Матеріали за Липень 2014 року

ЧИ ВИНЕН БОГ В СТИХІЙНИХ ЛИХАХ? (5) ХТО ВІДПОВІДАЛЬНИЙ ЗА ГИБЕЛЬ ДІТЕЙ?Життя в Церкві

ЧИ ВИНЕН БОГ В СТИХІЙНИХ ЛИХАХ? (5) ХТО ВІДПОВІДАЛЬНИЙ ЗА ГИБЕЛЬ ДІТЕЙ?

  Священне Писання не раз нагадує нам про  моральний занепад. Свідками такого жалюгідного стану суспільства є і ми з вами.

Євангеліє і саме ім’я християнина сьогодні зневажається. Ми дожили до того, що так звані християнські церкви заохочують і благословляють одностатеві шлюби – факт, який свідчить про пряме зречення від Євангелія і найгіршу єресь.

Святий мученик Еміліян,Святий дня

Святий мученик Еміліян,

 Святий мученик Еміліян, слов'янин, постраждав за Христа під час царювання імператора Юліана Відступника (361-363). Бажаючи відновити у Римській імперії культ язичницьких богів, Юліан розіслав до всіх областей указ, згідно з яким усіх християн слід було стратити.

«Я вірю, що ікона Божої Матері «Геронтісса» допомагає у всіх проханнях», – протоієрей Василій АлексійЖиття в Церкві

«Я вірю, що ікона Божої Матері «Геронтісса» допомагає у всіх проханнях», – протоієрей Василій Алексій

 Часто, живучи поряд із великими святинями, ми не завжди їх помічаємо, цінуємо, а деколи й не знаємо про них. Четвертий рік святинею Ужгородського православного Свято-Хресто-Воздвиженського кафедрального собору є ікона Божої Матері «Геронтісса», спеціально написана та привезена зі Святої Гори Афон (Греція). За свідченнями багатьох вірників, Мати Божа вислуховує прохання і, в скорому часі, після молитви перед Її образом, виконує їх. Про те, як ікона з’явилася у храмі обласного центру Закарпаття та важливість молитви до Божої Матері нам розповів священнослужитель кафедрального собору протоієрей Василій Алексій.

Свята великомучениця МаринаСвятий дня

Свята великомучениця Марина

Свята Марина народилася в Антіохії в сім’ї язичників. Батько її Едесій був ідольським жрецем. Коли дівчинка булла ще немовлям, її мати померла і батько віддав її годувальниці, що жила за 15 верст від міста. Дівчинка росла і всі помічали, що вона булла дуже красивою тілом і душею. В ті часи християн переслідували і вони мусили переховуватись в пустелях, в селах, прикидаючись жебраками, де навертали язичників до Бога.

Керуючий Мукачівською єпархією взяв участь в святкуванняx з нагоди Дня Хрещення Київської РусіНовини краю

Керуючий Мукачівською єпархією взяв участь в святкуванняx з нагоди Дня Хрещення Київської Русі

 27-28 липня Високопреосвященніший Феодор, архієпископ Мукачівський і Ужгородський взяв участь в святкових Богослужіннях, які відбулися в столиці нашої країни з нагоди Дня памяті святого рівноапостольного  великого князя Володимира та Дня Хрещення Київської Русі.

28 липня Українська Православна Церква відзначає День Хрещення Київської Русі та вшановує пам’ять святого рівноапостольного князя Володимира – небесного покровителя новопреставленого Блаженнішого Митрополита Володимира.

В цей день на площі перед Успенським собором Києво-Печерської Лаври Місцеблюститель Київської митрополичої кафедри митрополит Чернівецький і Буковинський Онуфрій звершив Божественну літургію.

Його Високопреосвященству співслужили: намісник Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел, Керуючий справами Української Православної Церкви митрополит Бориспільський і Броварський Антоній, собор єпископів Української Православної Церкви та духовенство Київської єпархії.

За богослужінням були піднесені молитви до Господа про мир в Україні, а також молитви про упокій душі спочилого Блаженнішого Митрополита Володимира.

Після відправи духовенство та миряни пройшли Хресною ходою до місця поховання новопреставленного Первосвятителя Української Православної Церкви, біля дзвіниці храму Різдва Богородиці, де відслужили заупокійну літію.

