Матеріали за Квітень 2014 року

Керуючий єпархією привітав Мукачівський прикордонний загін з ювілеємПублікації

Керуючий єпархією привітав Мукачівський прикордонний загін з ювілеєм

 30 квітня на запрошення підполковника Назаренко Олександра Вікторовича, начальника Мукачівського прикордонного загону, керуючий Мукачівською Православною єпархією, архієпископ Феодор прийняв участь у святкуванні 70-ї річниці утворення установи.

Бриться – грех? Ответы бывалых бородачейЖиття в Церкві

Бриться – грех? Ответы бывалых бородачей

 Борода в XXI веке – это дань православной традиции, рабочая необходимость или утилитарная мода? «Правмир» поговорил с бородачами

Православные бородачи рассказали о том, почему они категорически не бреются, какие выгоды предоставляет им борода и с какими трудностями приходится иметь дело.В Италии рухнувший гигантский крест насмерть задавил паломникаНегатив тижня

В Италии рухнувший гигантский крест насмерть задавил паломника

За три дня до канонизации Иоанна Павла II в провинции Брешиа рухнул крест, установленный в память об этом понтифике

Четыре удивительных истории о беременности и родахЖиття в Церкві

Четыре удивительных истории о беременности и родах

Беременность, роды… Сколько тревог, сколько переживаний связно с ними у каждой матери. Сколько трогательных, грустных, забавных и откровенно комичных случаев…


«З дитинства я був поряд зі святим нашого часу» – протоієрей Йосиф ЯремаЖиття в Церкві

«З дитинства я був поряд зі святим нашого часу» – протоієрей Йосиф Ярема

 

 

 «Хто бо підноситься, буде понижений,

хто ж понижується, той піднесеться»

(Мф. 23, 12)

В селі Забрідь, що на Великоберезнянщині освячено новий престолНовини краю

В селі Забрідь, що на Великоберезнянщині освячено новий престол

 У Фомину неділю, 27 квітня, керуючий Мукачівською єпархією, Високопреосвященніший Феодор, архієпископ Мукачівський і Ужгородський звершив чин освячення нового престолу в селі Забрідь, Великоберезнянського району.

Свого архіпастиря з хлібом та сіллю зустрічала велика кількість дітей та молоді.

Після освячення престолу була звершена Божественна літургія, після якої на місцевому цвинтарі, владика разом з духовенством освятив каплицю.

Вірус позитивуЖиття в Церкві

Вірус позитиву

 Позитив – заразна річ. І недарма кажуть, що набагато більшим щастям є те, коли ти робиш добро, ніж коли ти просто його споживаєш (отримуєш). Так було і з нами.

Не називайте апостола Фому невіруючим! – коментар богослова до Фоминої неділіЖиття в Церкві

Не називайте апостола Фому невіруючим! – коментар богослова до Фоминої неділі

 До Фоминої неділі коментар першого проректора Київської духовної академії і семінарії протоієрея Сергія Ющика про постать святого апостола.

Священномученик АртемонСвятий дня

Священномученик Артемон

Народився в першій половині III -го століття в Лаодикії Сирійській від християнських батьків. З юних років він присвятив себе служінню Церкві. 

Пасхальний концерт для ув’язненихПублікації

Пасхальний концерт для ув’язнених

 В п’ятницю, світлої седмиці, 25 квітня з благословення Високопреосвященнішого Феодора, архієпископа Мукачівського і Ужгородського до обласного Управління виконання покарань № 9 завітали вихованці недільної школи Свято-Троїцького храму м. Ужгорода, які для жінок та неповнолітніх, які утримуються в установі, дали пасхальний концерт.

Святкове богослужіння в Свято-Введенському монастиріНовини краю

Святкове богослужіння в Свято-Введенському монастирі

 25-го квітня Високопреосвященніший Феодор архієпископ Мукачівський і Ужгородський очолив святкове богослужіння в жіночому монастирі в селі Кушниця, що на Іршавщині.

Архіпастиря зустрічали настоятельниця обителі ігуменя Сусанна з сестрами. Після Божественної літургії звершився традиційний хресний хід до каплиці, побудованої на честь Живоносного Джерела Пресвятої Богородиці. Владика Феодор з духовенством звершив малий чин освячення води, після чого привітав всіх присутніх з Пасхою Христовою та сьогоднішнім святом.

