Матеріали за Жовтень 2014 року

Шесть причин, почему Хэллоуин далеко не безобиденЖиття в Церкві

Шесть причин, почему Хэллоуин далеко не безобиден

 

Безобидный Хеллоуин? Но не когда вы празднуете зло

Хеллоуин стал одним из самых крупных праздников британского календаря.Как не праздновать Хэллоуин?Публікації

Как не праздновать Хэллоуин?

 Приближается конец октября, а значит, и волнения по поводу уже не новомодного праздника Хэллоуин. Часто его празднуют даже в школах. Кто-то говорит, что тыковки с вырезанными глазками не более духовно опасны, чем сожжение чучела зимы на Масленицу. Кто-то — что это самое настоящее язычество. В любом случае, у очень многих родителей встанет практический вопрос: отпускать ли детей на школьное празднование Хэллоуина?

ХЕЛЛОУИН. ОТНОШЕНИЕ ПРАВОСЛАВНОЙ ЦЕРКВИ К ЕГО ПРАЗДНОВАНИЮЖиття в Церкві

ХЕЛЛОУИН. ОТНОШЕНИЕ ПРАВОСЛАВНОЙ ЦЕРКВИ К ЕГО ПРАЗДНОВАНИЮ

 Как известно, приближается этот мерзкий праздник, навязанный нам западом. Хочется предупредить всех православных, чтобы их не затянули случайно на это мракобесие. Ведь Хэллоуин был запрещён Православной церковью ещё во времена Российской империи. Долгое время праздник был под запретом, так как он имеет языческое происхождение. Самое ужасное, что после распада СССР этот праздник сейчас все активнее культивируется в России. Несомненно, что подобная тенденция свидетельствует о все возрастающей повсеместно пропаганде сатанизма. Посмотрим, откуда идут корни этого «праздника». 

Апостол і євангелист ЛукаСвятий дня

Апостол і євангелист Лука

 31 жовтня Православна Церква шанує пам'ять святого апостола і євангелиста Луки. Ким був і чим прославився цей великий угодник Божий?...

На Ужгородщині освячено два поклонні хрестиНовини краю

На Ужгородщині освячено два поклонні хрести

 В передостанній день жовтня, керуючий Мукачівською Православною єпархією – Високопреосвященніший Феодор, архієпископ Мукачівський і Ужгородський разом з духовенством Середнянського благочиння в Ужгородському районі освятив два поклонні хрести.

Хелловін – «свято» не святе і не нашеЖиття в Церкві

Хелловін – «свято» не святе і не наше

 Мені відомо, що слово Halloween (День всіх святих) не має нічого спільного зі словом Hell (Пекло). Але на слух і за форматом святкування все виглядає дуже пекельно. Можливо тому, що сучасний Хелловін так само далекий від свого коріння, як Санта-Клаус з пляшкою Coca-Cola від святого Миколая Чудотворця, а Xmas (Різдво) від Christmas (Різдва Христового).

Святий пророк Осія (820 до Різдва Христового)Святий дня

Святий пророк Осія (820 до Різдва Христового)

 Святий пророк Осія походив з коліна Іссахарового. Він жив у IX столітті до Різдва Христового у царстві Ізраїльському і був сучасником святих пророків Ісаї, Міхея і Амоса. У той час багато його одноплемінників, забувши Істинного Бога, поклонялися ідолам.

20 вичерпних відповідей про ПОМИНАННЯ СПОЧИЛИХЖиття в Церкві

20 вичерпних відповідей про ПОМИНАННЯ СПОЧИЛИХ

 2 листопада - Дмитрівська батьківська субота.

Про те, як поминати померлих на кладовищі, чи можна „відмолити“ ворожку, та скільки має тривати жалоба – на ці та інші питання відповідає архімандрит Аліпій (Світличний).

Матеріал підготовлений на основі рубрики «Запитання до священика», яку веде з січня 2006 р. на порталі «Православіє в Україні» архімандрит Аліпій (Світличний) – настоятель храму в ім'я святих первоверховних апостолів Петра і Павла, що на Нивках у Києві.

З перших днів свого заснування ця рубрика користується особливою популярністю: вона одна з найбільш відвідуваних, кількість і різноманітність питань рік від року тільки зростає.