За матеріалами news.church.ua

Священномученик Афиноген і його 10 учнівСвятий дня

Священномученик Афиноген і його 10 учнів

Священномученик Афиноген і десять його учнів постраждали за Христа під час гонінь на християн в місті Севастії. 

СІМ`Ю ЗМІЦНЮЄ ДРУГА ДИТИНАЖиття в Церкві

СІМ`Ю ЗМІЦНЮЄ ДРУГА ДИТИНА

 Соціологічне дослідження «Ставлення населення до сім'ї, шлюбу і дітородіння» проводилося Костромським центром регіональних досліджень в травні-червні 2014 року в містах Костромі та Галичі, а також у Сусанинсmкому і Судиславському районах області. Було опитано 1060 респондентів віком від 14 до 50 років. Довірча ймовірність вибірки склала 90-95 відсотків, похибка - не більше 4-5 відсотків.

Святий рівноапостольний князь Володимир, хреститель РусіСвятий дня

Святий рівноапостольний князь Володимир, хреститель Русі

 Небагато імен на скрижалях історії можуть порівнятися з ім'ям святого рівноапостольного Володимира, хрестителя Русі, котрий на віки вперед визначив духовну долю нашої Церкви і нашого православного народу.

Як відбувалося хрещення РусіЖиття в Церкві

Як відбувалося хрещення Русі

  За церковним календарем, 14 серпня, крім відомого свята Макавеїв та першого Спаса, відзначається також як День хрещення Русі. Першосвятителем традиційно вважається князь Володимир Святославович, названий православною церквою Рівноапостольним і Святим. 988 р. він успішно запровадив християнство як державну релігію. Але до цієї важливої в нашій історії події лежав дуже довгий і тернистий шлях.

Святий Акіла, апостол від 70-тиСвятий дня

Святий Акіла, апостол від 70-ти

Ймовірно був учнем апостола Павла, Уродженець Понта, іудей, який жив у місті Римі зі своєю дружиною Прискиллою (пам'ять 26 лютого). 

Жизнь как чудоПублікації

Жизнь как чудо

Стыдно признаться, иногда я ложилась спать с мыслями «какой это был тяжелый день». Пока не родилась она

Причастя: що це таке, і як часто причащатися?Публікації

Причастя: що це таке, і як часто причащатися?

 

Що таке Причастя?

Головне таїнство Православної Церкви, за допомогою якого християни поєднуються із Господом Ісусом Христом через причастя Його Тіла і Крові під виглядом хліба і вина. За Євангелієм, це заповідав робити Сам Ісус. Перші християни, за свідоцтвом книг Нового Завіту, з самого початку збиралися щонеділі для “преломлення хліба” – так в давнину називали Причастя.

Святі мученики Прокл і Іларій,Святий дня

Святі мученики Прокл і Іларій,

Народилися у селищі Каліпта поблизу Анкари, постраждали під час гоніння за імператора Траяна (98-117).

20 ДНІВ до обрання Предстоятеля. За кожною Літургією у храмах УПЦ відтепер читають особливі прохання (+текст)Публікації

20 ДНІВ до обрання Предстоятеля. За кожною Літургією у храмах УПЦ відтепер читають особливі прохання (+текст)

 У зв’язку з проведенням 13 серпня 2014 року в м. Києві Собору єпископів УПЦ, на якому буде обрано Предстоятеля Української Православної Церкви, Місцеблюститель Київської митрополичої кафедри митрополит Чернівецький і Буковинський Онуфрій благословив до завершення роботи Собору виголошувати за кожною Божественною літургією особливі прохання.

Почему мы так боязливы? Урок княгини ОльгиПублікації

Почему мы так боязливы? Урок княгини Ольги

Научимся же от этой женщины, хрупкой и более сильной, чем все мужчины

Свята рівноапостольна велика княгиня ОльгаСвятий дня

Свята рівноапостольна велика княгиня Ольга

24 липня Православна Церква відзначає пам'ять святої рівноапостольної Ольги, великої княгині Київської, у святому хрещенні Єлени (969).

По завещанию Блаженнейшего Митрополита Владимира передал в Мукачевский Свято-Николаевский монастырь игумении Епистимии и сестрам икону Святителя и Чудотворца НиколаяПублікації

По завещанию Блаженнейшего Митрополита Владимира передал в Мукачевский Свято-Николаевский монастырь игумении Епистимии и сестрам икону Святителя и Чудотворца Николая

 Отче Святителю Николае, моли Бога о нас!

