Матеріали за Серпень 2014 року

НА ДОНБАСІ РОЗБОМБИЛИ ЩЕ ОДИН ПРАВОСЛАВНИЙ ХРАМНегатив тижня

НА ДОНБАСІ РОЗБОМБИЛИ ЩЕ ОДИН ПРАВОСЛАВНИЙ ХРАМ

 «Коли ж це все закінчиться? 25 серпня - пряме попадання в храм св. Прав. Іоанна Кронштадського на Трудовських (Донецьк). Це західна околиця Донецька», - написав на своїй сторінці у Фейсбуці прес-секретар Донецької єпархії УПЦ, протоієрей Георгій Гуляєв. Повідомлення викликало жваве обговорення в коментарях.

ЩО ТАКЕ КУЛЬТУРА СМЕРТІ?Життя в Церкві

ЩО ТАКЕ КУЛЬТУРА СМЕРТІ?

 Термін «культура Смерті» останнім часом став все частіше зустрічатися в статтях і висловлюваннях. Це відбулося спочатку в середовищі католицьких священнослужителів, а пізніше і в більш широких колах західного суспільства.

ПРО 8-Й ВСЕЛЕНСЬКИЙ СОБОРЖиття в Церкві

ПРО 8-Й ВСЕЛЕНСЬКИЙ СОБОР

 Професор Олексій Осіпов

Найперше, 8 Вселенський Собор відбувся ще в давнину, в 879 році. На ньому були присутні всі, в тому числі і представники Римської Церкви. Але він не вважається восьмим тільки тому, що Рим пізніше від нього відмовився.

Мученики Флор и ЛаврСвятий дня

Мученики Флор и Лавр

Мученики Флор і Лавр були рідними братами не тільки за тілом, а й за духом. Вони жили вII столітті у Візантії, потім переселилися до Іллірії (нині Югославія).

Тaтуювання: прикраса, чи гріх?Життя в Церкві

Тaтуювання: прикраса, чи гріх?

 В наш час, певно, не знайдеться такої людини, яка б не знала про таке явище, як татуювання. Але для чого люди наносять на себе татуювання, що воно означає, звідки взялося в нашому побуті і який несе в собі сенс, знає не кожен.

Перенесення з Едеси до Константинополя Нерукотворного Образу Господа нашого Ісуса ХристаСвятий дня

Перенесення з Едеси до Константинополя Нерукотворного Образу Господа нашого Ісуса Христа

 29 серпня Православна церква відзначає пам’ятний день перенесення з Едеси до Константинополя Нерукотворного Образу Господа нашого Ісуса Христа, яке відбулося 944 року.

Успіння Пресвятої Богородиці в Мукачівському монастиріНовини краю

Успіння Пресвятої Богородиці в Мукачівському монастирі

 28 серпня в день Успіння Пресвятої Богородиці вже по давній та добрій традиції до Мукачівського Свято-Миколаївського жіночого монастиря на молитву приходять тисячі людей і процесії з усіх куточків Закарпаття.
Святкову Літургію та напередодні Всеночне Бдіння в літньому храмі очолив керуючий єпархією – Високопреосвященніший Феодор, архієпископ Мукачівський і Ужгородський.

Що таке душа?Життя в Церкві

Що таке душа?

 Чомусь не кожний з нас задається цим питанням.

А якщо раптом хтось, отямившись від безликості та сірості світу, і вирішує стати дослідником землі невідомої, одразу розуміє, яку ношу він на себе взяв

Знову в бій: Більше тисячі захісників відправились у гарячі точки на Схід!Новини краю

Знову в бій: Більше тисячі захісників відправились у гарячі точки на Схід!

 27 серпня о 8:30 священнослужителі Мукачівського православного кафедрального собору на честь ікони Божої Матері Почаївської звершили молебень та надали благословіння військовим, котрі днями поповнять сили військовослужбовців в зоні АТО.

Цього разу більше тисячі наших захисників відправились у гарячі точки на схід нашої Держави! В їх рядах представлені 14 областей, в тому числі близько п’ятсот з них з нашої області.

Слова молитви для них були про те, щоб зберегли вони добрий бойовий дух, не заплямували свою совість, захистили беззахисних, перемогли ворога та повернулись здоровими до своїх домівок для виконання своєї мирної місії!