Город Воскресения Христа. Прогуливаясь по современным улочкам...Життя в Церкві

Город Воскресения Христа. Прогуливаясь по современным улочкам...

Смотрите небольшую фотопрогулку по улицам Старого и Нового Иерусалима ХХІ века в эти дни Светлой седмицы...

Керуючий єпархією взяв участь в трудовій конференції УжНУ на якій обрано нового ректора вишуПублікації

Керуючий єпархією взяв участь в трудовій конференції УжНУ на якій обрано нового ректора вишу

 На особисте запрошення кандидата на посаду ректора УжНУ Володимира Івановича Смоланки, керуючий Мукачівською Православною єпархією Високопреосвященніший Феодор, архієпископ Мукачівський і Ужгородський, як почесний гість, взяв участь в трудовій конференції УжНУ на якій 23 квітня, обрано нового ректора вишу.

Священномученик АнтипаСвятий дня

Священномученик Антипа

Учень святого апостола Іоанна Богослова (пам'ять 26 вересня), був єпископом Пергамской Церкви в царювання імператора Нерона (54-68).

ФОМИНА НЕДЕЛЯ (АНТИПАСХА), ФОМА НЕВЕРУЮЩИЙПублікації

ФОМИНА НЕДЕЛЯ (АНТИПАСХА), ФОМА НЕВЕРУЮЩИЙ

 Седьмой день Светлой седмицы, второе воскресение после Пасхи по календарю Русской Православной Церкви имеет и другое название Антипасха (с греч. вместо Пасхи) или вторая Пасха, и означает конец Пасхальной недели.

Ужгородський Свято-Воскресенський монастир відзначив престольне святоНовини краю

Ужгородський Свято-Воскресенський монастир відзначив престольне свято

 22 квітня, на третій день Пасхи Христової, за традицією у Свято-Воскресенському чоловічому монастирі архієпископ Мукачівський і Ужгородський Феодор очолив Святкову Божественну Літургію з нагоди престольного свята обителі.
Свого архієрея з радістю та любов’ю зустрічали вірники з різних храмів єпархії. Його Високопреосвященству співслужили понад 30 священнослужителів.
Богослужіння прикрашав спів хору обителі. Чудовими пасхальними піснеспівами весь храм прославляв Воскресшого Христа Спасителя.
Під час Літургії архієрей здійснив дияконську хіротонію над випускником Почаївської духовної семінарії Юрієм Головничем.
Після закінчення богослужіння був здійснений хресний хід навколо монастиря з читанням Євангелія. Після чого архіпастир та намісник монастиря архімандрит Марк (Куштан) звернулися до присутніх з вітальним словом.
Упродовж Літургії у монастирі перебували мощі святителя Луки Войно-Ясенецького і вірники мали змогу вклонитися святині.

З пасхальним благовістям до ув’язненихПублікації

З пасхальним благовістям до ув’язнених

 В день Воскресіння Христового без освячених пасок не залишилися і ті, хто утримується в Ужгородському Управлінні виконання покарань № 9.
З благословення Високопреосвященнішого Феодора, архієпископа Мукачівського і Ужгородського в день Пасхи Господньої в храмі на честь святої великомучениці Анастасії Узорішительниці, що діє на території установи, відбулося освячення пасок для всіх, хто там нині перебуває.
Після Пасхального богослужіння настоятель храму, голова єпархіального Відділу пенітенціарного служіння – протоієрей Володимир Гуй під спів хору Свято-Троїцького храму м. Ужгорода, освятив паски та окропив святою водою усіх хто утримується в установі.
Посильну участь в заході взяла громадська організація «Самодопомога Закарпаття», в лиці Олександра Борисенко та інших представників організації, які вже традиційно, на протязі кількох років приймають участь в різноманітних благодійних акціях та заходах.
Після освячення пасок з пастирським словом до тих, хто перебуває в установі звернувся настоятель храму – отець Володимир.

