Матеріали за Травень 2014 року

Неділя 7-ма після Пасхи – святих отців І Вселенського соборуПублікації

Неділя 7-ма після Пасхи – святих отців І Вселенського собору

У 7-му неділю після Пасхи Церква вшановує пам’ять учасників Першого Вселенського собору. Його скликав імператор римський Константин Великий, який припинив гоніння на віру Христову і встановив її як державну для своєї імперії.

ПАМ'ЯТЬ ПЕРШОГО ВСЕЛЕНСЬКОГО СОБОРУСвятий дня

ПАМ'ЯТЬ ПЕРШОГО ВСЕЛЕНСЬКОГО СОБОРУ

Пам'ять Першого Вселенського Собору святкується Церквою Христовою з найдавніших часів. Господь Ісус Христос залишив Церкві велике обітницю: "Створю Церкву Мою, і сили адові не переможуть Її" (Мф. 16, 18).

ЯК ЗАСТОСУВАТИ В ЖИТТІ СЛОВА: «ТОБІ, ГОСПОДИ!» СВТ. МИКОЛАЙ СЕРБСЬКИЙЖиття в Церкві

ЯК ЗАСТОСУВАТИ В ЖИТТІ СЛОВА: «ТОБІ, ГОСПОДИ!» СВТ. МИКОЛАЙ СЕРБСЬКИЙ

 Наприкінці кожної єктенії священик закликає народ повністю віддатися Господу Ісусу Христу, виголошуючи: «Самі себе, і один одного, і все життя наше Христу  Богові віддаймо», народ відповідає на це: «Тобі Господи!».

Святий мученик Феодот і святі мучениці сім дів - Текуса, Фаїна, Клавдія, Матрона, Іулія, Олександра і ЄвфрасіїСвятий дня

Святий мученик Феодот і святі мучениці сім дів - Текуса, Фаїна, Клавдія, Матрона, Іулія, Олександра і Євфрасії

Жили в 2-й половині III століття в місті Анкірі, Галатійської області, і мученицьки померли за Христа на початку IV століття. 

ІНТЕРНЕТ-ЗАЛЕЖНІСТЬ ПІДЛІТКІВ. СТАТИСТИЧНІ ДАНІЖиття в Церкві

ІНТЕРНЕТ-ЗАЛЕЖНІСТЬ ПІДЛІТКІВ. СТАТИСТИЧНІ ДАНІ

 Під терміном «звичка» ми маємо на увазі потяг суб'єкта до певного почуття задоволення. При цьому суб'єкту не вдається впоратися з цим поривом, він відчуває нав'язливе бажання чинити певну дію, яка може бути шкідливою як для самого суб'єкта, так і для оточуючих.

Анонс. Святковий концерт до Міжнародного дня захисту дітей в Чинадієвському будинку-інтернатіПублікації

Анонс. Святковий концерт до Міжнародного дня захисту дітей в Чинадієвському будинку-інтернаті

 В неділю 1 червня, до Дня захисту дітей,  в Чинадієвському дитячому будинку-інтернаті відбудеться святковий концерт за участі Заслуженого артиста України, архідиякона – Олександра Садварі. Початок о 15.00. Запрошуються всі бажаючі.

Ювілей Свято-Вознесенського храму МукачеваНовини краю

Ювілей Свято-Вознесенського храму Мукачева

29 травня Високопреосвященніший Феодор, архієпископ Мукачівський і Ужгородський з архіпастирським візитом відвідав Свято-Вознесенський храм, який розташований по вулиці Івана Франка в місті Мукачево.

Брифінг речника УПЦ в «Главкомі»: «Церква завжди зі своїм народом і не вирішує, правильний чи ні той чи інший політичний процес»Публікації

Брифінг речника УПЦ в «Главкомі»: «Церква завжди зі своїм народом і не вирішує, правильний чи ні той чи інший політичний процес»

У середу, 28 травня, в прес-центрі агентства «Главком» відбувся прес-брифінг з речником Української Православної Церкви протоієреєм Георгієм Коваленком на тему: «Церква і держава: коли має бути співпраця?».