P.S. Від себе. Хочу звернути увагу на закиди про, те: Чому Церква благословляє людей на війну? Насправді ні нас, ні їх ніхто не питає про наше бачення цієї теми. Їх призивають і вони їдуть.
Нас просять помолитись за них, благословити та підтримати їх молитовно і ми це робимо, бо це наші брати, це наші прихожани, які в свій час вибрали професію – захищати нашу з вами Батьківщину. І наш обов’язок помолитись за них і за всю нашу Богом храниму Державу Україну! Нагадаю що від самого початку збройного протистояння по всіх наших храмах на Україні звершується молитва за мир в нашій Державі.

Кріпості та благословіння вам дорогі наші захисники!

Протоієрей Василій Юрина

У гроба БогоматериЖиття в Церкві

У гроба Богоматери

Станем же, возлюбленные, у этого дивного гроба Матери Божией, станем умом нашим, и мысленными очами присмотримся, какие это ступени у этой дивной лествицы?

Святий пророк МихейСвятий дня

Святий пророк Михей

Святий пророк Михей син Іємвлая. Жив у IX столітті до Різдва Христового і походив з Єфремового коліна, був сучасником пророка Іллі.

Чи спасуться хороші люди поза Церквою?Життя в Церкві

Чи спасуться хороші люди поза Церквою?

 Дійсно, чи спасуться хороші люди поза Церквою? Я не беруся відповідати на це запитання швидко і односкладово, тому що в ньому є одна проблема.

Річ у тому, що насправді, той, хто запитує, має на увазі себе – і, якщо Ви скажете «так», він тут же зітхне з полегшенням. «Вже я-то точно хороша людина, і, напевно, зі мною буде все гаразд.

Отже каятися, вірувати, упорядковувати своє життя, жити церковним життям – це зайве. Ну, я пішов». Біда в тому, що надія на те, що я спасуся, тому що я хороша людина, є повністю помилковою. Її не можна нікому подавати. Але викладемо по порядку.

Мученики Фотій і Аникита та інші з нимиСвятий дня

Мученики Фотій і Аникита та інші з ними

Мученики Аникита і Фотій (його племінник) були родом з Никомидії.

БОЛЕЕ 200 ЧЕЛОВЕК В РУАНДЕ ПРИНЯЛИ СВЯТОЕ КРЕЩЕНИЕПозитив тижня

 Преосвященный епископ Бурундийский и Руандийский Иннокентий приехал из Бужубуры (там находится его кафедра) в Руанду, чтобы благословить новых чад Церкви.

Архієрейське богослужіння в селі КінчешНовини краю

Архієрейське богослужіння в селі Кінчеш

 В День незалежності України, керуючий Мукачівською єпархією Високопреосвященнішой Феодор, архієпископ Мукачівський і Ужгородський, на запрошення настоятеля Свято-Іоанно-Предтеченського храму в с. Кінчеш Ужгородського району –протоієрея Мирослава Жирош, звершив святу Божественну архієрейську літургію.

За богослужінням архіпастир разом з духовенством та вірниками в День незалежності України коліноприклонно піднесли Всещедрому Богові традиційні, особливі молитви за Україну її соборність, народ та мир.

Вкінці богослужіння архіпастир привітав настоятеля храму протоієрея Мирослава з ювілеєм – 40-річчям від дня народження.

В Мукачівській єпархії щорічно вже традиційно 24 серпня в всіх храмах та обителях підноситься сугуба молитва за Україну.

Святий мученик архідиякон ЄвплСвятий дня

Святий мученик архідиякон Євпл

 Мученик архідиякон Євпл постраждав в 304 році при імператорі Діоклітіані (284-305) і Максиміані (284-305). Він служив в сицилійському місті Катанія.

Мученики архідиякон Лаврентій, Папа Сикст, диякони Фелікіссім і Агапіт, воїн Роман, РимськіСвятий дня

Мученики архідиякон Лаврентій, Папа Сикст, диякони Фелікіссім і Агапіт, воїн Роман, Римські

Мученики архідиякон Лаврентій, Папа Сікст, диякони Фелікіссім і Агапіт, воїн Роман, Римські постраждали в 258 році за імператора Валеріана (253-259).

Релігія серцяЖиття в Церкві

Релігія серця

 Християнство не є релігія зовнішніх повелінь та заборон. Християнство є поклоніння Богові в дусі та істині. Віра наша повинна насамперед відновити внутрішню людину. Тоді виправлений і очищений внутрішній світ неминуче проявить себе зовні, зціляючи і правильно формуючи світ зовнішній. Власне, зовнішній світ зазнає благі зміни тільки тоді, коли діє на цьому зовнішньому світі оновлена зсередини людина.

