигівському кафедральному соборіНовини краю

Архієрейське богослужіння в Росвигівському кафедральному соборі

 В 23 Неділю після П’ятидесятниці керуючий Мукачівською єпархією, Високопреосвященніший Феодор, архієпископ Мукачівський і Ужгородський звершив архієрейське богослужіння в Мукачівському Свято-Різдва Богородиці кафедральному соборі, що в мікрорайоні Росвигово.

Святий великомученик МінаСвятий дня

Святий великомученик Міна

 Святий великомученик Міна, родом єгиптянин, був воїном і служив у місті Котуані під керуванням центуріона Фірміліапа під час царювання імператорів Діоклетіана і Максиміана.

Святі Апостоли від 70-ти: Ераст, Олімп, Родіон, Сосипатр, Куарт (Кварт) та ТертійСвятий дня

Святі Апостоли від 70-ти: Ераст, Олімп, Родіон, Сосипатр, Куарт (Кварт) та Тертій

 Святий Родіон або Іродіон, родич апостола Павла (Рим. 16, 11), залишив єпископську кафедру у Патрах, щоб йти до Риму зі святим апостолом Петром.

Молитовне вшанування ікони Пресвятої Богородиці “Скоропослушниці” в Домбокському монастиріНовини краю

Молитовне вшанування ікони Пресвятої Богородиці “Скоропослушниці” в Домбокському монастирі

 22 листопада, в день молитовної пам’яті ікони Пресвятої Богородиці “Скоропослушниці” керуючий Мукачівською єпархією – Високопреосвященніший Феодор, архієпископ Мукачівський і Ужгородський звершив архієрейське богослужіння в Свято-Успенському жіночому монастирі в с. Домбоки Мукачівського району.

Офіційна інформація про трагедію з хресним ходом на УжгородщиніНегатив тижня

Офіційна інформація про трагедію з хресним ходом на Ужгородщині

Сьогодні, 22 листопада, близько 4-ї години ранку, на 798 км автодороги Київ - Чоп сталася дорожньо-транспортна пригода з тяжкими наслідками.

Чудотворна ікона Божої Матері «Скоропослушниця»Святий дня

Чудотворна ікона Божої Матері «Скоропослушниця»

 На Святій Горі Афон, яка здавна є уділом Пресвятої Владичиці Богородиці, є чимало святинь, серед яких чудотворна ікона Божої Матері «Скоропослушниця» або «Найчутливіша». Знаходиться вона в монастирі, що зветься «Дохаріу» або «Дохіар». «Дохіон» грецькою мовою означає і якусь посудину, і затишне житло, і монастирську палату, в якій зберігаються різні речі, потрібні для життя обителі; дохіаром же на Святій Горі називають палатного, який відає майном.

Скоропослушниця, бо вислуховує наші прохання та спішить допомогтиЖиття в Церкві

Скоропослушниця, бо вислуховує наші прохання та спішить допомогти

 Радуйся, всеблагая Скоропослушнице, що прохання наші на благо сповнюєш!  Ікона Божої Матері Скоропослушниця — стародавня чудотворна ікона, що знаходиться на Святій Горі Афон, в монастирі Дохіар, шанування якої відзначається 22 листопада (за новим стилем). Монастирський переказ відносить час її написання до Х століття, до часу життя настоятеля обителі святого Неофіта.

Наш край інколи називають “малим Афоном” (Нариси історії монастиря в Домбоках)Життя в Церкві

Наш край інколи називають “малим Афоном” (Нариси історії монастиря в Домбоках)

 Наш край інколи називають “малим Афоном”. Пропонована стаття – це нарис директора Богословсько-історичного науково-дослідного центру імені архімандрита Василія (Проніна), доцента УжНУ – Ю.Данильця про жіночий монастир у с.Домбоки, що неподалік Мукачева.

Святі мученики Онисифор і ПорфирійСвятий дня

Святі мученики Онисифор і Порфирій

 Святі мученики Онисифор і Порфирій постраждали під час гоніння на християн при імператорі Діоклетіані в кінці третього століття. Їх били, а також палили вогнем.

Ми і Блаженніший Митрополит ВолодимирЖиття в Церкві

Ми і Блаженніший Митрополит Володимир

 До 79-річчя від Дня народження Блаженнішого Митрополита Володимира.