Друге престольне свято Свято-Воскресенського чоловічого монастиря в УжгородіНовини краю

Друге престольне свято Свято-Воскресенського чоловічого монастиря в Ужгороді

 Довідка: Минулого року 29 жовтня в історії Свято-Воскресенського чоловічого монастиря, було встановлено ще одне престольне свято обителі з нагоди вшанування ікони Божої Матері «Спорительниці хлібів».

Святого мученика Лонгіна сотникаСвятий дня

Святого мученика Лонгіна сотника

 Святий мученик Лонгін був римським воїном і ніс службу в Юдеї під керівництвом прокуратора Понтія Пілата.

Ікона Божої Матері «Спорительниця хлібів»Святий дня

Ікона Божої Матері «Спорительниця хлібів»

 Ікона Божої Матері, іменована «Спорительниця хлібів», написана з благословення старця Введенської Оптиної пустелі ієросхимонаха Амвросія (23.ХI.1812-10.Х.1891).

Чому на Закарпатті 1 листопада – День пам’яті померлихЖиття в Церкві

Чому на Закарпатті 1 листопада – День пам’яті померлих

У Православному Церковному Календарі відзначені дні особливого поминання померлих. В основному це Вселенські Батьківські та Поминальні Суботи. Згідно з практикою Православної Церкви, ми всі разом молимося за спочилих родичів, друзів та знайомих у Мясопустну суботу (перед мясопустною неділею), Троїцьку (перед святом Святої Трійці), Другу, Третю та Четверту суботи Великого Посту. 

Святі мученики Назарій, Гервасій, Протасій і КелсійСвятий дня

Святі мученики Назарій, Гервасій, Протасій і Келсій

 Святі мученики Назарій, Гервасій, Протасій і Келсій постраждали в часі царювання імператора Нерона (54 - 68).

26 жовтня відбулась екскурсія «Ужгород православний»Публікації

26 жовтня відбулась екскурсія «Ужгород православний»

 Відомо, що щонеділі в обласному центрі Закарпаття старанням кафедри туризму Ужгородського національного університету проводяться безкоштовні екскурсії для всіх бажаючих.

Даже если ты прав…Життя в Церкві

Даже если ты прав…

В июле 2014 года исполнилось 20 лет со дня кончины Паисия Афонского. Один из наиболее известных святогорцев нашего времени, он учил Евангельской вере в чрезвычайной простоте и с огромной любовью к человеку. Мало кому из нас в сегодняшних непростых обстоятельствах удаётся хранить душевный мир.

Спасение души — это не прихоть и не играЖиття в Церкві

Спасение души — это не прихоть и не игра

 Все наши заботы о «хлебе насущном» должны быть ровно столькими, сколько необходимо для существования, а главной же целью и заботой нашей земной жизни должен стать поиск ответа на вопрос, как прожить богоугодно и как обрести спасение нашей бессмертной души. 

Святі мученики Пров, Тарах і АндронікСвятий дня

Святі мученики Пров, Тарах і Андронік

 У царство Диоклитіянове та Максиміянове, за судді у Тарсі Киликійськім антипата Нумерія Максима, схоплено було трьох християн: Тараха, Прова і Андроника — у місті Помпеополі і приведено у Тарс перед антипата Максима на суд.

Святий апостол від 70-ти ФилипСвятий дня

Святий апостол від 70-ти Филип

 Святий апостол Филип, з числа 70-ти, народився в Кесарії Палестинській, був одружений і мав дітей.

 

Пастырское слово к жаждущим интернет-окормленияЖиття в Церкві

Пастырское слово к жаждущим интернет-окормления

 Как бы ни писалось, что искушения и борьба за спасение во все века одни и те же без отличий, приходится-таки говорить о принципиально новых бесовских ухищрениях. Я сейчас о ловушке «виртуального православия».

В Ужгороді освятили капличку на території обласної лікарніНовини краю

В Ужгороді освятили капличку на території обласної лікарні

 У середу, 22 жовтня, відбулося посвячення міжконфесійної каплички на території Закарпатської обласної клінічної лікарні ім. А.Новака. 