В єпархіальному управлінні відбулися збори благочиннихНовини краю

В єпархіальному управлінні відбулися збори благочинних

 22 серпня в приміщенні Мукачівського єпархіального управління керуючий єпархією – архієпископ Мукачівський і Ужгородський Феодор провів чергові збори благочинних.

Збори благочинних розпочалися молитвою. Керуючий єпархією ознайомив всіх благочинних з останніми подіями в житті Української Православної Церкви загалом та Мукачівської Православної єпархії зокрема.

Під час зборів владика наголосив, що Мукачівська Православна єпархія в своїх молитвах продовжує підносити посилену молитву за загиблих у протистояннях та продовжує молитися за мир та спокій на нашій українській землі.

Архієрей також закликав всіх священнослужителів посилити свою духовну, матеріальну та моральну підтримку біженців, що прибувають на Закарпаття зі Сходу нашої держави.

Насамкінець, керуючий єпархією подякував всім благочинним за участь у зборі та відправці численної гуманітарної допомоги в зону АТО.

Керуючий єпархією звершив заупокійну панихиду за загиблими працівниками УМВС в Закарпатській областіНовини краю

Керуючий єпархією звершив заупокійну панихиду за загиблими працівниками УМВС в Закарпатській області

 Керуючий Мукачівською єпархією – Високопреосвященніший Феодор, архієпископ Мукачівський і Ужгородський, 22 серпня в Свято-Покровському храмі-пам’ятнику, що в місті Ужгород разом з духовенством звершили заупокійну панихиду за загиблими працівниками УМВС в Закарпатській області, котрі загинули при виконанні своїх обов’язків.

Після панихиди у своєму слові владика підкреслив подвиг людей у синій формі, які сумлінно виконують свій обов’язок заради збереження миру та спокою в державі, котрі полягли за соборність та єдність Української землі.

На панихиді були присутні начальник УМВС у Закарпатській області Шаранич С.О. начальники районних та міських відділень області та працівники УМВС в Закарпатській області.

Блаженніший Митрополит Онуфрій: «За допомогою молитви Церква вирішує майже всі свої питання»Життя в Церкві

Блаженніший Митрополит Онуфрій: «За допомогою молитви Церква вирішує майже всі свої питання»

 17 серпня відбулася інтронізація новообраного Предстоятеля УПЦ.

 

Поститися як впершеЖиття в Церкві

Поститися як вперше

Які помилки можуть бути у тих, хто поститься вперше? Я думаю, що якщо локалізувати сенс посту тільки до своїх особистих вправ по частині гастрономії, (що їсти, що не їсти) то тоді і будуть помилки.

Святитель Еміліан, єпископ КізіческійСвятий дня

Святитель Еміліан, єпископ Кізіческій

 Святитель Еміліан, єпископ Кізіческій, жив за царювання імператора-іконоборця Льва Вірменина (813-820).

Як не можна карати дітей?Життя в Церкві

Як не можна карати дітей?

 Як здолати проблеми поведінки маленьких дітей? Де межа між покаранням та катуванням? На які дрібниці батькам малюків варто особливо звернути увагу? Про це та багато про що інше роздумує педагог-психолог, фахівець з питань дитячої вікової психології, проблем дитячо-батьківських стосунків Тетяна Воробйова.

Престольне свято Свято-Преображенського храму міста УжгородаНовини краю

Престольне свято Свято-Преображенського храму міста Ужгорода

 В день святого Преображення Господнього Високопреосвященніший Феодор, архієпископ Мукачівський і Ужгородський за великої кількості людей очолив святкову Божественну літургію в Спасо-Преображенському храмі міста Ужгород.

В Петропавловском храме снаряд упал у иконы Вседержителя и не разорвалсяЖиття в Церкві

В Петропавловском храме снаряд упал у иконы Вседержителя и не разорвался

 В ночь с 16 на 17 августа в ПетроПавловский храм в поселке Моспино под Донецком во время обстрела снаряд из установки «Град» попал в храм. 1,5-метровый снаряд через окно «вошёл в пол храма, слегка опрокинув вазу с цветами, стоящую у иконы Господа Вседержителя», — написал насвоей странице в фейсбук протоиерей Георгий Гуляев, пресс-секретарь Донецкой епархии УПЦ.