ДЕНЬ ХРЕЩЕННЯ РУСІ: молебень на Володимирській гірці та богослужіння в Лаврі - оприлюднено програму святкуваньЖиття в Церкві

ДЕНЬ ХРЕЩЕННЯ РУСІ: молебень на Володимирській гірці та богослужіння в Лаврі - оприлюднено програму святкувань

Урочисті заходи з нагоди Дня Хрещення Київської Русі та дня пам’яті святого рівноапостольного князя Володимира проходитимуть у Києві 27-28 липня 2014 року з благословення Місцеблюстителя Київської митрополичої кафедри митрополита Чернівецького і Буковинського Онуфрія.

Преподобний Антоній Києво-ПечерськийСвятий дня

Преподобний Антоній Києво-Печерський

Народився в 983 році недалеко від Чернігова, у містечку Любечі. З юних років маючи страх Божий, він бажав зодягнутися в чернечий образ. Прийшовши в вік, він відправився мандрувати і, досягнувши Афона, запалав бажанням наслідувати подвигам його святих насельників. Прийнявши тут постриг, юний інок в усьому догоджати Богові і, борючись на шляху доброчесності, особливо процвітав у покірності і слухняності, так що всі ченці раділи, дивлячись на його святе життя. 

Праця і відпочинок: як знайти гармонію?Публікації

Праця і відпочинок: як знайти гармонію?

 Ось так непомітно настав екватор літа – хтось вже встиг кудись з’їздити відпочити, хтось тільки збирається, а дехто взагалі проведе цей сезон без відпустки. Уміння розподілити свої час і можливості, навіть якщо не вдається вирватись із роботи на певний період, дають змогу не прогаяти часу, а  провести навіть два вихідних дні максимально з користю та задоволенням. Сьогодні ми поглянемо на працю та відпочинок трішки під іншим кутом – з погляду Церкви: як правильно сумістити робочі обов’язки не забуваючи при цьому про необхідний відпочинок.       

ЗМІНИТИ ВІРУ АБО ПОМЕРТИ: УЛЬТИМАТУМ ХРИСТИЯНАМ ІРАКУНегатив тижня

ЗМІНИТИ ВІРУ АБО ПОМЕРТИ: УЛЬТИМАТУМ ХРИСТИЯНАМ ІРАКУ

 Бойовики ІДІЛ пред'явили ультиматум християнському населенню Іраку - їм доведеться навернутися в іслам, сплатити релігійний податок або померти. Саме такий порядок регулював життя немусульман на ісламських територіях в VII столітті н.е.

СПОВІДЬ СВЯЩЕНИКА ПЕРЕД ЦЕРКВОЮЖиття в Церкві

СПОВІДЬ СВЯЩЕНИКА ПЕРЕД ЦЕРКВОЮ

Свою сповідь православний архімандрит Спиридон (Кисляков) написав з наміром передати до Священного Синоду. Але часи були буремні, і з якоїсь причини (існують різні версії) цього не сталося. Інакше, не виключають дослідники його життя, священик міг попасти під заборону через свої сміливі та відверті твердження, що засуджують певні речі в церковному житті, які протягом віків не піддавалися сумніву під пильним оком державної та церковної влади.

Священномученик ПанкратійСвятий дня

Священномученик Панкратій

Єпископ Тавроменійського, народився в той час, коли Господь наш Ісус Христос жив на землі. 

Престольне свято Казанської ікони Богородиці в ПриборжавськомуНовини краю

Престольне свято Казанської ікони Богородиці в Приборжавському

 21 липня Високопреосвященніший Феодор, архієпископ Мукачівський і Ужгородський очолив святкову Божественну Літургію в с. Приборжавське що на Іршавщині в день престольного свята чтимого образу Казанської Богоматері. Архіпастиря зустріли наймолодші прихожани храму з живими квітами, хлібом та сіллю. Понад 30 священників та 5 дияконів співслужили своєму архіпастирю. Вже традиційно в цей день владика відвідує це село, яке славиться як велика, дружня та православна родина. По завершенню літургії навколо пятикупольної каплиці на честь чудотворного образа був відслужений молебень до Божої Матері.