Пасхальна радість для одинокихПублікації

Пасхальна радість для одиноких

 В день Світлого Воскресіння з благословення Високопреосвященнішого Феодора, архієпископа Мукачівського і Ужгородського в Ужгородському міському територіальному центрі соціального обслуговування населення при міській раді відбувся пасхальний концерт, який організували дітки церковно-приходської недільної школи Свято-Троїцького храму Ужгорода на чолі зі своїм настоятелем – протоієреєм Володимиром Гуй.
Концерт були пронизані професійною грою дітлахів, які у своїх сценках в образах та віршованих текстах намагалися присутнім передати вічні Божі істини, особливу істину Воскресіння Христа.
Після концерту кожному з присутніх були роздані солодощі та продуктові пакунки.
Не залишилася осторонь благодійного заходу і громадська організація «Самодопомога Закарпаття», в лиці Олександра Борисенко та інших представників організації, які вже традиційно, на протязі кількох років приймають участь в подібних різноманітних благодійних акціях.
Напередодні ж Воскресіння Господнього, в суботу, священнослужитель Свято-Хресто-Воздвиженського собору міста Ужгорода ієрей Максим Журавель, який опікується центром, освятив для одиноких людей паски.

В другий день Воскресіння Христового архієпископ Феодор звершив богослужіння в столиці ЗакарпаттяНовини краю

В другий день Воскресіння Христового архієпископ Феодор звершив богослужіння в столиці Закарпаття

 В другий день Воскресіння Христового, вже по традиції, Високопреосвященніший Феодор, архієпископ Мукачівський і Ужгородський звершив Божественну літургію в Свято-Хресто-Воздвиженському кафедральному соборі м. Ужгорода.
Його Високопреосвященству співслужили священнослужителі собору та міста над Ужем. За богослужінням співав хор кафедрального собору (регент: заслужений артист України, протодиякон Федір Копинець).
Під час богослужіння, на малому вході, владика возвів священнослужителів собору – ієрея Іоанна Фечко та ієрея Константина Тимофеєва у сан протоієрея.
Після закінчення богослужіння владика Феодор виголосив проповідь, у якій порушив актуальну тему – любові людей один до одного та про мир Божий, який приніс на землю воскреслий Христос.
Відтак архіпастир звернувся до пастви з вітальним словом: «Я знову і знову вітаю всіх Вас, дорогі отці, браття і сестри, з празником Христового Воскресіння. Бажаю, щоб радість душевна, яку ми маємо сьогодні, вчора, завтра і взагалі на протязі особливо цих свят, жила в нашому серці добрим вогником Божественної радості, щоби в кожному куточку нашого серця лунала знову відома і для нас рідна пісня, прославляюча Христа Спасителя – Христос Воскресе із мертвих…».
Велика кількість вірників, що взяли участь у святковому богослужінні мали можливість запалити лампадку від Благодатного Вогню, який прибув з Єрусалиму і принести його до своєї домівки.
Уже традиційно, під час святкового богослужіння проводилась пряма трансляція на обласному телеканалі «Тиса1». Повтор архієрейського служіння можна буде переглянути на згаданому каналі сьогодні о 23.30 або в інтернет-мережі за посиланням: http://www.tysa1.tv.
Завтра ж, 22 квітня, на третій день Пасхи Христової керуючий Мукачівською єпархією очолить Божественну Літургію у Свято-Воскресенському чоловічому монастирі міста Ужгорода. Зустріч архієрея о 8.45.

Пасхальне богослужіння в кафедральному соборі МукачеваНовини краю

Пасхальне богослужіння в кафедральному соборі Мукачева

 В день Світлого Христового Воскресіння Високопреосвященніший Феодор, архієпископ Мукачівський і Ужгородський очолив святкове Пасхальне богослужіння в кафедральному соборі на честь Почаївської ікони Божої Матері в м. Мукачево.
По завершенні уставної Полуношниці свята Плащаниця із зображенням погребенного Христа Життєдавця була перенесена з храму на Святий Престол, після чого розпочався пасхальний хресний хід довкола собору.
Після возгласу архієрея духовенство разом з вірниками заспівали торжественний тропарь Воскресінню Христовому.
З великим торжеством та духовним піднесенням звершилися Пасхальна заутреня, після якої розпочалася святкова літургія, в якій хор кафедрального собору вторив вічно живі піснеспіви Святої Пасхи.
По завершенні святкового богослужіння архієрей з духовенством звершили чин освячення пасок.