Притча о семейном счастьеПритчі

Притча о семейном счастье

 К мудрецу пришел за советом молодой мужчина.
– Скажи, в чём секрет твоего знания? Ты счастлив. Тебя уважают, к тебе идут люди, чтобы научиться делать свою жизнь лучше. Я много учусь. А на меня сыплются неприятности.
В ответ мудрец улыбнулся и позвал свою жену:
Через пару минут зашла красивая женщина. Глаза её сияли.

КАРДИНАЛ ШЕНБОРН ЗАКЛИКАВ ВИЗНАТИ СЕКСУАЛЬНУ «РІЗНОМАНІТНІСТЬ»Негатив тижня

КАРДИНАЛ ШЕНБОРН ЗАКЛИКАВ ВИЗНАТИ СЕКСУАЛЬНУ «РІЗНОМАНІТНІСТЬ»

 Римо-католицький архієпископ Віденський, кардинал Крістоф Шенборн закликав прийняти можливість «сексуальної різноманітності», коли народжена чоловіком чи жінкою «людська істота» відчуває себе людиною іншої статі.

БІЛОРУСЬ: КІЛЬКІСТЬ АБОРТІВ ЗМЕНШИЛАСЯ НА 77%Позитив тижня

БІЛОРУСЬ: КІЛЬКІСТЬ АБОРТІВ ЗМЕНШИЛАСЯ НА 77%

Кількість абортів в Білорусі зменшилася на 77 % за останні 13 років, повідомив журналістам голова Постійної комісії Палати представників з охорони здоров'я, фізичної культури, сімейної та молодіжної політики Олександр Цецохо, відповідаючи на запитання кореспондента БЕЛТА.

Отдание Пасхи. «Господи! Дай нам не забыть это!»Публікації

Отдание Пасхи. «Господи! Дай нам не забыть это!»

Плащаница уносится в среду: Господь завтра возносится. Но воскресение Христово воспоминается весь год

Припоминаю, как один епископ говорил, что иногда Господь дает пасхальную благодать в последний день, на отдание. Хотя я и не имел никаких оснований возражать против этого, считая мысль совершенно правильной, но в сердце (странно устроена наша душа) где-то таилось равнодушное маловерие...

Как устоять против информационных провокаций? — КОММЕНТАРИЙ протоиерея Георгия КоваленкоЖиття в Церкві

Как устоять против информационных провокаций? — КОММЕНТАРИЙ протоиерея Георгия Коваленко

«Здесь требуются определенные навыки, умение и осторожность, тем более что уже есть жертвы. Кого-то мы удаляем из друзей, кого-то блокируем в социальной сети, а кто-то пытается нас спровоцировать. Но виртуальный мир — это продолжение существующей реальности. 

Вітання з нагоди Дня Народження секретаря Мукачівської єпархії – протоієрея Віктора МісоЖиття в Церкві

Вітання з нагоди Дня Народження секретаря Мукачівської єпархії – протоієрея Віктора Місо

Ваше Високопреподобіє, дорогий о. Віктор! Від себе особисто та від духовенства нашої Мукачівської єпархії маємо честь привітати Вас з Днем Вашого Народження!

Если обидели в храме…Життя в Церкві

Если обидели в храме…

Четыре с половиной года назад вот так же отправили за списком грехов 75-летнюю тетю Катю. В субботу, на первой неделе Великого поста, простояв три часа в очереди на исповедь, она получила отповедь. - Вы не готовы к исповеди. Вот когда напишете перечень – приходите. Больше она не пришла

Керуючий єпархією звершив архієрейське богослужіння в селі Сімерки, що на ПеречинщиніНовини краю

Керуючий єпархією звершив архієрейське богослужіння в селі Сімерки, що на Перечинщині

25 травня, Високопреосвященніший Феодор архієпископ Мукачівський і Ужгородський з архіпастирським візитом відвідав Свято-Вознесенський храм в селі Сімерки, що на Перечинщині.
Владику зустрічали священнослужителі Перечинського благочиння, дітки, молодь та багато вірників.
Перед богослужінням владика Феодор освятив оновлений храм та звершив святу Божественну літургію.
У своєму слові архіпастир побажав вірникам Божої допомоги у благих і добрих справах, а також розкрив значимість храму у житті віруючої людини.