Я хотів би виправдатись наперед перед справедливою критикою тих людей, які знали Блаженнішого безпосередньо: я зовсім не старався додати якісь характерні особливості до його словесного портрету. Я не знав його особисто, а просто старався триматися УПЦ, по можливості щиро жити церковним життям. І напевно, кожен, хто читає ці рядки, підтвердить мої слова: я ходив в храм і відчував що Блаженніший десь зовсім поряд.

Митрополит Антоний Сурожский: Об именах и ангелахЖиття в Церкві

Митрополит Антоний Сурожский: Об именах и ангелах

 Слово митрополита Антония Сурожского об ангелах, о том, чему мы можем у них научиться, произнесенное в день празднования памяти Архангела Михаила.

Архієрейське богослужіння в селі Брід, що на ІршавщиніНовини краю

Архієрейське богослужіння в селі Брід, що на Іршавщині

 21 листопада в день молитовного вшанування Архістртига Божого Михаїла і всіх Небесних Сил Безплотних керуючий Мукачівською єпархією, Високопреосвященніший Феодор, архієпископ Мукачівський і Ужгородський звершив Божественну літургію в Свято-Архангело-Михайлівському храмі села Брід, що на Іршавщині.

Раннее развитие: вредно, бесполезно или необходимо?Життя в Церкві

Раннее развитие: вредно, бесполезно или необходимо?

 Молодые мамы, ожидая первого ребёнка, нередко строят планы, как они будут развивать своего кроху, причём буквально с первых месяцев его жизни. А потому заранее запасаются всевозможными методиками, чтобы малыш развивался, к двум начал читать, к трем - складывать и отнимать… Есть ли смысл в «раннем развитии»? На эту тему рассуждает Ася Штейн, педагог, автор статей по раннему развитию, семейной педагогике, психологии и детскому здоровью, мама троих детей.

Преподобний Лазар ГалісійськийСвятий дня

Преподобний Лазар Галісійський
Народився в Лідії, в місті Магнезії. Освіччений і Боголюбний юнак, Лазар став ченцем в обителі святого Сави, заснованої великим подвижником благочестя в Палестині. Десять років провів преподобний в стінах цієї обителі, стежив любов і благоговіння братії перед висотою його чернечого подвигу.

Собор Архистратига Божия Михаила и прочих Небесных Сил бесплотных: зачем нужны ангелы?Життя в Церкві

Собор Архистратига Божия Михаила и прочих Небесных Сил бесплотных: зачем нужны ангелы?

 Как представляет себе ангелов среднестатистический человек? Среднестатистический христианин? А каковы они на самом деле?

Наверное, нет более опошленного в массовом сознании образа, чем ангельский. Что только не творили над ним на протяжении последних свыше полутора тысяч лет (т. е., начиная с Высокого Возрождения), руководствуясь плотским умом, идя на поводу у собственных фантазий или же действуя в угоду заказчикам и массовому потребителю, художники и поэты всех времен и народов христианской цивилизации.

ЧЕМ ХРИСТИАНСКИЙ ПАТРИОТИЗМ ОТЛИЧАЕТСЯ ОТ НАЦИОНАЛИЗМА?Життя в Церкві

ЧЕМ ХРИСТИАНСКИЙ ПАТРИОТИЗМ ОТЛИЧАЕТСЯ ОТ НАЦИОНАЛИЗМА?

 Почему УПЦ обвиняют в непатриотизме? Может ли Церковь вступать в политические дискуссии? Как христианин может сражаться в «информационной войне»? Комментирует Управляющий делами Украинской Православной Церкви митрополит Антоний (Паканич).

Святителя Павла, архієпископа КонстантинопольськогоСвятий дня

Святителя Павла, архієпископа Константинопольського

 Святитель Павло, архієпископ Константинопольський, був обраний на патріаршу кафедру в 340 році, коли знову спалахнула аріанська єресь. 

Святі мученики Галактіон і ЄпистиміяСвятий дня

Святі мученики Галактіон і Єпистимія

 У III ст. у сирійському місті Емесі жив побожний християнин Галактіон.