Керуючий Мукачівською єпархією взяв участь в Інтронізації Митрополита Київського і всієї України ОнуфріяПублікації

Керуючий Мукачівською єпархією взяв участь в Інтронізації Митрополита Київського і всієї України Онуфрія

 17 серпня Високопреосвященніший Феодор, архієпископ Мукачівський і Ужгородський в  Свято-Успенській  Києво-Печерській Лаврі взяв участь у Божественній Літургії під час якої відбулась Інтронізація Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України – Онуфрія.

СВІТОВЕ ПРАВОСЛАВ’Я ВІТАЄ НОВОГО ПРЕДСТОЯТЕЛЯ УПЦЖиття в Церкві

СВІТОВЕ ПРАВОСЛАВ’Я ВІТАЄ НОВОГО ПРЕДСТОЯТЕЛЯ УПЦ

 Офіційний сайт УПЦ оприлюднює привітання, якими Предстоятелі Помісних Православних Церков вітають новообраного Предстоятеля Української Православної Церкви митрополита Онуфрія (Березовського).

Мученик ЕвсігнійСвятий дня

Мученик Евсігній

 Мученик Євсигній народився в Антіохії в середині III ст. Протягом шістдесяти років він служив у військах римських імператорів Діоклетіана, Максиміана Геркула, Констанція Хлора, Костянтина Великого і його синів.

СІМ Ефеських чоловіків: МАКСИМІЛІАН, ІАМВЛІХ Мартініан, ІОАН, ДІОНІСІЙ, ЕКСАКУСТОДІАН (КОСТЯНТИН) і АНТОНІНСвятий дня

СІМ Ефеських чоловіків: МАКСИМІЛІАН, ІАМВЛІХ Мартініан, ІОАН, ДІОНІСІЙ, ЕКСАКУСТОДІАН (КОСТЯНТИН) і АНТОНІН

Жили в III столітті. Вони були синами знатних громадян і перебували на військовій службі, будучи християнами.

Преподобних отців Ісаакія, Далмата і ФавстаСвятий дня

Преподобних отців Ісаакія, Далмата і Фавста

Преподобний Далмат жив у час царювання Феодосія Великого. Він служив у війську і правитель поважав його. 

17 серпня — інтронізація новообраного ПредстоятеляЖиття в Церкві

17 серпня — інтронізація новообраного Предстоятеля

 Інтронізація новообраного Предстоятеля Української Православної Церкви відбудеться 17 серпня в Успенському соборі Києво-Печерської Лаври.

Перенесення мощей святого первомученика і архідиякона Стефана з Єрусалиму до Константинополя (428)Святий дня

Перенесення мощей святого первомученика і архідиякона Стефана з Єрусалиму до Константинополя (428)

В сьогоднішній день Свята Церква згадує подію перенесення мощей святого первомученика і архідиякона Стефана з Єрусалиму до Константинополя, що сталася близько 428 року. 

Винесення Чесних Древ Животворящого Хреста ГосподняСвятий дня

Винесення Чесних Древ Животворящого Хреста Господня

Сьогодні ми згадуємо три події, священних для всякого православного християнина. Перше - це винесення чесних Древ Животворящого Хреста Господня.

Архієпископ Феодор взяв участь в Соборі єпископів УПЦ, який обрав нового Предстоятеля (+ВІДЕО)Публікації

Архієпископ Феодор взяв участь в Соборі єпископів УПЦ, який обрав нового Предстоятеля (+ВІДЕО)

  Рішенням Собору єпископів Української Православної Церкви новим Предстоятелем УПЦ обрано Місцеблюстителя Київської митрополичої кафедри митрополита Чернівецького і Буковинського Онуфрія. За нього віддали голоси 48 єпископів.

Нічна Божественна Літургія у 40-й день із дня блаженної кончини Блаженнішого Митрополита ВолодимираПублікації

Нічна Божественна Літургія у 40-й день із дня блаженної кончини Блаженнішого Митрополита Володимира

 У 40-й день із дня блаженної кончини Предстоятеля Української Православної Церкви Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира у ніч з 12 на 13 серпня 2014 року о 12:00 у храмі Різдва Пресвятої Богородиці (Академічному) Києво-Печерської Лаври було відправлено нічну Божественну літургію.

В Закарпатській установі виконання покарань освячено корпус та всі камерні приміщенняПублікації

В Закарпатській установі виконання покарань освячено корпус та всі камерні приміщення

 11 серпня, у храмі, що знаходиться на території Закарпатської установи виконання покарань (№9) церковний дзвін знову сповістив про початок Божественної Літургії. По її завершенню священник протоієрей Володимир та протоієрей Василій традиційно роздали віруючим просфори.