Неділя 6-та після Пасхи, про сліпогоЖиття в Церкві

Неділя 6-та після Пасхи, про сліпого

Одного разу, коли Ісус перебував у Єрусалимі, творив дива і проповідував вчення Своє, вороги Його сповнилися такої люті, що хотіли побити Його камінням. Але Він пішов від них і, йдучи, побачив людину, сліпу від народження.

Святі рівноапостольні брати Кирило і МефодійСвятий дня

Святі рівноапостольні брати Кирило і Мефодій

Святі рівноапостольні первоучителі і просвітителі слов'янські, брати Кирило і Мефодій походили зі знатної і благочестивої родини, що жила в грецькому місті Солуні.

Преподобний Іустин (Попович) Челійський – новоканонізований Карпаторуський святийПублікації

Преподобний Іустин (Попович) Челійський – новоканонізований Карпаторуський святий

Архімандрит Іустин (Попович) Челійський – священнослужитель Сербської православної церкви, доктор богослов’я, архімандрит.

110-ть років Свято-Миколаївському храму села ЖденієвоНовини краю

110-ть років Свято-Миколаївському храму села Жденієво

 В день, коли Церква Христова вшановує перенесення мощей святителя Миколая керуючий єпархією Високопреосвященніший Феодор, архієпископ Мукачівський і Ужгородський звершив архієрейське богослужіння в Свято-Миколаївському храмі села Жденієво, що на Воловеччині.
Цього року храм святкує ювілей – 110 років від заснування. Під час літургії владика освятив новий престол Свято-Миколаївського храму.
Після літургії довкола храму був звершений хресний хід, після чого архіпастир звернувся до присутніх з проповіддю про життєвий шлях та архіпастирське служіння святого Миколая.

Святий апостол Симон ЗилотСвятий дня

Святий апостол Симон Зилот

Святий апостол Симон Зилот походив з Кани Галілейської, був сином святого Обручника Йосифа, по плоті братом Господа, і одним з 12 -ти апостолів.

«Мама, мы все умрем?»Життя в Церкві

«Мама, мы все умрем?»

 Как говорить с ребенком о смерти

Николай Чудотворец – самый добрый святойЖиття в Церкві

Николай Чудотворец – самый добрый святой

Почему же этот святитель столь почитаем и любим? Отчего в Софрино чаще других ликов святых именно Николая Чудотворца печатают?

Неудивительно, что неискушенный богословским образованием народ Троицу, как единство Христа, Пресвятой Богородицы и святителя Николая определял, да и в некоторых весях и по сей день так считает.

Престольне свято Свято-Іоанно-Богословського монастиряНовини краю

Престольне свято Свято-Іоанно-Богословського монастиря

21 травня, керуючий Мукачівською єпархією Високопреосвященніший Феодор, архієпископ Мукачівський і Ужгородський в день престольного свята відвідав Свято-Іоанно-Богословський чоловічий монастир с. Сільце, що на Іршавщині, де разом із духовенством звершив святу Божественну літургію.
Під час літургії владика висвятив насельника обителі ієродиякона Агапіта в сан ієромонаха. Після літургії був звершений молебень до апостола і євангеліста Іоанна Богослова.
В кінці богослужіння, владика звернувся до присутніх з проповіддю, в якій розкрив життя святого апостола і євангеліста Іоанна Богослова та духовне значення його євангельської місії.

Во Франции мальчиков попросили прийти в школу в юбкахНегатив тижня

Во Франции мальчиков попросили прийти в школу в юбках

 Как сообщается в официальном пресс-релизе академии (территориального образовательного департамента) Нанта, в пятницу, 16 мая 2014 года, мальчикам-учащимся и мужчинам-преподавателям 27 лицеев настоятельно рекомендуется прийти на занятия в юбках, передает РИА Новости.      