День Ангела настоятельки Мукачівського монастиряНовини краю

День Ангела настоятельки Мукачівського монастиря

 18-го листопада Високопреосвященніший Феодор, архієпископ Мукачівський і Ужгородський молитовно привітав з днем тезоімеництва настоятельку Мукачівського Свято-Миколаївського монастиря – ігуменію Єпистимію (Щербан).

ЦЕРКВА: ДІМ МОЛИТВИ ЧИ ДІМ ПРОПАГАНДИ?Життя в Церкві

ЦЕРКВА: ДІМ МОЛИТВИ ЧИ ДІМ ПРОПАГАНДИ?

 Захоплення храмів, які мали місце за останні кілька місяців, наштовхнули на деякі роздуми. Перед нами встає цілий ряд запитань і невирішених проблем, які відкрились лише в теперішніх сумних реаліях. Найперше хотілось би дати відповіді на певні запитання не стільки читачам, скільки самому собі: чому ж це трапляється? Чому ми маємо те, що маємо?

Преподобний Іоаникій ВеликийСвятий дня

Преподобний Іоаникій Великий

 Преподобний Іоаникій Великий народився у Віфінії в 752 р. в селищі Марікаті. Батьки його були бідні і не могли дати йому навіть початкової освіти. 

II-й загальноєпархіальний фестиваль-конкурс «Божий дар» – відбувся!Життя в Церкві

II-й загальноєпархіальний фестиваль-конкурс «Божий дар» – відбувся!

 У неділю, 16 листопада, з благословення Високопреосвященнішого архієпископа Феодора, в Перечинському районному будинку культури відбувся II-й загальноєпархіальний фестиваль-конкурс «Божий дар».

Ужгородське молодіжне братство взяло участь у Загальних зборах Братства православної молоді СловаччиниЖиття в Церкві

Ужгородське молодіжне братство взяло участь у Загальних зборах Братства православної молоді Словаччини

 15 листопада, на запрошення Братства православної молоді Словаччини, Ужгородське молодіжне братство імені преподобного Алексія Карпаторуського взяло участь у роботі Загальних зборів їхньої організації.

Омріяне Небо на землі – є! (Із пережитого…)Публікації

Омріяне Небо на землі – є! (Із пережитого…)

 «Змарнувати час, розпорошивши

і розтративши себе в ньому – легко,

 проте, відновити втрачене, іноді – неможливо»…

Мученики Акепсим єпископ, Йосиф пресвітер и Аіфал дияконСвятий дня

Мученики Акепсим єпископ, Йосиф пресвітер и Аіфал диякон

 Святі, пам’ять яких святкує 16 листопада Православна Церква, подвигом мучеництва відповіли на це запитання – адже ніщо не змогло відлучити їх від любові Божої у Христі Іісусі. Досить незвичайним є те, що були вони персами. 

Эти 8 фактов тебе никогда не рассказывала мама. Но они разобьют твое сердце!Публікації

Эти 8 фактов тебе никогда не рассказывала мама. Но они разобьют твое сердце!

 Мама любит и заботится о тебе с первых секунд твоей жизни. Рождение ребенка - это огромное чудо, но есть в нем и обратная сторона медали, о которой мы не часто задумываемся.

Чого діти повинні навчитися в сім’ї?Життя в Церкві

Чого діти повинні навчитися в сім’ї?

 Спочатку назвемо загальне і найважливіше. Сім’я повинна забезпечити дітям радісне, щасливе дитинство, а найголовніше — добре підготувати їх до майбутнього життя.

11 СПОСОБІВ ПОМИРИТИСЬ З БАТЬКАМИЖиття в Церкві

11 СПОСОБІВ ПОМИРИТИСЬ З БАТЬКАМИ

 МИ ПОПРОСИЛИ ТРЬОХ СПЕЦІАЛІСТІВ ЗІ СФЕРИ ПСИХОЛОГІЇ ДАТИ ПОРАДИ ТИМ ЛЮДЯМ, ЯКІ Б ХОТІЛИ ПОМИРИТИСЬ З БАТЬКАМИ, ПРОТЕ НЕ ЗНАХОДЯТЬ ДОСТАТНЬОЇ МОТИВАЦІЇ ТА ПРАВИЛЬНИХ СПОСОБІВ ЦЕ ЗРОБИТИ

Святі мученики Акіндін, Пігаса, АнемподистСвятий дня

Святі мученики Акіндін, Пігаса, Анемподист

Прийняли смерть за віру в Святу Трійцю.