11 СПОСОБІВ ПОМИРИТИСЬ З БАТЬКАМИЖиття в Церкві

11 СПОСОБІВ ПОМИРИТИСЬ З БАТЬКАМИ

 МИ ПОПРОСИЛИ ТРЬОХ СПЕЦІАЛІСТІВ ЗІ СФЕРИ ПСИХОЛОГІЇ ДАТИ ПОРАДИ ТИМ ЛЮДЯМ, ЯКІ Б ХОТІЛИ ПОМИРИТИСЬ З БАТЬКАМИ, ПРОТЕ НЕ ЗНАХОДЯТЬ ДОСТАТНЬОЇ МОТИВАЦІЇ ТА ПРАВИЛЬНИХ СПОСОБІВ ЦЕ ЗРОБИТИ

Святі мученики Евлампій і ЄвлампіяСвятий дня

Святі мученики Евлампій і Євлампія

 Цього дня Церква Свята (візантійського обряду) віддає честь пам'яті святим мученикам Євлампію та Євлампії.

10 років поруч з преподобним Алексієм Карпаторуським: життя у монастирі Апостола ЗакарпаттяЖиття в Церкві

10 років поруч з преподобним Алексієм Карпаторуським: життя у монастирі Апостола Закарпаття

 У Свято-Миколаївському чоловічому монастирі с. Іза-Карпутлаш свято – 21 жовтня виповнилося 10 років з дня прославлення у лику святихподвижника Закарпатської землі та сповідника Православної віри преподобного Алексія Карпаторуського (Кабалюка).

Святий апостол Яків АлфеєвСвятий дня

Святий апостол Яків Алфеєв

 Яків, син Алфея, – один з „дванадцяти” апостолів. Після зішестя Святого Духа проповідував в Юдеї, Едессі, Тирі, Газі, Елевтерополі і в сусідніх містах, а також і в Персії і Єгипті. 

Архієпископ Феодор співслужив Предстоятелю УПЦ під час святкування 100-річчя ІІ – Мараморош-Сиготського процесуЖиття в Церкві

Архієпископ Феодор співслужив Предстоятелю УПЦ під час святкування 100-річчя ІІ – Мараморош-Сиготського процесу

 21 жовтня, в день прославлення преподобного Олексія Карпаторуського (2001), в рамках Архіпастирського візиту до Хустської єпархії Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій звершив Божественну літургію у Свято-Миколаївському чоловічому монастирі села Іза-Карповтлаш Хустського району Закарпатської області.

Преподобна Пелагія АнтіохійськаСвятий дня

Преподобна Пелагія Антіохійська

Преподобна Пелагея (Пелагія) народилася в Антіохії сирійській і до свогонавернення до Христа була легковажною і розбещеною дівицею.

Керуючий єпархією – архієпископ Мукачівський і Ужгородський Феодор, співслужив Всеношне богослужіння Предстоятелю УПЦЖиття в Церкві

Керуючий єпархією – архієпископ Мукачівський і Ужгородський Феодор, співслужив Всеношне богослужіння Предстоятелю УПЦ

20 жовтня вперше на Закарпаття прибув Предстоятель Української Православної Церкви, Митрополит Київський і всієї України Онуфрій.

Мученики Сергій і ВакхСвятий дня

Мученики Сергій і Вакх

Святі мученики Сергій та Вакх родом були римляни, великі сановники і найперші із вельмож у палаці царя Максиміяна, котрий вельми любив їх і пошановував через їхнє добророзум'я в порадах, хоробрість у війнах та вірність у службах.

100 років по Мараморошському процесу: причини, хід, урокиЖиття в Церкві

100 років по Мараморошському процесу: причини, хід, уроки

 У цьому році громадськість та церковні інституції вшанували 100-ліття трагічного судового процесу проти православних вірників в столиці Мараморошського комітату – місті Сигот (нині Сігету-Мармацієй; рум. Sighetu Marmaţiei в Румунії). 

НЕЗДОРОВЕ ВЧЕННЯЖиття в Церкві

НЕЗДОРОВЕ ВЧЕННЯ

 Попередній звіт синоду Римо-Католицької Церкви з питань сім'ї та шлюбу медіа називають «проривним» або навіть «землетрусом», через висловлювання щодо гомосексуалізму і позашлюбного співжиття, що містяться в ньому. У звіті, зокрема, йдеться: «Гомосексуалісти володіють дарами і якостями, які вони можуть запропонувати християнській громаді... Чи здатні ми вітати цих людей, гарантувати їм місце і братнє ставлення в наших громадах?» 

Тот, о ком история умалчивает... А ведь этот мужчина спас жизни более 2 миллионов младенцев!Позитив тижня

Тот, о ком история умалчивает... А ведь этот мужчина спас жизни более 2 миллионов младенцев!