Відбувся молебень за наших військовослужбовців, яких відправлено в зону військових дій на схід нашої державиПублікації

Відбувся молебень за наших військовослужбовців, яких відправлено в зону військових дій на схід нашої держави

 Вчора 20 липня о 19:00 з благословення високопреосвященнішого Феодора, архієпископа Мукачівського і Ужгородського за участі священнослужителів Мукачівської єпархії відбувся молебень за наших військовослужбовців, які по наказу мобілізації з військової частини Мукачева А-1556 направляються в зону військових дій на схід нашої країни. Ситуація там вкрай важка і допомога наших захисників там дуже потрібна.
Кожен день в приходських та монастирських храмах Мукачівської єпархії, по всій канонічній території УПЦ, та навіть за кордоном звучить молитва про наших військовослужбовців, та за всіх невинних які опинились в зоні реальної війни, щоб як найшвидше запанувало добро та мир в нашій Українській державі.
В молебні взяли участь понад сімдесят військових. Нашим новобранцям священники вручили освячені хрестики, освятили водою та дали настановче слово в нелегкий шлях!
Хай Господь укріпить їх на захист нашої Держави!

Казанская икона Божьей Матери: история, чудеса, молитвыЖиття в Церкві

Казанская икона Божьей Матери: история, чудеса, молитвы

Те, кто еще несколько дней назад насмехались над православной верой, смущенно спешили к иконе с просьбами: Царица Небесная, помоги, вразуми, исцели!

Явління ікони Пресвятої Богородиці у граді Казані (1579)Святий дня

Явління ікони Пресвятої Богородиці у граді Казані (1579)

 1 жовтня 1552, у свято Покрова Пресвятої Богородиці, вночі, Іоанн IV, предводитель російських воїнів, що готувалися до рішучого штурму татарської Казані, раптом почув благовіст московських дзвонів. Цар зрозумів, що це - знамення милості Божої: за молитвами Взбранной Воєводи Господь мав узяти звернути до Себе народ казанський. 

Правильний шляхЖиття в Церкві

Правильний шлях

 Грецьке слово «гріх», «хамартія» буквально означає «промах повз мету». Якщо людина прямувала в село, де її очікувала вечеря та нічліг, а замість цього заблукала в лісі, вона промахнулася повз мету. Якщо вона пливла в порт, а опинилася незрозуміло де посеред бурхливого моря, з нею трапилася та ж біда.

Преподобний Фома Малеін (Х)Святий дня

Преподобний Фома Малеін (Х)

 До прийняття чернецтва був воєначальником. Могутній і хоробрий, він брав участь у багатьох битвах, приносив перемоги своїм співвітчизникам, за що користувався славою і повагою. Але, прагнучи всім серцем до Бога, Фома залишив світ з його почестями і прийняв чернечий постриг. 

В селі Обава освячено місце під будівництво храму на честь Покрова Пресвятої БогородиціНовини краю

В селі Обава освячено місце під будівництво храму на честь Покрова Пресвятої Богородиці

 19 липня, керуючий Мукачівською єпархією, Високопреосвященніший Феодор, архієпископ Мукачівський і Ужгородський звершив архієрейське богослужіння в селі Обава, що на Мукачівщині.

Після літургії владика освятив місце під будівництво храму на честь Покрова Пресвятої Богородиці.

Після освячення владика виголосив проповідь в якій привітав усіх присутніх з освяченням місця для будівництва храму та побажав якнайшвидшої побудови святині.

Преподобний Сисой Великий († 429)Святий дня

Преподобний Сисой Великий († 429)

Був монахом-самітником, подвизався в Єгипетській пустелі в печері, освяченої молитовними працями його попередника - преподобного Антонія Великого (пам'ять 17 січня). 

Свалявському благочинному, протоієрею Василію Барні – 60!Новини краю

Свалявському благочинному, протоієрею Василію Барні – 60!

 17-го липня Високопреосвященніший Феодор, архієпископ Мукачівський і Ужгородський очолив святкове богослужіння в Свято-Різдва-Богородичному храмі м. Свалява присвячене 60-річчю від Дня народження та 35-річчя ієрейської хіротонії благочинного Свалявського району, протоієрея Василія Барна.

Архіпастирю співслужили духовенство Свалявщини та гості у священному сані. На малому вході архіпастир нагородив іменинника відзнакою Блаженнішого Митрополита Київського та всієї України Володимира.
Під час Божественної Літургії, насельника Свято-Воскресенського чоловічого монастиря міста Ужгород, монаха Родіона (Горничар), владика Феодор рукоположив в сан ієродиякона.
По завершенню богослужіння архіпастир з духовенством прибули до Свято-Тройце-Кирило-Мефодіївського монастиря, де був звершений подячний молебень.