 Акіндін, Пігас, Анемподист, придворні перського царя Сапора II (310 - 381), були таємними християнами. Коли цар почав гоніння на християн, заздрісники донесли на них. Викликані на суд до царя, святі мученики безбоязно сповідали свою віру в Святу Трійцю.

20 летняя схимонахиняПозитив тижня

20 летняя схимонахиня

 Случилось это 28 апреля 2005 года. Привела Ольгу в Среднеуральскиий женский монастырь родительница, поскольку у девушки был рак мозга, и её выписали из Онкологического центра Екатеринбурга, сказав, что она безнадежна. Тогда она не могла даже самостоятельно стоять на ногах, а потому мама поддерживала её со спины. А родная бабушка уже шила ей погребальные одежды, но работа отчего-то не ладилась. Женщина же всё не переставала удивляться: отчего не получается такое простое шитьё?! И только через год всем стало ясно, что не шилось за ненадобностью: той, кому предназначались эти погребальные одежды, суждено было уйти в вечность в Великой схиме, для чего и был дан ей этот удивительный год...

Коментар Голови Інформаційного відділу УПЦ стосовно підписання релігійними організаціями Рівненської області Меморандуму із закликом до створення єдиної Української Помісної Православної ЦерквиЖиття в Церкві

Коментар Голови Інформаційного відділу УПЦ стосовно підписання релігійними організаціями Рівненської області Меморандуму із закликом до створення єдиної Української Помісної Православної Церкви

 Вітаючи спроби пошуку шляхів збереження міжрелігійного миру та підтримання стабільності в українському суспільстві, Українська Православна Церква наголошує, що пошук церковної єдності має відбуватися в умовах суспільної консолідації всіх представників віруючої української спільноти та на основі церковних канонів, котрими Помісні Православні Церкви споконвіку визначають принципи церковного устрою.

ОДНА МУДРАЯ ПРИТЧА О ТРУДНОСТЯХПритчі

ОДНА МУДРАЯ ПРИТЧА О ТРУДНОСТЯХ

Жил-был фермер. У него был осёл, который исправно служил ему всю свою ослиную жизнь. Однажды осёл по неосторожности провалился в колодец и страшно закричал, зовя на помощь.

Как Церковь относится к искусственному оплодотворению?Життя в Церкві

Как Церковь относится к искусственному оплодотворению?

Отношение Церкви к искусственному оплодотворению изложено в документе, который называется «Основы социальной концепции Русской Православной Церкви». Процитирую часть данного документа:

Преподобні Спиридон і НикодимСвятий дня

Преподобні Спиридон і Никодим

 Преподобні Спиридон і Никодим, просфорники Печерські, протягом тридцяти років виконували свій послух - пекли просфори.

У Мукачеві прощалися з Олександром Бабичем, який загинув у зоні АТОЖиття в Церкві

У Мукачеві прощалися з Олександром Бабичем, який загинув у зоні АТО

 Сотні мукачівці знову зібрались, щоб провести в останню дорогу Олександра Бабича – військовослужбовця 128-ї бригади, який загинув під час виконання військового обов’язку на Сході країни.
Прощальна церемонія проходила у центральному кафедральному соборі на честь Почаївської ікони Божої Матері. Духовенство собору на чолі з секретарем епархії звершили чин відспівування загиблого офіцера.

На траурну церемонію прийшли також рідні загиблого, друзі військовослужбовці, прикордонники, міліціонери, містяни.


Як відомо, помер військовослужбовець у суботу в Дніпропетровському шпиталі, внаслідок отриманих травм. У чоловіка залишилось двоє дітей, дитина одного року та дитина, яка ходить у третій клас.

Священномученик Зиновій, єпископ Егейський, і сестра його ЗиновіяСвятий дня

Священномученик Зиновій, єпископ Егейський, і сестра його Зиновія

Священномученик Зиновій, єпископ Егейський, і сестра його Зиновія перетерпіли мученицьку смерть у 285 році в Килікії.