 Знакомься, это Джеймс Гаррисон с Австралии, известный еще как «Человек с золотой рукой». Чем он такой особенный? Он попал в Книгу рекордов Гиннеса за то, что сдавал кровь невероятное количество раз (более 1000) и тем самым сохранил жизни новорожденных.

Святий апостол ФомаСвятий дня

Святий апостол Фома

Святий апостол Фома був одним з дванадцяти Христових апостолів. Родом з Галилейського міста Пансади.

Свята мучениця ХаритинаСвятий дня

Свята мучениця Харитина

Свята мучениця Харитина в дитинстві залишилася сиротою і була вихована як рідна дочка благочестивим християнином Клавдієм.

Відійшов у вічне життя клірик єпархії – протоієрей Михайло Бобик (26.01.1953-17.10.2014)Життя в Церкві

Відійшов у вічне життя клірик єпархії – протоієрей Михайло Бобик (26.01.1953-17.10.2014)

 Протоієрей

Михайло Бобик

                                        (26.01.1953-17.10.2014)[1]

Нестало людини епохи. Одного із найкращих кліриків Мукачівської Православної єпархії. Людини великої любові до Бога і людей. Священника, – вихованця відомого подвижника благочестя Православної Церкви на Закарпатті в XX столітті – архімандрита Веніаміна (Керечанина).

“Основне в сім’ї – любов”Життя в Церкві

“Основне в сім’ї – любов”

 Духівники кажуть, що сучасна молодь боїться шлюбу ще тому, що бачить дуже мало прикладів справжніх міцних сімей, в яких люди не скандалять, не сваряться, а живуть в мирі та згоді, створюють домашній затишок, люблять одне одного. Таких сімей, на жаль, дуже небагато. 

Священномученик Єрофей, єпископ Афінський (І).Святий дня

Священномученик Єрофей, єпископ Афінський (І).

 Священномученик Єрофей, єпископ Афінський, був членом афінського ареопагу і навернений до Христа апостолом Павлом разом з Діонісієм Ареопагітом (пам'ять 16 жовтня).

Священномученики Діонісій Ареопагіт, єпископ Афінський (96), пресвітер Рустик та диякон ЄлевферійСвятий дня

Священномученики Діонісій Ареопагіт, єпископ Афінський (96), пресвітер Рустик та диякон Єлевферій

 Священномученики Діонісій Ареопагіт, єпископ Афінський, пресвітер Рустик та диякон Єлевферій вбиті в Галлійскій Лютеції (давня назва Парижа) в 96 році (за іншими даними - в 110 році), під час гоніння за імператора Доміціана (81 - 96).

Священномученик Кипріан,та свята мучениця ЮстинаСвятий дня

Священномученик Кипріан,та свята мучениця Юстина

Хто не знає, як поширена в нашому народі віра в різноманітні чаклування та волхвування?

ПОКРОВ НЕБЕСНОЇ ЗАСТУПНИЦІЖиття в Церкві

ПОКРОВ НЕБЕСНОЇ ЗАСТУПНИЦІ

 Церква з глибоким благоговінням шанує Пресвяту Діву Марію, звеличену Богом за ангельську чистоту, глибоке смирення й найбільшу святість.

Престольне свято Cвято-Покровського храму-пам’ятника в Ужгороді (+АУДІО)Новини краю

Престольне свято Cвято-Покровського храму-пам’ятника в Ужгороді (+АУДІО)

 14 жовтня, в день свята Покрови Пресвятої Богородиці керуючий Мукачівською єпархією – Високопреосвященніший Феодор, архієпископ Мукачівський і Ужгородський з архіпастирським візитом в місті над Ужем відвідав Свято-Покровський храм-пам’ятник.

Архієрею співслужило духовенство міста та району. На архієрейське богослужіння зібралися тисячі ужгородців та гостей міста.

Всеношне богослужіння в Ракошинському Свято-Покровському монастиріНовини краю

Всеношне богослужіння в Ракошинському Свято-Покровському монастирі

 13 жовтня, напередодні свята Покрови Пресвятої Богородиці, керуючий Мукачівською єпархією – Високопреосвященніший Феодор, архієпископ Мукачівський і Ужгородський звершив Всеношне бдіння в Свято-Покровському чоловічому монастирі, що в с. Ракошино на Мукачівщині.