У вітальному слові владика висловив щиру подяку о. Василію за його великі та щирі труди на благо Святої Православної Церкви.

Митрополит Антоній про те, як християнину ставитися до наклепівЖиття в Церкві

Митрополит Антоній про те, як християнину ставитися до наклепів

Ніяке зло, ніякий наклеп не може протистояти любові Божій. Тому кожен із нас повинен зрощувати в своєму серці квіти любові та викорінювати терени злоби...

СВЯТА ВОДА - ЦЕ ЧУДОЖиття в Церкві

СВЯТА ВОДА - ЦЕ ЧУДО

 З одного джерела наливаються дві склянки води. Над одним з них читає молитви священик, здійснюючи освячення води. Після чого обидві склянки залишаються на відкритому повітрі. Що відбувається в результаті? На неосвяченій воді починають з'являтися бульбашки, поступово вона псується.

Святитель Андрій, архієпископ КритськийСвятий дня

Святитель Андрій, архієпископ Критський

Народився в місті Дамаску в сім'ї благочестивих християн. До семирічного віку хлопчик був німий. Потім одного разу після причастя Святих Христових Таїн він знайшов дар мови і почав говорити. З того часу юнак почав посилено вивчати Святе Письмо і Богословські науки. 

Вітання з нагоди 60-ти річного ювілею благочинного Свалявського району – протоієрея Василія БарнаЖиття в Церкві

Вітання з нагоди 60-ти річного ювілею благочинного Свалявського району – протоієрея Василія Барна

 Ваше Високопреподобіє, дорогий отець Василій! Від себе особисто та від духовенства нашої Мукачівської єпархії маємо честь привітати Вас з Ювілеєм!
За період несення Вашого послуху в нашій єпархії, в Вашому лиці ми побачили людину, яка відверто, щиро, жертовно віддає себе служінню Тому, Хто покликав Вас бути Його вірним служителем.

ЧОМУ ЖІНОК НЕ ПУСКАЮТЬ НА АФОН?Життя в Церкві

ЧОМУ ЖІНОК НЕ ПУСКАЮТЬ НА АФОН?

 Свята гора Афон - півострів у Греції, на якому розташовано 20 великих чоловічих монастирів (не рахуючи дрібніших чернечих громад). У Візантії вхід у всі чоловічі монастирі жінкам був суворо заборонений.

Стартував всеукраїнський, ювілейний, духовно-просвітницький, оздоровчий, дитячий табір «Камо грядеши»Життя в Церкві

Стартував всеукраїнський, ювілейний, духовно-просвітницький, оздоровчий, дитячий табір «Камо грядеши»

 «Камо грядеши?» – саме під такою назвою-гаслом з благословення Високопреосвященнішого Феодора, архієпископа Мукачівського і Ужгородського вже п’ятий рік поспіль проводиться всеукраїнський, дитячий, духовно-просвітницький, оздоровчий табір.

 

Ніхто з нас не розуміє їх так, як вони самі себеЖиття в Церкві

Ніхто з нас не розуміє їх так, як вони самі себе

 На території туристичного комплексу «Золота підкова», що в смт. Середнє просто неба Мукачівська Православна єпархія спільно з Медико-соціальним реабілітаційним центром «Дорога життя» та перечинська «Корчма Підкова» провели один простий день з непростими дітьми з обмеженими фізичними можливостями.

Обязательно ли быть на всенощной перед причастием?Життя в Церкві

Обязательно ли быть на всенощной перед причастием?

 Нам говорят, что так положено. Зачем? Это, дескать, не нашего ума, наше дело – исполнять. Давайте разберемся

Призывая нас приходить в храм не только в день причащения, но уже накануне, Церковь приглашает к началу богослужебного цикла, в рамках которого мы надеемся причаститься святых Христовых Таин.Неділя 5-та по П’ятидесятниціСвятий дня

Неділя 5-та по П’ятидесятниці

Кожна Свята Літургія, наповнюється Живим Словом Божим в читанні Святих Книг Апостола та Євангелія. 