Тисячі людей заповнили храм, соборну площу та на сотні метрів від кафедрального собору очікували освячення пасхальних кошиків.
Понад годину архієрей та духовенство, вітаючи своїх вірників з Великоднем, окропляли святою водою паски та присутніх.
Після освячення пасок владика Феодор, ще раз і ще раз привітав свою багаточисельну паству та всіх жителів краю зі святом Воскресіння Христового.
У своєму вітальному слові архіпастир привітав духовенство, представників влади, усіх присутніх та всіх краян із днем світлого Христового Воскресіння.
Милістю Божою в кафедральний собор міста Мукачево був привезений благодатний вогонь зі святого Єрусалима, яким владика благословив усіх вірників.

Пасхальне вітання владики Феодора студентам УжНУПублікації

Пасхальне вітання владики Феодора студентам УжНУ

 

 Шановна, дорога наша студентська молоде!

 

Христос Воскрес!

Пасхальна Вечірня в кафедральному соборі МукачеваНовини краю

Пасхальна Вечірня в кафедральному соборі Мукачева

 В день Світлого Христового Воскресіння в кафедральному соборі на честь Почаївської ікони Божої Матері в м. Мукачево Високопреосвященніший Феодор, архієпископ Мукачівський і Ужгородський звершив Пасхальну Вечірню.
Пасхальна Вечірня була звершена з великим торжеством та духовним піднесенням.
Богослужіння оспівував хор кафедрального собору, який вторив вічно живі піснеспіви Святої Пасхи. Архіпастирю співслужили клірики собору.
Після Вечірні владика Феодор ще раз і ще раз привітав паству та всіх жителів краю зі святом Воскресіння Христового.

Вітальне слово користувачам єпархіального сайту зі Світлим Христовим Воскресінням!Публікації

Вітальне слово користувачам єпархіального сайту зі Світлим Христовим Воскресінням!

 ХРИСТОС ВОСКРЕСЕ!

Архієрейське богослужіння у Велику СуботуНовини краю

Архієрейське богослужіння у Велику Суботу

 У Велику Суботу, 19 квітня, Високопреосвященніший Феодор, архієпископ Мукачівський і Ужгородський в Мукачівському кафедральному соборі на честь Почаївської ікони Пресвятої Богородиці звершив архієрейське богослужіння.
Його Високопреосвященству співслужили священнослужителі собору.
В архієрейському слові владика закликав присутніх у храмі та вірників Мукачівської єпархії в останній день святого посту зосередитися на своєму внутрішньому єстві, забути всі домашні клопоти та відповідно приготуватися до зустрічі у своєму житті Воскреслого Христа.

Пасхальне послання Високопреосвященнішого Феодора, архієпископа Мукачівського і УжгородськогоЖиття в Церкві

Пасхальне послання Високопреосвященнішого Феодора, архієпископа Мукачівського і Ужгородського

 

 

Пасхальне послання 

Високопреосвященнішого Феодора,

архієпископа Мукачівського і Ужгородського 

боголюбивим пастирям, чесному монашеству 

і всім чадам Української Православної Церкви 

Мукачівської єпархії

ХРИСТОС ВОСКРЕС!

 

Архієрейське богослужіння у Велику СуботуНовини краю

Архієрейське богослужіння у Велику Суботу

 У Велику Суботу, 19 квітня, Високопреосвященніший Феодор, архієпископ Мукачівський і Ужгородський в Мукачівському кафедральному соборі на честь Почаївської ікони Пресвятої Богородиці звершив архієрейське богослужіння.
Його Високопреосвященству співслужили священнослужителі собору.
В архієрейському слові владика закликав присутніх у храмі та вірників Мукачівської єпархії в останній день святого посту зосередитися на своєму внутрішньому єстві, забути всі домашні клопоти та відповідно приготуватися до зустрічі у своєму житті Воскреслого Христа.

Пасхальне послання Місцеблюстителя Київської митрополичої кафедри митрополита Чернівецького і Буковинського ОнуфріяПублікації

Пасхальне послання Місцеблюстителя Київської митрополичої кафедри митрополита Чернівецького і Буковинського Онуфрія

 

 

ПАСХАЛЬНЕ ПОСЛАННЯ

Місцеблюстителя Київської митрополичої кафедри

Високопреосвященнішого митрополита Чернівецького і Буковинського Онуфрія

архіпастирям, пастирям, чернецтву і всім вірним чадам Української Православної Церкви 

 

Христос воскрес!