Після богослужіння архіпастир привітав настоятеля обителі – архімандрита Митрофана (Шимон) з престольним святом та побажав святій обителі – розквіту та ствердження в несіння місії проповіді святого Євангелія.

Покрова Пресвятої БогородиціСвятий дня

Покрова Пресвятої Богородиці

Светлый праздник – Покров Пресвятой Богородицы! Он свидетельствует нам о великой славе, которой увенчана Пресвятая Божия Матерь на небесах. В этот день Она явилась в небесной славе и люди увидели ее и возрадовались. Она держала в руках чудный покров, чтобы показать, как Она покрывает от всякого зла и защищает людей. Двойная радость для нас в этом празднике, одна в том, что мы видим великую праведницу и страдалицу в земной жизни, увенчанную такой небесной славой, а другая, что Она, пребывая на небесах, внимательно заботится о христианах, о наследниках Сына Его и Бога.

Святкова проповідь на Покрова архієпископа Феодора!Публікації

Покров Пресвятої Богородиці: побачити і розповістиЖиття в Церкві

Покров Пресвятої Богородиці: побачити і розповісти

 Все, що ми знаємо, знає хтось ще. Причому знає краще за нас. Таємниці, які нам відкриті, відкриті через когось.

 

Про те, що Матір Божа молиться за весь світ і найбільш за тих, хто любить Її Сина, знає багато хто. Це молитовне клопотання та жалісливе втручання в долі світу називається Покровом. Ми відводимо йому окреме свято, хоча Покров здійсню­ється і відбувається, а значить і гідний святкування, щодня.

Священномученик Григорій, просвітитель ВірменіїСвятий дня

Священномученик Григорій, просвітитель Вірменії

Священномученик Григорій народився у 257 році. Він походив з роду парфянських царів Арсакидів. 

У Воловці буде збудовано перший храм на честь преподобного Іова Угольського.Новини краю

У Воловці буде збудовано перший храм на честь преподобного Іова Угольського.

11-го жовтня керуючий Мукачівською єпархією – Високопреосвященніший Феодор, архієпископ Мукачівський і Ужгородський з архіпастирським візитом відвідав смт. Воловець.

Преподобний КиріакСвятий дня

Преподобний Киріак

 Преподобний Киріак (пам'ять 29 вересня/12 жовтня за н. ст.) народився в Коринфі в сім'ї пресвітера соборної церкви Івана і його дружини Євдоксії. Єпископ Коринфа Петро, його родич, бачачи що Киріак росте тихим і розсудливим отроком, поставив його читцем в церкві.

ВТРАЧЕНА ЧЕСНОТА: СКРОМНІСТЬЖиття в Церкві

ВТРАЧЕНА ЧЕСНОТА: СКРОМНІСТЬ

 Скромність чомусь стали вважати якимось комплексом. Давайте  надамо скромності гідні її положенню почесті. Тому що антонім скромності зовсім не сміливість, а...

Преподобний Харитон СповідникСвятий дня

Преподобний Харитон Сповідник

Преподобний Харитон Сповідник постраждав в Іконії під час гонінь на християн при імператорах Галерії (305-311), Максиміані (305-313) чи Лікінії (311-324). У сповідницькому подвигу його утверджував благодатний приклад святої первомучениці Фекли (пам’ять 24 вересня), уродженки його рідного міста, пам’ять якої він особливо глибоко шанував. Святий Харитон мужньо викривав язичницьких ідолів і твердо сповідував віру у Єдиного істинного Бога - Христа-Спасителя.

ІРЛАНДСЬКЕ ЧЕРНЕЦТВОЖиття в Церкві

ІРЛАНДСЬКЕ ЧЕРНЕЦТВО

 ВИТОКИ

Чернецтво, як і саме християнство, зародилося на Сході. Воно швидко розповсюдилося від преподобного Антонія Великого в Єгипті на схід: до Палестини, Сирії, а звідти – до Вірменії та Месопотамію, а також на захід – до Італії, Галії і далі до західних островів. Хто ж були ті люди, які принесли чернецтво на захід?

Святий Калістрат та його воїни: Гимнасій та інші (304)Святий дня

Святий Калістрат та його воїни: Гимнасій та інші (304)

За правління імператора Діоклетіана в полку воєводи Персентина служив у кінці III ст. християнський вояк Калістрат. 