Архієрейське богослужіння в селі Кам`яницяНовини краю

Архієрейське богослужіння в селі Кам`яниця

 12-го липня, високопреосвященніший Феодор, архієпископ Мукачівський і Ужгородський звершив Божественну літургію в Свято-Петро-Павлівському храмі с. Камяниця Ужгородського району.
Перед початком богослужіння архіпастирь освятив нову індітію (ризу) на престол.
Після літургії був звершений традиційний хресний хід довкола храму.
Архіпастир звернувся до присутніх зі словами проповіді в якій на прикладі життя святих апостолів Петра і Павла показав як потрібно проводити своє християнське життя.

СПАЛИТИ АФОН ХОТІВ ЛАТВІЄЦЬ?Негатив тижня

СПАЛИТИ АФОН ХОТІВ ЛАТВІЄЦЬ?

 Днями поліцейським управлінням Святої Гори Афон був затриманий 35-річний громадянин Латвії, який перебував у розшуку за підозрою у підпалі лісу.

Что бы сказали апостолы, увидев сегодняшних православных?Життя в Церкві

Что бы сказали апостолы, увидев сегодняшних православных?

 Узнали бы они в нас христиан или нет? Что бы написал апостол Павел в послании к Грекам, или Русским, или Сербам? Что апостол Пётр написал бы в своём соборном послании, обращённом ко всем христианам?


Не дом, а рай!Притчі

Не дом, а рай!

  Один человек пришёл к Мастеру и стал молить о помощи: 
— Я в отчаянии. Я сойду с ума. Мы все живём в одной комнате: дети, жена, родственники. Наши нервы на пределе, все вопят и орут друг на друга. Не дом, а преисподняя! 
— Обещаешь сделать всё так, как я скажу тебе? — подумав, спросил Мастер. 

Апостоли Петро і Павло: два несхожих апостолаЖиття в Церкві

Апостоли Петро і Павло: два несхожих апостола
Прославляючи їх в один день, Церква, хоче нагадати нам про різноманітність людських характерів і шляхів, що ведуть до Бога. Обох апостолів називають первоверховними, а й першість у них зовсім однакове. 

Преподобні Сергій і Герман ВалаамськіСвятий дня

Преподобні Сергій і Герман Валаамські

Поселилися на Валаамськом острові в 1329 році. Зібране ними братство стало світочем Православ'я в цьому краї. Карели почали знову з довірою ставитися до християнства, авторитет якого був підірваний в XIII столітті шведами, мечем насаджували католицтво. Преподобні Сергій і Герман переставилися близько 1353.

Преподобного Амвросія ОптинськогоСвятий дня

Преподобного Амвросія Оптинського

Олександр Гренков, майбутній отець Амвросій, народився 21 або 23 листопада 1812, в духовній сім'ї села Великі Липовиця Тамбовської Єпархії.

Чернечий постриг в Ужгородському Свято-Воскресенському чоловічому монастиріНовини краю

Чернечий постриг в Ужгородському Свято-Воскресенському чоловічому монастирі

 9 липня Високопреосвященніший Феодор, архієпископ Мукачівський і Ужгородський, священноархімандрит Свято-Воскресенського чоловічого монастиря, що в місті Ужгород звершив чернечий постриг насельників обителі.

Послушники Роман Горничар та Михайло Гангур були пострижені у мантію з іменами Родіон та Діонісій на честь святих Апостолів від 70-ти, відповідно.

Участь у священнодійстві взяли намісники інших монастирів Мукачівської єпархії та братія обителі.

Владика привітав намісника монастиря – архімандрита Марка (Куштан) з новопостриженою братією, а молодим монахам побажав благословенних успіхів в новому чернечому подвизі.

Как служил Блаженнейший — заметки иподьяконаПублікації

Как служил Блаженнейший — заметки иподьякона

9 июля 2014 года исполнилось бы 48 лет епископской хиротонии нашего Блаженнейшего Митрополита Владимира. 22 года он был Предстоятелем нашей Церкви. 11 лет сподобил меня Господь быть его иподьяконом и служить ему.

Архієпископ Феодор прийняв участь у похованні Блаженнішого Митрополита ВолодимираЖиття в Церкві

Архієпископ Феодор прийняв участь у похованні Блаженнішого Митрополита Володимира

7 липня на площі перед Успенським собором Києво-Печерської Лаври Місцеблюститель Київської митрополичої кафедри митрополит Чернівецький і Буковинський Онуфрій очолив Заупокійну літургію та відспівування спочилого Предстоятеля Української Православної Церкви Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира.