Когда молитва становится бременемЖиття в Церкві

Когда молитва становится бременем

 Вы не хотите молиться вечером, потому что вы говорите молитву, а не молитесь. Поэтому это становится грузом. Нет у вас желания быть с Тем, Кого вы любите. Потому что тот, кого вы любите, это вы сам. У вас нет желания молиться, потому что вы устали и хотите комфорта. Поэтому молитва будет только поводом уйти от себя. Вам бы не хотелось уходить от себя, потому что пришло время о себе позаботиться. Сколько было сделано в течение дня для других, на работе, поэтому у меня нет времени, я очень устал.

Карпаторуські Святі. Чи шануємо ми їх належним чином?Життя в Церкві

Карпаторуські Святі. Чи шануємо ми їх належним чином?

Милістю Божою Священний Синод Української Православної Церкви встановив пам’ять Святих нашої землі як Собору Карпаторуських Святих. Сьогодні є надзвичайно актуальним пізнавати їхній життєвий шлях нам, їхнім нащадкам, що проживають на цій землі. Адже у них ми можемо взятине тільки приклад благочестя (причому у декого з них з явно вираженою закарпатською ментальністю), але і відповідь на ряд запитань, що хвилюють сучасників. 

ВАЖЛИВО! За фактом незаконного тиску на Блаженнішого Митрополита Володимира Генеральна прокуратура розпочала розслідування стосовно Януковича та ЗахарченкаПублікації

ВАЖЛИВО! За фактом незаконного тиску на Блаженнішого Митрополита Володимира Генеральна прокуратура розпочала розслідування стосовно Януковича та Захарченка

 Головним слідчим управлінням Генеральної прокуратури України розпочато кримінальне провадження стосовно колишніх Президента України, Генерального прокурора, Міністра внутрішніх справ та інших високопосадовців за фактом незаконного тиску на Митрополита Київського і всієї України Володимира з метою усунення його від управління УПЦ МП. Про це йдеться на сайті ГПУ.

Святий апостол і євангеліст Іоанн БогословСвятий дня

Святий апостол і євангеліст Іоанн Богослов

Посідає особливе місце в ряду обраних учнів Христа Спасителя. 

Ее ребенок умер во время родов, но она попросила подержать его на руках. Спустя два часа она услышала вздох…Життя в Церкві

Ее ребенок умер во время родов, но она попросила подержать его на руках. Спустя два часа она услышала вздох…

 Кейт Огг родила двойню преждевременно, и ее новорожденный мальчик не выдержал трудных родов. Она попросила докторов разрешить ей подержать ребенка на руках, чтобы попрощаться с ним, и потом гладила его у себя на груди в течение двух часов. То, что случилось потом, подтверждает, что в объятьях матери есть нечто волшебное.

Керуючий Мукачівською єпархією провів збори благочиннихНовини краю

Керуючий Мукачівською єпархією провів збори благочинних

 19 травня в будівлі Мукачівського єпархіального управління архієпископ Мукачівський і Ужгородський Феодор провів чергові збори благочинних єпархії.
Збори благочинних розпочалися з молитви. Керуючий єпархією ознайомив всіх благочинних з життям єпархії.
Владика також наголосив, що Мукачівська Православна єпархія в своїх молитвах продовжує підносити усердну молитву за загиблих у протистояннях та молиться за тих, хто постраждав в результаті військових дій.
Архієрей також закликав всіх священнослужителів посилити свої молитви за цілісність та мир в нашій державі.

Архієрейське богослужіння в храмі Різдва Богородиці села ЛютаНовини краю

Архієрейське богослужіння в храмі Різдва Богородиці села Люта

В неділю про Самарянку, 18 травня, керуючий Мукачівською єпархією Високопреосвященніший Феодор, архієпископ Мукачівський і Ужгородський звершив святкову архієрейську літургію в храмі Різдва Богородиці в селі Люта, що на Великоберезнянщині.

Владику зустрічала велика кількість вірників та дітей.

Перед літургією архієрей освятив оновлений іконостас храму.

В кінці богослужіння владика звернувся до всіх вірників зі словами настанови та призвав на всіх Боже благословення.