Митрополит Онуфрій дав брифінг для журналістів – ПРЯМА МОВАЖиття в Церкві

Митрополит Онуфрій дав брифінг для журналістів – ПРЯМА МОВА

 Після подячного молебню, яким 13 серпня закінчився Собор єпископів Української Православної Церкви, новообраний Предстоятель УПЦ митрополит Онуфрій відповів на запитання численних журналістів, що висвітлювали роботу Собору в загальнонаціональних ЗМІ.

Брифінг відбувся у Стефанівському приділі Успенського собору Лаври.

Митрополит Онуфрій стисло повідомив про результати Собору єпископів УПЦ, а потім давав відповіді на теми, що хвилюють суспільство.

Митрополит Онуфрій став Предстоятелем Української Православної ЦерквиЖиття в Церкві

Митрополит Онуфрій став Предстоятелем Української Православної Церкви

 Митрополит Онуфрій став Митрополитом Київським, Предстоятелем Української Православної Церкви.

Праведний Євдоким КападокійськийСвятий дня

Праведний Євдоким Кападокійський

 Уродженець Кападокії (Мала Азія), жив у IX столітті за панування імператора Теофіла (829-842). Був сином благочестивих християн Василя і Євдокії – знатних родом і відомих імператору.

ДУХОВНИЙ ЗАПОВІТ МИТРОПОЛИТА КИЇВСЬКОГО І ВСІЄЇ УКРАЇНИ ВОЛОДИМИРА (САБОДАНА)Життя в Церкві

ДУХОВНИЙ ЗАПОВІТ МИТРОПОЛИТА КИЇВСЬКОГО І ВСІЄЇ УКРАЇНИ ВОЛОДИМИРА (САБОДАНА)

 5-го липня відійшов у вічність Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Володимир. 

        Відчуваючи наближення моменту зустрічі з Богом, Його Блаженство впродовж певного часу працював над духовним заповітом. Під час підготовки тексту заповіту використовувалися також й раніше озвучені звернення, промови, доповіді на різних наукових заходах. Остаточна його редакція була ним схвалена та підписана у жовтні місяці 2013 року. Блаженніший Митрополит Володимир благословив Високопреосвященнішому митрополиту Переяслав-Хмельницькому і Вишневському Олександру оголосити цей Заповіт після своєї кончини напередодні обрання його преємника на кафедрі Київських Митрополитів.

 

Але тебе не залишив, не покинувЖиття в Церкві

Але тебе не залишив, не покинув

 У моєму житті є сторінки чорні і білі. На білих сторінках написані мої духовні піднесення, а на чорних – мої упадки. Мені так хочеться дякувати Тобі, Господи, за ці білі сторінки, і не хочу приховувати від тебе те, що маю великий душевний біль за ті чорні.

У ГОРЛІВЦІ ЗГОРІВ ОБСТРІЛЯНИЙ ПРАВОСЛАВНИЙ ХРАМНегатив тижня

У ГОРЛІВЦІ ЗГОРІВ ОБСТРІЛЯНИЙ ПРАВОСЛАВНИЙ ХРАМ

 В результаті прямого попадання артилерійського снаряда згорів дерев'яний Благовіщенський храм в Горлівці, повідомляє сайт Горлівської і Слов’янської єпархії Української православної церкви.

ПодслушаноПозитив тижня

Подслушано

 Жизнь намного интереснее любого вымысла.

Странные и прекрасные вещи происходят с каждым из нас ежедневно, и иногда об этом просто невозможно молчать. Поэтому cуществует даже специальный проект, который помогает людям анонимно делиться своими откровениями.

Истории встречаются разные, радостные и грустные, злые и добрые. Но AdMe.ru вдохновляют рассказы о том, что сделало жизнь их авторов счастливее и веселее. Именно такие откровения собраны в этой статье.


Святі апостоли від 70: Сила, Силуан, Крискент, Єпенет і Андроник (І)Святий дня

Святі апостоли від 70: Сила, Силуан, Крискент, Єпенет і Андроник (І)

 

Апостол від 70-ти Андроник

В Свято-Покровському храмі села Росош освячено оновлений престолНовини краю

В Свято-Покровському храмі села Росош освячено оновлений престол

 10-го серпня керуючий Мукачівською єпархією – Високопреосвященніший Феодор, архієпископ Мукачівський і Ужгородський звершив чин освячення нового престолу в Свято-Покровському храмі с. Росош, що на Свалявщині.

 

Після освячення престолу архіпастир разом з духовенством звершив Божественну літургію.