Нещасним людину робить не сім’я, а невміння любитиЖиття в Церкві

Нещасним людину робить не сім’я, а невміння любити

Соціологи з’ясували: серед сімейних людей менше щасливих, ніж серед самотніх. Проблеми з житлом, лікарями та навчанням дітей вганяють в тугу.

Що робити, якщо віруюча людина розуміє, що до неї «дотягнулися» кігті життєвих негараздів?

Преподобномучениця Анастасія РимлянкаСвятий дня

Преподобномучениця Анастасія Римлянка

 Свята Анастасія Римлянка осиротіла у віці трьох років. Виховувалася вона в монастирі поблизу Риму, в якому прийняла чернецтво.

ТВІТТЕР ЗАБЛОКУВАВ КАМПАНІЮ НА ЗАХИСТ ХРИСТИЯНСЬКИХ ЦІННОСТЕЙНегатив тижня

ТВІТТЕР ЗАБЛОКУВАВ КАМПАНІЮ НА ЗАХИСТ ХРИСТИЯНСЬКИХ ЦІННОСТЕЙ

Твіттер заблокував кампанію на захист групи пасторів міста Х'юстон, які активно виступали в проповідях за традиційні сімейні цінності та проти просування гомосексуалізму.

Литургия никогда не заканчиваетсяЖиття в Церкві

Литургия никогда не заканчивается

 Наша короткая молитва во время божественной литургии способна освятить всю неделю, всю нашу жизнь, – утверждает митрополит Лимассольский Афанасий. – Станем спешить на литургию, как на встречу с любимым человеком, потому что там – Любимый Господь, – подсказывает он.

Преподобний Іов ПочаївськийСвятий дня

Преподобний Іов Почаївський

 Народився в побожній сім’ї приблизно у 1551 році. Його родина мала прізвище Залізо, жила на. Покутті в Галичині.

В Неділю 22-у після П’ятидесятниці архієпископ Феодор звершив богослужіння в Мукачівському кафедральному соборіНовини краю

В Неділю 22-у після П’ятидесятниці архієпископ Феодор звершив богослужіння в Мукачівському кафедральному соборі

 В Неділю 22-у після П’ятидесятниці та в день памяті святих: преподобного Нестора Літописця Печерського, мученика Нестора Солунського, високопреосвященніший Феодор, Архієпископ Мукачівський і Ужгородський звершив Божественну Літургію в кафедральному соборі міста Мукачева на честь Почаївської ікони Божої Матері.

По закінченні Літургії владика Феодор звернувся з пастирським словом до прихожан собору та привітав всіх з воскресним днем.

Нагадаємо: В Мукачівському кафедральному соборі знаходиться точна копія чудотворного образу Божої Матері “Почаївська”. Копія ікони Богородиці розташована, як і в Свято-Успенському храмі Почаївської лаври, над Царськими воротами, в зіркоподібному, сяючому різнокольоровими каменями кіоті.

Всемогутність Бога і наша свобода.Життя в Церкві

Всемогутність Бога і наша свобода.

 

 

За матеріалами книги:  

«Брак, семья, дети. Беседы со старшеклассниками»

Священика Іллі Шугаєва

 

Для більшості дітей та молоді доросле життя асоціюється зі свободою. 

В день великомученика Димитрія Солунського архієпископ Феодор звершив Богослужіння в селі СтрабичовоНовини краю

В день великомученика Димитрія Солунського архієпископ Феодор звершив Богослужіння в селі Страбичово

 8 листопада, в день памяті великомученика Димитрія Солунського, керуючий Мукачівською єпархією, високопреосвященніший Феодор, архієпископ Мукачівський і Ужгородський завітав з архіпастирським візитом та звершив Божественну Літургію в Свято-Димитрівському храмі села Страбичово, що на Мукачівщині. Свого Архієрея щиро зустрічали юні прихожани храму та собор духовенства на чолі з настоятелем храму.

Після завершення Літургії відбувся хресний хід та освячення фундаменту для будівництва нового храму на честь святого великомученика Димитрія Мироточивого(Солунського).