Протоиерей Алексий Уминский: Как учить ребенка духовной жизниЖиття в Церкві

Протоиерей Алексий Уминский: Как учить ребенка духовной жизни

Где и как духовно развивать ребенка, если для этого не существует ни кружков, ни секций? А нужно ли это вообще?

 

Неділя 5-та після Пасхи, про самарянкуЖиття в Церкві

Неділя 5-та після Пасхи, про самарянку

Повертаючись з Юдеї в Галилею,Ісус Христос зі Своїми учениками проходив через Самарію, через місто, яке називалося Сихар (давня назва – Сихем). Перед містом з південного боку була криниця, викопана, за переказом, патріархом Яковом.

Христианская жизнь: инструкция по эксплуатацииПублікації

Христианская жизнь: инструкция по эксплуатации

Можно ли написать краткое руководство по христианской жизни? Можно. И в нем будет всего одно правило

Христианская жизнь по инструкциям невозможна: дьявол всегда сумеет создать положение, не предусмотренное даже самыми «совершенными» инструкциями.

Как остаться человеком на любой работеЖиття в Церкві

Как остаться человеком на любой работе

  Все люди хотели бы стать знатоками своего дела, однако иногда, одновременно с приобретением профессиональных навыков, в человеке развивается особый — профессиональный — цинизм

Архієрейське богослужіння в Успенському монастирі села КичернеНовини краю

Архієрейське богослужіння в Успенському монастирі села Кичерне

16-го травня Високопреосвященніший Феодор архієпископ Мукачівський і Ужгородський, в день пам’яті ікони Пресвятої Богородиці «Успіння Києво-Печерської», звершив архієрейське богослужіння в Свято-Успенському чоловічому монастирі с. Кичерне Воловецького району.
Після літургії архіпастир з духовенством та народом освятили часовню над джерелом неподалік від монастиря.
Часовню та джерело було освячено в честь Похвали Пресвятої Богородиці. Після освячення владика виголосив проповідь та висловив подяку благодітелям, котрі побудували каплицю та надав усім архіпастирське благословеіння.

Зустріч православної молоді Ужгорода відвідав викладач УжНУПублікації

Зустріч православної молоді Ужгорода відвідав викладач УжНУ

Щосереди о 18.00 Ужгородське молодіжне братство імені преподобного Алексія Карпаторуського проводить свої зустрічі при храмі на честь Святителя Іоанна Шанхайського і Сан-Франциського. Цього разу відвідав зустріч доцент Ужгородського національного університету, кандидат історичних наук Юрій Данилець. В той же час Юрій Васильович є директром Богословсько-історичного, науково-дослідного центру імені архімандрита Василія Проніна, що діє як структурна одиниця Мукачівської православної єпархії. Автор є автром чималих досліджень, наукових праць, публікацій по історії Православ’я нашого краю.

День сім‘ї: дозвольте привітатиЖиття в Церкві

День сім‘ї: дозвольте привітати

 “Православне Закарпаття” вітає всіх з міжнародним Днем сім‘ї! Нехай радість родинного тепла та любові надихає нас на справи добра! День сім‘ї – це свято всіх. У Православній Церкві сім‘я – це домашня або мала церква, у якій ми разом служимо Богу та спасаємо свої душі.

Подружній обов’язок за розкладом?Життя в Церкві

Подружній обов’язок за розкладом?

 

Не секрет, що в багатьох молодих родинах питання про розподіл обов’язків стоїть досить гостро. Хто кому що повинен? Чи буває робота чисто жіноча, суто чоловіча?

Боль – это Божье прикосновение к нашему сердцуЖиття в Церкві

Боль – это Божье прикосновение к нашему сердцу

Нет такого человека, у которого нет скорбей, который живет без боли. Эта боль – повод прийти к Богу.


У нас есть надежда. Мы проливаем слезы, но с надеждой. Мы испытываем боль, но со Христом, Который дает нам великую надежду. Мы говорим: «Господи, я верю, что Ты сделаешь все лучше всех! Ты – Бог».