Після літургії довкола новоосвяченого храму був звершений хресний хід.

В кінці до присутніх владика виголосив проповідь. Всіх благодітелів було нагороджено архієрейськими грамотами.

Святий КалинікСвятий дня

Святий Калинік

Святий мученик Каліник народився в Кілікії і був вихований у християнському благочесті

Заява щодо висвітлення внутрішнього життя Української Православної Церкви на телеканалі «1+1»Життя в Церкві

Заява щодо висвітлення внутрішнього життя Української Православної Церкви на телеканалі «1+1»

Сьогодні, коли Українська Православна Церква готується до обрання нового Предстоятеля, з боку окремих засобів масової інформації розпочато безпрецедентно брудну кампанію проти Церкви. Зокрема, телеканал «1+1» випустив в ефір кілька сюжетів, присвячених ситуації, що склалася в Українській Православній Церкві після смерті Блаженнішого Митрополита Володимира. Такі сюжети були показані 5 липня та 3 серпня у випусках «Телевізійної служби новин», 13 липня в програмі «Підсумки тижня», 5 серпня в програмі «Секретні матеріали», 9 серпня в програмі «Українські сенсації».

ХРИСТОС - ОПОРА ЛЮДЕЙЖиття в Церкві

ХРИСТОС - ОПОРА ЛЮДЕЙ

 «І він одразу одужав» (Ін. 5:9)

  Читаючи Євангеліє, ми бачимо, що більшу частину Своїх чудес і найзначніші Свої чудеса Христос зробив у важливі для іудеїв дні. Те ж саме можна сказати і про Його проповіді. Найчастіше Він проповідував по великих святах, на які приходило багато людей. У дні Великодня, Суккота, П'ятидесятниці та інших великих свят в Єрусалимі, що є, по суті, іудейської митрополією, збиралося багато народу. Серед присутніх було й багато хворих, які сподівалися на Божественне зцілення. Але це прагнення людей до зцілення було не настільки великим, наскільки бажання Христа допомогти їм.

ІГУМЕН ВАТОПЕДУ ЗАКЛИКАЄ АКТИВНІШЕ БОРОТИСЯ З АБОРТАМИПозитив тижня

ІГУМЕН ВАТОПЕДУ ЗАКЛИКАЄ АКТИВНІШЕ БОРОТИСЯ З АБОРТАМИ

 «Православним слід більш активно вимагати заборони абортів», вважає ігумен Ватопедського монастиря на Афоні, архімандрит Єфрем. Про це йдеться у зверненні священнослужителя до учасників міжнародного фестивалю «За життя», який пройде в Москві 11-13 серпня 2014 року.

Престольне свято Осійського монастиряНовини краю

Престольне свято Осійського монастиря

 В Свято-Пантелеймонівському монастирі в селі Осій-Кам’янка, що на Іршавщині, молитовно вшанувати пам’ять святого великомученика Пантелеймона зібралися сотні паломників і понад 30 священиків. 

 

Святкове богослужіння очолив Високопреосвященніший Феодор, архієпископ Мукачівський і Ужгородський.

Смоленська ікона Божої Матері, іменована "Одигітрія"Святий дня

Смоленська ікона Божої Матері, іменована "Одигітрія"

Смоленська ікона Божої Матері, іменована "Одигітрія", що означає "Путеводительниця", за церковним переданням, була написана святим євангелистом Лукою під час земного життя Пресвятої Богородиці.

Здолати самотністьЖиття в Церкві

Здолати самотність

 Самотність - якою вона може бути? Благо вона чи ні? Роздумує протоієрей Олексій Уминський. Самотність – це все-таки тема філософського глибокого осмислення, і не варто зводити її до побутового рівня, з серії: «Мені сьогодні самотньо. Чи не випити мені чарочку? Чи не сходити мені на дискотеку?». Це самотністю ніяк не є

Святий великомученик і цілитель ПантелеймонСвятий дня

Святий великомученик і цілитель Пантелеймон

Великомученик і цілитель Пантелеймон (IV ст.) Народився в місті Нікомідії в сім'ї знатного язичника Євсторгія і названий Пантелеймоном. 

Вшанувати пам’ять преподобного Моісея Угрина до Мукачівського монастиря з’їхалися понад 70 священнослужителівНовини краю

Вшанувати пам’ять преподобного Моісея Угрина до Мукачівського монастиря з’їхалися понад 70 священнослужителів

Молитовно вшанувати пам’ять великого угодника Божого – преподобного Моісея Угрина до Мукачівського монастиря з’їхалися понад 70 священнослужителів Мукачівської єпархії.