Собор єпископів УПЦ для обрання нового Предстоятеля Української Православної Церкви відбудеться в місті Києві 13 серпняПублікації

Собор єпископів УПЦ для обрання нового Предстоятеля Української Православної Церкви відбудеться в місті Києві 13 серпня

 7 липня на засіданні Священного Синоду Української Православної Церкви під головуванням Місцеблюстителя Київської митрополичої кафедри митрополита Чернівецького і Буковинського Онуфрія,   для обрання нового Предстоятеля Української Православної Церкви – Митрополита Київського і всієї України, було ухвалено рішення  скликати Собор єпископів Української Православної Церкви в місті Києві 13 серпня 2014 року 

Блаженнішого Митрополита Володимира поховано біля дзвіниці храму Різдва Богородиці в Києво-Печерській ЛавріЖиття в Церкві

Блаженнішого Митрополита Володимира поховано біля дзвіниці храму Різдва Богородиці в Києво-Печерській Лаврі

 7 липня на площі перед Успенським собором Києво-Печерської Лаври Місцеблюститель Київської митрополичої кафедри митрополит Чернівецький і Буковинський Онуфрій очолив Заупокійну літургію та відспівування спочилого Предстоятеля Української Православної Церкви Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира.

ПЕРША ЧАСТИНА ЗАСІДАННЯ СИНОДУ: направлено звернення з приводу кончини Блаженнішого, визначено дату похорону — 7 липняПублікації

ПЕРША ЧАСТИНА ЗАСІДАННЯ СИНОДУ: направлено звернення з приводу кончини Блаженнішого, визначено дату похорону — 7 липня

У неділю, 6 липня, після Божественної літургії в Успенському соборі, в Києво-Печерській Лаврі відбулася перша частина засідання Священного Синоду Української Православної Церкви.

Неділя 4-та після П'ятдесятниці. Зцілення слуги сотникаСвятий дня

Неділя 4-та після П'ятдесятниці. Зцілення слуги сотника

Наближається до завершення Апостольський піст – час, даний нам Церквою для того, щоб ми хоча б частково осягнули її неосяжну таємницю. 

Великий Предстоятель Української Православної ЦерквиЖиття в Церкві

Великий Предстоятель Української Православної Церкви

 Він дихав повітрям життя Живої Христової Церкви. Він жив заради людей, для яких Воскрес Христос. Він мріяв про мир в Державі. Він був обраним Богом для того, щоб першим очолити Православну Церкву в Україні. Він був нескореним. Він – це наш батько і отець Блаженніший Володимир, Великий митрополит Української Церкви.

Відійшов до Господа Блаженніший Митрополит Київський і всієї України ВолодимирПублікації

Відійшов до Господа Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Володимир

 В суботу 5 липня 2014 року о 6:05 ранку на 79 році життя після тривалої хвороби відійшов до Господа Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Володимир.

«Я держал солнце в руках» — лучшие интервью Блаженнейшего Митрополита ВладимираПублікації

«Я держал солнце в руках» — лучшие интервью Блаженнейшего Митрополита Владимира

 ... Все шло естественным путем, хоть и с большими трудностями, потому что путь к Богу для каждого человека неповторимо личный.

ВІДІЙШОВ ДО ГОСПОДА БЛАЖЕННІШИЙ МИТРОПОЛИТ ВОЛОДИМИРЖиття в Церкві

ВІДІЙШОВ ДО ГОСПОДА БЛАЖЕННІШИЙ МИТРОПОЛИТ ВОЛОДИМИР

Уранці в суботу, 5 липня, відійшов до Господа Блаженніший Митрополит Володимир, Предстоятель Української Православної Церкви.

ЧИ В ОДНОГО БОГА ВІРЯТЬ ВСІ РЕЛІГІЇ І КОНФЕСІЇ?Життя в Церкві

ЧИ В ОДНОГО БОГА ВІРЯТЬ ВСІ РЕЛІГІЇ І КОНФЕСІЇ?

 Подібне запитання виникає у багатьох людей. Існують різні способи відповіді на нього. Але я пропоную наступний критерій, деталі якого я не буду зараз розглядати. Для початку скажу, що лише християнство, а точніше, тільки православ’я, володіє об’єктивними аргументами, які свідчать про його божественне походження.