Ужгородське молодіжне братство відвідало СловаччинуНовини краю

Ужгородське молодіжне братство відвідало Словаччину

З благословення Блаженнішого Ростислава, Митрополита Пряшівського, Предстоятеля Церкви Чеських земель і Словаччини та Високопреосвященнішого Феодора, архієпископа Мукачівського і Ужгородського, відбулось знайомство із Словаччиною для молоді Ужгородського молодіжного братства імені преподобного Алексія Карпаторуського.

Духовенство єпархії взяло участь у відкритті Всеукраїнського турніру з плаванняНовини краю

Духовенство єпархії взяло участь у відкритті Всеукраїнського турніру з плавання

 Днями, у спорткомплексі “Zidane” відбувся всеукраїнський турнір з плавання ”Сакура”.  Подія зібрала на Ужгородщині майже 100 маленьких спортсменів з 7-ти областей України.
Ці традиційні змагання, які в області проходять втретє, збирають дітей з особливими потребами з ураженням опорно-рухового апарту, вадами слуху та зору.
Сьогодні розпочали змагання плавці з Хмельницької, Херсонської, Донецької Львівської, Запорізької, Херсонської та, звісно, Закарпатської областей. Головним суддею змагань стала Лариса Рояк, яка вже не перший рік опікується дітьми з особливими потребами краю. Крім високоповажних гостей у відкритті турніру взяли участь і священнослужителі Мукачівської Православної єпархії. Зокрема, голова Соціального відділу єпархії – протоієрей Феодор Горшков та голова Інформаційного відділу  - протоієрей Олександр Монич.

Преподобный Амфилохий Почаевский: «…Знаете, что это за человек? Он весь мир спасает»Публікації

Преподобный Амфилохий Почаевский: «…Знаете, что это за человек? Он весь мир спасает»

 Батюшка не сопротивлялся, даже тогда, когда у ворот ему объявили о том, что ведут расстреливать. Попросил разрешить ему помолиться. Прочел «Отче наш», «Богородице Дево, радуйся», «Верую», и начал читать по себе самом отходную, как вдруг другой лаврский монах – отец Иринарх – бросился под дуло автомата: «Кого ви хочите убити?! Знаете, якiй вин чоловик? Вiн весь свiт спасае. Убивайте мене, а його не зачипайте!»

Умерти ненародженим, або Хто, крім Господа, має право давати шанс жити?Життя в Церкві

Умерти ненародженим, або Хто, крім Господа, має право давати шанс жити?

 Сьогодні в Україні святкують День матері. День, коли кожна дитина поспішає привітати свою маму. Хтось ранком приготує їй смачний сніданок і каву, хтось подарує букет квітів, комусь залишається принести їх лише на кладовище… 

Верховна Рада разрешила пропаганду гомосексуализма детямНегатив тижня

Верховна Рада разрешила пропаганду гомосексуализма детям

 В Верховной Раде Украины снят с рассмотрения проект закона N1155 о запрете направленной на детей пропаганды однополых сексуальных отношений, который подготовил экс-нардеп Вадим Колесниченко.

Відкриття міжнародного чемпіонату по змішаним єдиноборствам у місті БереговіНовини краю

Відкриття міжнародного чемпіонату по змішаним єдиноборствам у місті Берегові

10 травня Високопреосвященніший Феодор, архієпископ Мукачівський і Ужгородський благословив відкриття міжнародного чемпіонату по змішаним єдиноборствам у місті Берегові.
Перед початком змагань Владика Феодор з духовенством звершив молебень та окропив всіх присутніх Святою водою.
На чемпіонаті були присутні відомі спортсмени з різних регіонів України та Словакії. Журі очолив чемпіон світу з бойового самбо серед майстрій Середюк Федір Миколайович.
Архіпастир побажав президенту ЗОА бойових мистецтв імені Святителя Миколая Чудотворця Скуба Михайлу Ернестовичу та його учням благословенних успіхів у духовному, патріотичному та спортивному вихованню молоді.