Преподобний Мойсей Угрин, ПечерськийСвятий дня

Преподобний Мойсей Угрин, Печерський

Преподобний Мойсей Угрин, Печерський, за походженням угорець, був братом преподобного Єфрема Новоторзького († 1053; пам'ять 28 січня) і Георгія.

Важное и неважноеЖиття в Церкві

Важное и неважное

 Часто говорят, что Церковь занимается не тем – вещами отвлеченными, неактуальными и несовременными. Справедливы такие упреки?

Успіння праведної Анни, матері Пресвятої БогородиціСвятий дня

Успіння праведної Анни, матері Пресвятої Богородиці

7 серпня – день пам’яті успіння праведної Анни, матері Пресвятої Богородиці.

Мученики благовірні князі Борис і Гліб, у святому хрещенні Роман і ДавидСвятий дня

Мученики благовірні князі Борис і Гліб, у святому хрещенні Роман і Давид

 6 серпня Православна Церква молитовно згадує пам'ять мучеників благовірних князів Бориса і Гліба (1015).

Загинув священик. Нашої підтримки потребує вдова і 5 дітейНегатив тижня

Загинув священик. Нашої підтримки потребує вдова і 5 дітей

На офіційному сайті Української Православної Церкви розміщено Співчуття Місцеблюстителя Київської митрополичої кафедри з приводу загибелі клірика Луганської єпархії протоієрея Володимира Креслянського.

31 липня цього року отець Володимир загинув внаслідок поранення осколком снаряду, коли він повертався додому з вечірнього богослужіння.

«Він як добрий пастир, ― йдеться у співчутті, ― сумлінно виконував свій священицький обов’язок, не залишаючи своїх чад без церковної служби, духовної втіхи і настанови у складний час воєнних дій.

Висловлюю щиру надію, що Господь наш Іісус Христос, Переможець смерті, упокоїть душу Свого вірного раба і сумлінного служителя вівтаря у небесних обителях до торжествуючого собору й церкви первістків, написаних на небесах (Євр. 12:23).

Усердно прошу Всевишнього Бога, щоб Він укріпив серця родичів, друзів і духовних чад загиблого пастиря і дарував їм сили та мужність у важкому життєвому випробуванні».

Владика Онуфрій закликав усіх небайдужих проявити участь у долі сім’ї отця Володимира, в якого залишилося п’ятеро дітей, та допомогти їм у міру своїх можливостей.

Наразі зв’язку з родиною загиблого немає.

“Лик Христа с другого континента”Життя в Церкві

“Лик Христа с другого континента”

 Удивительные моменты встречаются в нашей жизни, когда чувства созерцания лика Христова в человеке бывает необъяснимо четкие.

Престольне свято Мукачівського кафедрального соборуНовини краю

Престольне свято Мукачівського кафедрального собору

 5 серпня Православна Церква вшановує пам’ять чудотворної ікони Божої Матері «Почаївської». Цей день є престольним святом кафедрального собору міста Мукачева.

Почаївська ікона Божої МатеріСвятий дня

Почаївська ікона Божої Матері

 У середині XVІ століття на Волині, недалеко від Почаєва, у маєтку Орел жила православна поміщиця Ганна Єрофіївна Гойська, що залишилася вдовою після кончини свого чоловіка Василя Богдановича Гойського, земського судді.

Престольне свято Зарічевського Свято-Маріє-Магдалинівського жіночого монастиряНовини краю

Престольне свято Зарічевського Свято-Маріє-Магдалинівського жіночого монастиря

 4 серпня, своє престольне свято молитовно вшановує одна з наймолодших обителей Мукачівської єпархії – Зарічевська.
У день пам’яті святої рівноапостольної Марії Магдалини Зарічевський монастир з архіпастирським візитом відвідав керуючий єпархією – Високопреосвященніший Феодор, архієпископ Мукачівський і Ужгородський.

ВСЕ СВЯЩЕННИКИ — ТОЛСТЫЕ, ПОТОМУ ЧТО МНОГО ЕДЯТ?Життя в Церкві

ВСЕ СВЯЩЕННИКИ — ТОЛСТЫЕ, ПОТОМУ ЧТО МНОГО ЕДЯТ?

…все священники — толстые, потому что много едят. И не случайно словосочетание «пузатый поп» бытует в народе с давних пор.