Архієпископ Феодор звершив богослужіння в Тишівському чоловічому монастирі на честь Казанської ікони Божої МатеріНовини краю

Архієпископ Феодор звершив богослужіння в Тишівському чоловічому монастирі на честь Казанської ікони Божої Матері

 Свята Православна Церква 8 жовтня святкує день представлення преподобного Сергія, ігумена Радонезького. Саме в цей день, керуючий Мукачівською єпархією, високопреосвященніший Феодор, архієпископ Мукачівський і Ужгородський звершив Божественну Літургію в чоловічому монастирі на честь Казанської ікони Божої Матері в селі Тишів, що на Воловеччині.

Свого архіпастиря та священноархімандрита радісно зустрічали братія обителі з намісником архімандритом Корнілієм  та численною паствою.

В кінці Богослужіння владика Феодор, привітав братію та прихожан монастиря з другим престольним святом обителі, а також розкрив значення преподобного Сергія ігумена Радонезького в становленні монашества на Русі.

Святий апостол і євангеліст Іоан БогословСвятий дня

Святий апостол і євангеліст Іоан Богослов

9 жовтня Православна Церква вшановує пам'ять апостола і євангелиста Іоана Богослова (поч. ІІ).

Преподобна Єфросинiя ОлександрiйськаСвятий дня

Преподобна Єфросинiя Олександрiйська

 Преподобна Єфросинія, у світі князівна Теодулія чернігівська, старша дочка князя мученика Михаїла Всеволодовича, була першою дитиною в батьків, вимоленою у Бога, тому що до неї в них довго не було дітей. 

Монахи из Закарпатья ремонтируют военный госпиталь в ЗапорожьеЖиття в Церкві

Монахи из Закарпатья ремонтируют военный госпиталь в Запорожье

 С 3 октября и до конца этой недели (около 10 дней) в запорожском госпитале будут шпатлевать, грунтовать и красить, а также выполнять любую подсобную работу монахи из разных монастырей Закарпатья.

Свята первомучениця рівноапостольна ФеклаСвятий дня

Свята первомучениця рівноапостольна Фекла

Свята первомучениця рівноапостольна Фекла, народилася в місті Іконії. Вона була дочкою знатних і багатих батьків і відрізнялася незвичайною красою.

Коментар єпископа Львівського і Галицького Філарета у зв’язку із захопленням Свято-Покровського храму міста ТуркаНегатив тижня

Коментар єпископа Львівського і Галицького Філарета у зв’язку із захопленням Свято-Покровського храму міста Турка

 Протягом вересня місяця цього року у місті Турка відбувались події пов’язані з підготовкою захоплення Свято-Покровського храму Української Православної Церкви. Зокрема, певні особи, які назвалися активістами ініціювали 7 вересня збори «православної громади міста», на яких, попри протести парафіян 

Гуманітарну допомогу військовослужбовцям священики і волонтери доставили на передовуПозитив тижня

 З благословення митрополита Бориспільського та Броварського Антонія протоієрей Геннадій Невмитий у складі групи волонтерів ГО «Майдан Переяславщини» та ГО «Спільна справа» здійснив поїздку до зони АТО.

Шлях гуманітарної місії проходив за маршрутом: Мелітополь, Маріуполь, Волноваха, Старогнатівка, Богданівка. Біля цих та інших населених пунктів несуть нелегку службу солдати та офіцери ЗСУ. Серед них багато вихідців з Київської області.

Окрім продуктів, одягу, ковдр та предметів першої необхідності на передову військовим доставили молитовники, хрестики, ладанки, іконки. Волонтери привезли та особисто доставили бійцям посилки від близьких та рідних, дитячі малюнки з побажаннями та листи подяки від небайдужих громадян. Незважаючи на складну військову ситуацію, важкі побутові умови, солдати тримаються гідно. Низький уклін всім небайдужим людям за молитви, за допомогу від воїнів 26 та72 бригад.

За матеріалами сайту Бориспільської єпархії

ЗВИЧКА... КРАСТИЖиття в Церкві

ЗВИЧКА... КРАСТИ

 Про моральні причини і наслідки злодійства в сучасному українському суспільстві міркує директор православного кінофестивалю «Покров» протоієрей Олександр АКУЛОВ. 

Напевно, мало є в житті речі, які неможливо вкрасти. Люди примудрилися красти не тільки матеріальні предмети, а й думки, вимовлені іншою людиною вголос.