И как после всего этого любить людей? — Слово в Неделю о расслабленномЖиття в Церкві

И как после всего этого любить людей? — Слово в Неделю о расслабленном

 И как, скажите, после всего этого любить людей? Ведь рядом — никого! Ищу человека, а его нет. Не вижу никого. А если никого не вижу, кого любить?

Священики Мукачівської єпархії провели товариський матч з офіцерами військового ліцеюПублікації

Священики Мукачівської єпархії провели товариський матч з офіцерами військового ліцею

 9-го травня священнослужителі Мукачівської Православної єпархії провели футбольний товариський матч з офіцерами Мукачівського військового ліцею.

В Лондоне прошли торжества по случаю 20-летия женского священства в Англиканской ЦерквиНегатив тижня

В Лондоне прошли торжества по случаю 20-летия женского священства в Англиканской Церкви

 ЛОНДОН. Архиепископ Кентерберийский Джастин Уэлби в воскресенье, 4 мая, возглавил торжества в соборе св. Павла в Лондоне по случаю 20-летия введения женского священства в Англиканской Церкви. Богослужение возглавила каноник Филиппа Боардмен (Philippa Boardman). Сам же Уэлби за этой службой, проявляя галантность по отношению к «священнице», священнодействовал только в качестве диакона и проповедовал, сообщило агентство CWN.

В своей проповеди Архиепископ Кентерберийский много и витиевато рассуждал по поводу женского священства, сравнивая его появление в Англиканской Церкви с библейской историей Руфи. По мнению примаса Англиканской Церкви, как моавитянка Руфь, не принадлежа по рождению к народу Израильскому, вошла в него через брак и привязалась к своей свекрови Ноемини, стала полноправной представительницей еврейского народа. По мнению Уэлби, женщины, изначально не допускавшиеся к священству, тем не менее, все же смогли в Англиканской Церкви преодолеть препятствия и войти в клир, подобно Руфи, став его полноценной частью.

58-летний Джастин Уэлби является 105-м Архиепископом Кентерберийским с марта 2013 г. Он сменил на этом посту Роуэна Уильямса.

Старец Паисий Святогорец будет причислен к лику святыхПозитив тижня

Старец Паисий Святогорец будет причислен к лику святых

 Старцы Паисий Святогорец, Иаков Цаликис, Амфилохий Патмосский, Ефрем Катунакский и Софроний Эссекский (Сахаров) будут прославлены в лике святых, — сообщает Путеводитель по Афону со ссылкой на греческие СМИ.

По словам неназванного иерарха Константинопольского патриархата, давшего интервью греческому порталу agioritikovima.gr сторонником канонизации является и Вселенский патриарх Варфоломей.

Блаженный Старец схимонах Паисий Святогорец родился в Каппадокии в 1924 г. Вырос в Греции. С детских лет вёл подвижническую жизнь. В 1950 г. стал монахом, подвизался по большей части на Святой Афонской Горе, а также в монастыре Стомион и на Святой Горе Синай. Старец Паисий нёс исключительные аскетические подвиги и был щедро наделён от Господа многообразными благодатными дарованиями. После Божественного призвания Паисий Святогорец духовно окормлял тысячи людей, был одним из благодатнейших и рассудительнейших Старцев нового времени. Почил о Господе 29 июня/12 июля 1994 г. Похоронен Паисий Святогорец в основанном им женском монастыре Святого апостола и евангелиста Иоанна Богослова в селении Суроти, располагающемся на пути от Салоник к Святой Горе Афон.Источник: 
http://www.pravmir.ru/starets-paisiy-svyatogorets-budet-prichislen-k-liku-svyatyih/#ixzz318diafzT

Протоиерей Георгий Гуляев — о Дне ПобедыПублікації

Протоиерей Георгий Гуляев — о Дне Победы

 

 

 «В канун Дня Победы хотелось бы поздравить всех с этим праздником!

Архієпископ Феодор взяв участь у святкових богослужіння в Городницькому Свято-Георгієвському ставропігійному монастиріНовини краю

Архієпископ Феодор взяв участь у святкових богослужіння в Городницькому Свято-Георгієвському ставропігійному монастирі

6 травня в день пам’яті великомученика Георгія Побідоносця, керуючий Мукачівською Православною єпархією Високопреосвященніший Феодор, архієпископ Мукаівський і Ужгородський взяв участь у святкових богослужіння в Свято-Георгієвському ставропігійному монастирі, що  в селищі Городниця Житомирської області.