Недільне апостольське послання до галатів ― тлумачить протоієрей Георгій КоваленкоЖиття в Церкві

Недільне апостольське послання до галатів ― тлумачить протоієрей Георгій Коваленко

Як можна хвалитися Хрестом Господнім, що означає бути «розіп’ятим для світу» і взагалі, чим повинен хвалитися християнин, якщо це припустимо для нього? ― тлумачить недільне апостольське послання апостола Павла протоієрей Георгій Коваленко.

Жизнь в Церкви — это духовная полнотаЖиття в Церкві

Жизнь в Церкви — это духовная полнота

Протоиерей Октавиан Мошин рассуждает о жизни в Церкви и делится с читателями Правмира своими духовными открытиями.

Святий великомученик Димитрій СолунськийСвятий дня

Святий великомученик Димитрій Солунський

 Великомученик Димитрій народився у місті Солуні в Греції. Батьки, таємні християни, хрестили його і настановили у вірі.

Пластиковая дружбаЖиття в Церкві

Пластиковая дружба

  Какой должна быть хорошая, прочная верёвка? Вы исследуете предмет и находите, что ваша верёвка вполне хороша, чтобы перевязывать ею, например, коробку с тортом. Но если на этой верёвке вам предстоит висеть над пропастью? Очевидно, к ней будут предъявлены совсем другие требования... К такой метафоре прибег некогда писатель Клайв Льюис, говоря о необходимости проверять веру на прочность.

Святі мученики Маркіян і МартирійСвятий дня

Святі мученики Маркіян і Мартирій

 Святі мученики Маркіян і Мартирій служили в Константинопольському соборі. Маркіян був читцем, а Мартирій іподияконом; обидва вони несли також послух як нотарі, тобто секретарі, Патріарха Павла Сповідника.

Престольне свято Красногорського монастиряНовини краю

Престольне свято Красногорського монастиря

 В день молитовної пам’яті ікони Пресвятої Богородиці «Всіх скорботних радість» керуючий Мукачівською єпархією – Високопреосвященніший Феодор, архієпископ Мукачівський і Ужгородський звершив чин освячення престолу і храму в честь цієї ікони та архієрейське богослужіння в Красногорському чоловічому монастирі на честь Всіх Святих, що в Мукачеві.

В Пакистане сожгли заживо супругов-христианНегатив тижня

В Пакистане сожгли заживо супругов-христиан

Двое молодых христиан были зверски убиты 4 ноября в Пакистане по обвинению в богохульстве. Мужа и жену сожгли заживо в печи для обжига кирпича.

«Ищите прежде блага народу» ― Евангельский совет народным депутатамЖиття в Церкві

«Ищите прежде блага народу» ― Евангельский совет народным депутатам

Хоть и с небольшим опозданием, но и до меня дошел вал информации и дискуссий на тему депутатских зарплат ― что, мол, невозможно новому народному избраннику прожить на зарплату в 6,5 тысяч гривен.

Ікона Божої Матері "Всіх скорботних Радість"Святий дня

Ікона Божої Матері "Всіх скорботних Радість"

 Ікона Пресвятої Богородиці « Всіх скорботних Радість» прославилась чудотворенням в 1688 році. Рідна сестра патріарха Іоакима (1674-1690 рр.) 

Ранкова кава із Владикою ФеодоромЖиття в Церкві

Ранкова кава із Владикою Феодором

Владико, у нашій рубриці, як правило, кавуємо. Ви любите каву?

Я майже завжди п’ю чисту джерельну воду. Каву взагалі не вживаю, чай - дуже рідко, от, наприклад, сьогодні.

Апостол Яків, брат ГосподнійСвятий дня

Апостол Яків, брат Господній

 Апостол Павло в посланні до Галатів пише, що разом з апостолом Петром шанувалися стовпами Церкви і апостоли Яков та Іоанн.

Блаженніший Митрополит Онуфрій подякував керуючим Волинської та Мукачівської єпархій за допомогу у відновленні військового госпіталю в ЗапоріжжіПублікації

Блаженніший Митрополит Онуфрій подякував керуючим Волинської та Мукачівської єпархій за допомогу у відновленні військового госпіталю в Запоріжжі

 З благословення Предстоятеля Української Православної Церкви Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія в Україні реалізується благодійний загальноцерковний проект “Відновлення військового госпіталю в Україні”.