ДружбаПозитив тижня

Дружба

 

Инцидент произошел в индийском штате Пенджаб. Два щенка провалились в колодец. Их четвероногая мама бегала возле колодца и беспрерывно лаяла, чем и привлекла внимание хозяина, который заглянув внутрь был сильно удивлен – на дне находилась королевская кобра, которая не представляла угрозы для малышей. Более того, рептилия как-бы присматривала за щенятами, не позволяя перейти на другую сторону, где они могли утонуть, когда колодец наполнится водой.

В общем и целом животные провели на дне колодца 48часов. Когда наконец-то прибыла помощь из лесного департамента, кобра отползла в другой конец колодца. Малыши не пострадали и сейчас чувствуют себя хорошо, рептилию же отвезли в лес и выпустили на волю.

Даже самые смертоносные и опасные существа на земле знают, что такое сосуществование и взаимовыручка. Человеческий же род в этом плане сильно отстал от братьев наших меньших, и это наш большой недостаток.

ШЛЯХОМ ОБМАНУ ПАРАФІЯ УПЦ ПЕРЕВЕДЕНА ДО УПЦ КПНегатив тижня

ШЛЯХОМ ОБМАНУ ПАРАФІЯ УПЦ ПЕРЕВЕДЕНА ДО УПЦ КП

 У Шумському районі Тернопільської області в селі Новостав обманним шляхом змінена юрисдикція парафії УПЦ. Про це повідомив секретар Тернопільської єпархії Української Православної Церкви протоієрей Стефан Балан.

«Добрый юмор – индикатор духовной трезвости» — митрополит Антоний (Паканич)Життя в Церкві

«Добрый юмор – индикатор духовной трезвости» — митрополит Антоний (Паканич)

Владыка Антоний стал руководителем нового миссионерского проекта «Православный журнал "НАПРАВО"», первый номер которого вышел в начале Петрова поста. По мнению владыки, издание, призванное отражать подлинную жизнь Церкви, будет это делать в формате, далеком от штампов, – освещать многие вопросы в оптимистическом ключе, в т.ч. прибегая к юмору и иронии.

В Ужгороді відбулось храмове свято на честь Святителя ІоаннаНовини краю

В Ужгороді відбулось храмове свято на честь Святителя Іоанна

 2 липня відболось престольне свято в храмі на честь Святителя Іоанна, архієпископа Шанхайського і Сан-Франциського, що будується в мікрорайоні “Шахта” м. Ужгорода. Очолив святкове Богослужіння благочинний Ужгородського районного округу, настоятель Покровського храму-пам’ятника м. Ужгорода протоієрей Миколай Кабаці.

Разом зі своїми священиками вшанувати Святителя зібрались і прихожани міських храмів. Після Богослужінння відбувся Хресний хід з читанням Євангелій навколо храму, що будується. В завершальному слові отець-благочинний підкреслив наскільки був потрібний цей храм населенню, що проживає в цьому мікрорайоні та побажав приходу розвиватись “мудро та далекоглядно”.

Фоторепортаж на сайті приходу.

Архієрейське богослужіння в мікрорайоні Мукачева – ПаланокНовини краю

Архієрейське богослужіння в мікрорайоні Мукачева – Паланок

 2-го липня, в день пам’яті святителя Іоанна, архієпископа Шанхайського і Сан-Франциського Високопреосвященніший Феодор, архієпископ Мукачівський і Ужгородський звершив архієрейське богослужіння в Свято-Троїцькому храмі міста Мукачево, що в мікрорайоні Паланок.

Під час богослужіння відбулася дияконська хіротонія Олександра Феньо.

Після літургії був звершений молебень на місті будівництва часовні на честь святителя Іоанна.

У своїй проповіді архіпастир розкрив подвиг святителя на приклад його життя показав, як кожен християнин повинен проводити своє благочестиве життя.

В кінці владика побажав всім миру душі, а настоятелю храму – протоієрею Ярославу Попович якнайшвидшого будівництва каплиці.

Святий апостол ІудаСвятий дня

Святий апостол Іуда

З числа 12-ти учнів Христових, походив з роду царя Давида і Соломона, був сином праведного Йосифа Обручника від його першої дружини. 

Відійшов у вічне життя клірик єпархії – протоієрей Димитрій Сидор (в монашестві Олексій) (18.02.1926-1.07.2014)Життя в Церкві

Відійшов у вічне життя клірик єпархії – протоієрей Димитрій Сидор (в монашестві Олексій) (18.02.1926-1.07.2014)

 

Протоієрей

Димитрій Сидор (в монашестві Олексій)

(18.02.1926-1.07.2014)[1]