Зачаття славного Пророка, Предтечі і Хрестителя Господнього ІоаннаСвятий дня

Зачаття славного Пророка, Предтечі і Хрестителя Господнього Іоанна

 Святий паророк Малахія передбачав, що раніше Месії з’явиться Його  Предтеча, який вкаже на Його пришестя. Тому іудеї, які очікували Месію, чекали і явлення Його Предтечі.

Керуючий єпархією провів збори благочиннихНовини краю

Керуючий єпархією провів збори благочинних

 6 жовтня в приміщенні Мукачівського єпархіального управління керуючий Мукачівською єпархією – архієпископ Мукачівський і Ужгородський Феодор провів чергові збори благочинних єпархії.

Сповідь роздратованої людиниЖиття в Церкві

Сповідь роздратованої людини

 Розповідь про світ усередині і навколо людини, якій завжди все не так.

Освячення нового престолу в селі КолоднеНовини краю

Освячення нового престолу в селі Колодне

 5 жовтня, в 17-ту неділю після П’ятидесятниці керуючий Мукачівською єпархією – Високопреосвященніший Феодор, архієпископ Мукачівський і Ужгородський звершив архієрейське богослужіння в Свято-Троїцькому храмі с. Колодне, що на Іршавщині.

Як міг народитися Бог?Життя в Церкві

Як міг народитися Бог?

 Одного разу чоловік, який щойно прийняв християнство, прогулюючись лісом, розмірковував над великою таємницею пришестя в світ Сина Божого та Боговтіленням. Він думав: навіщо Бог так Себе принизив перед Своїм творінням, навіщо Йому потрібно було стати людиною, коли Він такий Всемогутній, навіщо Він дав Себе розіпнути, прийняти смерть від людей, чому Він не послав у світ ангела, або якимось іншим чином не міг звершити спасіння людини? Ці та інші питання бентежили його розумну душу і не давали спокою.

Тронуло до глубины души...Притчі

Тронуло до глубины души...

Один директор школы посылал это письмо каждому учителю, которого брал на работу:

 

"Уважаемый учитель!

Святий апостол від 70-ти КодратСвятий дня

Святий апостол від 70-ти Кодрат

Святий апостол від 70-ти Кодрат проповідував Слово Боже в Афінах і в Магнезії (східний півострів Фессалії) і був єпископом Афінським. 

Жити, як заманетьсяЖиття в Церкві

Жити, як заманеться

 В епоху кризи сенсу, коли цінності знецінені, людина розгублена й розчарована, багатьом доводиться докладати чимало зусиль, аби повірити в Бога. І ось диво Зустрічі відбувається, Бог відкривається. Сенс знайдено, шлях ясний, обійми Отчі відкриті… Більшості віруючим доведеться, падаючи та встаючи, рухатись цією дорогою все земне життя. Але є й ті, хто робить інший вибір, звертає зі шляху, при цьому голосно грюкаючи дверима.

Святий великомученик Євстафій,ПлакидаСвятий дня

Святий великомученик Євстафій,Плакида

 Святий великомученик Євстафій до Хрещення носив ім'я Плакида. Він був воєначальником за імператорів Тита (79 - 81) і Траяна (98 - 117). Ще не пізнавши Христа, Плакида творив діла милосердя, допомагаючи всім бідують і стражденним. Господь не залишив доброчесного язичника в темряві ідолопоклонства.

Допоможи, Господи, моєму невірствуЖиття в Церкві

Допоможи, Господи, моєму невірству

 Людей, що приходять у храм, прийнято називати віруючими. Віруючий – той, хто має віру. А тому, можна розпочинати будівництво: Господи, дай мені смирення, терпіння, любов… Тільки чому дім душі, як і раніше, в руїнах, а пелюстки добрих справ осипаються, навіть не встигнувши розпуститися? У чому справа?

Святі мученики Трохим, Савватій і ДоримедонтСвятий дня

Святі мученики Трохим, Савватій і Доримедонт

За нечестивого Прова, що тримав скіпетри царства Римського, в Антіохії тоді начальним був Аттіка, що й Єлиодором називався.

Преподобний Євменій, єпископ ГортинськийСвятий дня

Преподобний Євменій, єпископ Гортинський

Преподобний Євменій від юності вирізнявся чеснотним життям. Він прагнув служити Єдиному Богу і тому уникав мирських спокус.