Беззубая ЦерковьЖиття в Церкві

Беззубая Церковь

Каждый, наверное, встречал совсем пожилых людей. Дедушек или бабушек, которые уже с трудом передвигаются, иногда заговариваются, плохо помнят дела двух-трехдневной давности, но до мельчайших подробностей могут описать события своей молодости. Многие из них давно потеряли все зубы и могут питаться только бульончиком и кашкой, а говорят немного «шамкая».

Ваше Високопреосвященство, дорогий наш Владико!Життя в Церкві

Ваше Високопреосвященство, дорогий наш Владико!

 Ваше Високопреосвященство, дорогий наш Владико!

Сьогодні день Вашої появи на світ! Прийміть в цей день щирі вітання з нагоди Вашого свята!

Факт життя, його дар – це велика тайна, якою володіє тільки Бог. У часі, через людей Господь дарує тим же людям можливість бути і творити в ім’я Боже.

В кожного в цьому світі своє покликання і призначення. Вас Господь призвав бути архіпастирем, через якого інші мають зустріти в своєму житті Живого Христа. Це – занадто відповідально, і вимагає від Вас великої жертовності та своєрідного згорання заради цієї справи. Це потребує нелюдських зусиль.

ЦЕРКВА: ДІМ МОЛИТВИ ЧИ ДІМ ПРОПАГАНДИ?Життя в Церкві

ЦЕРКВА: ДІМ МОЛИТВИ ЧИ ДІМ ПРОПАГАНДИ?

 священик Олег Точинський, клірик Волинської єпархії УПЦ

 

Захоплення храмів, які мали місце за останні кілька місяців, наштовхнули на деякі роздуми. Перед нами встає цілий ряд запитань і невирішених проблем, які відкрились лише в теперішніх сумних реаліях. Найперше хотілось би дати відповіді на певні запитання не стільки читачам, скільки самому собі: чому ж це трапляється? Чому ми маємо те, що маємо?

Преподобний Іларіон ВеликийСвятий дня

Преподобний Іларіон Великий

 Преподобний Іларіон Великий народився 291 року в палестинському селищі Тавафа.

Із щоденника мами... (багатодітної)Життя в Церкві

Із щоденника мами... (багатодітної)

Дата запису: здається ще жовтень і рік 2014. День тижня: точно не субота і не неділя.
Ранок нічого поганого не віщував

Святий великомученик АртемійСвятий дня

Святий великомученик Артемій

 Святий великомученик Артемій був одним з видатних воєнноначальників під час правління рівноапостольного царя Константина Великого ( 306-337 рр.), а потім і його сина і преємника, Констанція ( 337-361 рр.). 

Притча про Багача і ЛазаряПритчі

Притча про Багача і Лазаря

    «Був один чоловік багатий, що одягавсь у кармазин та вісон та бенкетував щодня розкішно. 

Элладская Церковь не будет отпевать тех, кто завещал себя кремироватьЖиття в Церкві

Элладская Церковь не будет отпевать тех, кто завещал себя кремировать

 «Если установлен тот факт, что умерший разрешил кремацию его тела, то Последование Отпевания над ним не совершается. Однако, по исследовании вопроса местным архиереем над почившим может быть совершена заупокойная лития», - послание с таким указанием было разослано по всем митрополиям после того, как Священный Синод рассмотрел вопрос о кремации в связи с новым греческим законом, сообщает Рrotothema.gr 

Керуючий Мукачівською єпархією благословив початок Чемпіонату Європи з бойового самбоНовини краю

Керуючий Мукачівською єпархією благословив початок Чемпіонату Європи з бойового самбо

 На запрошення Президента Європейської федерації бойового самбо Вілєєва Ельхана Нузімовича Високопреосвященніший Феодор архієпископ Мукачівський і Ужгородський відсужив молебень з духовенством єпархії у спорткомплексі “Юність” за успішне проведення спортивних змагань.

Мученик Уар і з ним 7 учителів християнських ( близько 307)Святий дня

Мученик Уар і з ним 7 учителів християнських ( близько 307)

 Святий мученик Уар і сім вчителів християнських, жили в Єгипті в період особливих гонінь на християн (кінець III - початок IV століття).