Свята рівноапостольна мироносиця Марія МагдалинаСвятий дня

Свята рівноапостольна мироносиця Марія Магдалина

 Марія Магдалина – Свята, Рівноапостольна, Мироносиця, походила з містечка Магдали, що колись було розташоване на берегах Генезаретського озера.

Архієпископ Феодор звершив Божественну Літургію в селі Мідяниця Іршавського районуНовини краю

Архієпископ Феодор звершив Божественну Літургію в селі Мідяниця Іршавського району

 У Неділю 8-му по Пятидесятниці, 3 серпня, керуючий Мукачівською єпархією, Високопреосвященніший Феодор, архієпископ Мукачівський і Ужгородський звершив Божественну Літургію в селі Мідяниця, Іршавського району.
Свого архіпастиря з квітами, хлібом і сіллю та теплими віршованими словами зустрічали найменші прихожани храму та молодь.
Після завершення богослужіння владика Феодор звернувся до боголюбивої пастви з теплим пастирським словом.

Значення страху Божого для спасіння християнинаЖиття в Церкві

Значення страху Божого для спасіння християнина

 Думки, що розкривають православне розуміння страху Божого, знаходимо в усіх творах святителя Тихона Задонського. Цей факт свідчить про те важливе значення, якого надавав він цьому дару Божому, цій християнській чесноті у справі спасіння віруючої душі.

У селі Залуж освячено новий престолНовини краю

У селі Залуж освячено новий престол

 В день пам’яті святого пророка Іллі керуючий Мукачівською єпархією – архієпископ Мукачівський і Ужгородський Феодор з архіпастирським візитом відвідав парафію в селі Залуж, що на Мукачівщині.

 

DSC04564Вже традиційно свого архіпастиря зустрічали з квітами, хлібом та сіллю наймолодші прихожани сільського храму.

Перед Божественною літургією владика Феодор звершив чин освячення святого престолу, в який були закладені мощі святого мученика Максима.

По завершенні священнодійства архієрей з духовенством та народом звершив святкову літургію, по закінченню якої відбувся традиційний хресний хід.

День пам’яті свято пророка Іллі, владика офіційно оголосив  другим престольним торжеством вказаного храму, а також щиро подякував настоятелю протоієрею В’ячеславу Лінтур, парафіальній раді та вірникам за участь в освяченні ще однієї святині.

10 фактов о пророке ИлииЖиття в Церкві

10 фактов о пророке Илии

Пророк Илия — один из самых известных людей в истории человечества. Его почитают не только в христианстве и иудаизме, но и в поздних протестантских сектах и исламе, а следы его образа присутствуют даже в языческих религиях.

Вітання з Днем Ангела протоієрея Ілля ГаличаЖиття в Церкві

Вітання з Днем Ангела протоієрея Ілля Галича

 Наші щирі вітання нашому настоятелю і наставнику протоієрею Іллю Галичу з нагоди Дня Ангела!

Архієрейське богослужіння у Приборжавському Свято-Серафимівському жіночому монастиріНовини краю

Архієрейське богослужіння у Приборжавському Свято-Серафимівському жіночому монастирі

 1 серпня Православна Церква вшановує день памяті преподобного Серафима Саровського. В честь цього великого угодника божого в Мукачівській єпархії святкує свій День Ангела – одна з найдивовижніших і мальовничих  чернечих обителей Закарпаття – Свято-Серафимівський жіночий монастир, що в селі Приборжавське Іршавського району.

Саме в цей день, керуючий єпархією, високопреосвященніший Феодор, архієпископ Мукачівський і Ужгородський  з сонмом духовенства та вірян звершив святкове богослужіння.

За Божественною Літургією насельник Ужгородського Свято-Воскресенського монастиря – ієродиякон Родіон(Горничар) був рукоположений в сан ієромонаха, а також відбулась хіротонія в сан диакона – Іоанна Сличка.

По завершенні богослужіння владика Феодор привітав з днем небесного покровителя настоятельку – ігуменю Серафиму,священнослужителя обителі – ігумена Серафима та всіх сестер, благодітелів і прихожан монастиря.

Слово про віруЖиття в Церкві

Слово про віру

  Що таке релігійна віра? 

 Віра – це не тільки теоретичне визнання істинності за відомим твердженням, але й живе безпосереднє переконання «і впевненість у невидимому» (Євр. 11, 1). Переконання, яке переходить за межі того, що можна довести фактами. Віра, як і телескоп: з його допомогою око бачить те, чого воно не бачить, коли неозброєне.