Ты меня уважаешь?Життя в Церкві

Ты меня уважаешь?

— Зачем писать «уважаемая»? — спросила моя дочь, заглядывая мне через плечо, в то время как я составляла объяснительную записку её классному руководителю.

«9 травня — святий День Перемоги миру!» — протоієрей Георгій КоваленкоПублікації

«9 травня — святий День Перемоги миру!» — протоієрей Георгій Коваленко

 «Наші діди воювали за те, щоб був мир, а не за те, щоб ми на їх пам’яті розпалювали нову війну», — так у дні, що передують Дню перемоги, висловився на своїй сторінці у фейсбук речник Української Православної Церкви протоієрей Георгій Коваленко.

Ко дню памяти вмч Георгия Победоносца: за веру не убивают, за Христа умирают!Життя в Церкві

Ко дню памяти вмч Георгия Победоносца: за веру не убивают, за Христа умирают!

6 мая Церковь празднует память этого великого святого.

Почему великомученика Георгия почитают и его именем до сих пор называют детей? Почему он на гербе Киевской области? Да, и вообще, кто этот человек на коне с копьем, поражающий змия?

Престольне свято Домбокського жіночого монастиряНовини краю

Престольне свято Домбокського жіночого монастиря

 У неділю Жінок Мироносиць в день престольного свята Свято-Успенського жіночого монастиря села Домбоки, що на Мукачівщині Високопреосвященніший Феодор, архієпископ Мукачівський і Ужгородський звершив в обителі Божественну літургію.
При вході в обитель архіпастиря зустрічала настоятельниця – ігуменя Катерина (Іванчо) з сестрами.
У своїй проповіді владика сконцентрував увагу присутніх в храмі на темі материнства. Зокрема, владика підкреслив, яким великим і сильним є місія матері в нашому непростому сьогоденному соціумі. «Тема материнського тепла, миру і любові в наш час є як ніколи живою і потрібною» – зауважив архієпископ.
Наприкінці богослужіння, після хресного ходу довкола храму, керуючий єпархією привітав настоятельницю обителі, ігуменю Катерину з 76-ти річчям від дня народження.

 

Після завершення літургії архіпастир звершив заупокійну панахиду за всіма загиблими в протистояннях в Одесі та закликав усіх вірників посилити свої молитви за мир на нашій рідній українській землі.
В кінці на всіх присутніх архіпастир закликав Боже благословення.

Митрополит Онуфрій: «Рідні співвітчизники, зупиніться! Припиніть агресію!»Життя в Церкві

Митрополит Онуфрій: «Рідні співвітчизники, зупиніться! Припиніть агресію!»

 

 

Звернення Місцеблюстителя Київської митрополичої кафедри митрополита Чернівецького і Буковинського Онуфрія у зв’язку з останніми подіями в Україні. 

О ритуальной не/чистоте: Что это и зачем?Життя в Церкві

О ритуальной не/чистоте: Что это и зачем?

 Когда я поступила в женский монастырь Русской Православной Церкви Заграницей (РПЦЗ) во Франции, меня ознакомили с ограничениями, которые накладываются на сестру во время менструации. Хотя ей было позволено ходить в церковь и молиться, не разрешалось ни причащаться, ни прикладываться к иконам или прикасаться к антидору, ни помогать печь просфоры или раздавать их...

Православный женский день: День Жен-мироносицПублікації

Православный женский день: День Жен-мироносиц

 С женщиной в мир пришёл грех. Она первая соблазнилась и соблазнила мужа своего отпасть от воли Божией. Но от Девы был рождён Спаситель. У Него была Мать. На замечание царя-иконоборца Феофила: «От женщин в мир пришло много зла» монахиня Кассия, будущая создательница канона Великой субботы «Волною морскою», весомо ответила: «Через женщину произошло и высшее благо».