Митрополит Антоній: «Ця Пасха для нашого народу — особлива...»Публікації

Митрополит Антоній: «Ця Пасха для нашого народу — особлива...»

 Чим свято Пасхи Господньої відгукується в душі кожної людини? У чому полягає радість Пасхальної ночі? Адже ж не в тому, щоб вистояти чергу та дочекатися освячення пасок та крашанок...

Чим це велике християнське свято може допомогти нашій країні та нам, її громадянам?

Про це та інше у своєму привітанні з Воскресінням Христовим усім нам нагадує Керуючий справами Української Православної Церкви митрополит Бориспільський і Броварський Антоній.

Керуючий Мукачівською єпархією звершив Вечірню з виносом Святої ПлащаниціНовини краю

Керуючий Мукачівською єпархією звершив Вечірню з виносом Святої Плащаниці

 Увечері, 18 квітня, у Велику П’ятницю Високопреосвященніший Феодор, архієпископ Мукачівський і Ужгородський в Мукачівському кафедральному соборі на честь Почаївської ікони Пресвятої Богородиці звершив Вечірню з винесенням Плащаниці Спасителя.
Його Високопреосвященству співслужили священнослужителі собору та міста. Наприкінці вечірні, при співі тропаря «Благообразний Йосиф, з древа снем Пречисте Тіло Твоє», з святого олтаря на середину храму була перенесена Свята Плащаниця із зображенням поховання Христа Спасителя.
В проповіді з якою до прихожан звернувся архіпастир пролунав заклик до усіх вірників Мукачівської єпархії у ці останні дні святого посту провести у сугубій молитві і покаянні, адже саме це є головною умовою для справжньої зустрічі Світлого Христового Воскресіння. «Саме чистота душі дає можливість всім нам у мирі, радості поринути у велич цього свята» – сказав архіпастир.
Потім Високопреосвященніший архієпископ Феодор звершив мале повечір’я, на якому був прочитаний канон «Про розп’яття Господа і на плач Пресвятої Богородиці».

Особое время СтрастнойЖиття в Церкві

Особое время Страстной

Христос идёт навстречу мне. Но я знаю, что Он идёт на Крест, на страдание, а значит и я – часть Его страдания, одна из причин этой безвинной муки. Тем не менее, каждый год у меня есть возможность присоединиться к тем, кто не покинул Господа, – переживаниями Страстной седмицы делится мать троих детей Кира Салимова:

Архієпископ Феодор звершив євангельські читання Страстей ХристовихНовини краю

Архієпископ Феодор звершив євангельські читання Страстей Христових

 У Великий Четвер, 17 квітня, в Мукачівському кафедральному соборі на честь Почаївської ікони Божої Матері керуючий єпархії Високопреосвященніший Феодор, архієпископ Мукачівський і Ужгородський Феодор звершив євангельські читання Страстей Христових.
Його Високопреосвященству співслужили священнослужителі собору. Вже по традиції на читання 12-тьох страстних Євангелій зібралася велика кількість вірників.
Під час кожного читання всі присутні запалювали свічки. Після прочитаного 12-го Євангелія та благословення вірники з запаленими свічкам попрямували у свої домівки, котрі прийнято освячувати вогнем від цих свічок.

ГРАФІК Пасхальних Богослужінь Архієпископа Мукачівського і Ужгородського ФеодораНовини краю

ГРАФІК Пасхальних Богослужінь Архієпископа Мукачівського і Ужгородського Феодора

 Святкове Пасхальне Богослужіння, яке очолить керуючий Мукачівською Православною єпархією Високопреосвященніший Архієпископ Феодор відбудеться вночі з 19 на 20 квітня о 00.30 к.ч. в кафедральному соборі на честь Ікони Божої Матері «Почаївської» міста Мукачево.
В день самої Пасхи, 20 квітня о 17.00 к.ч. в тому ж соборі архієпископ Феодор очолить Пасхальну Вечірню.
Наступного дня:

21 квітня – в другий день Пасхи Христової Високопреосвященніший Феодор звершить Божественну Літургію в Хресто-Воздвиженському кафедральному соборі міста Ужгород. Початок Богослужіння о 09.45.
22 квітня – на третій день Пасхи Христової Високопреосвященніший архієпископ Феодор очолить Божественну Літургію в Свято-Воскресенському чоловічому монастирі міста Ужгород. Початок Богослужіння о 9.45.

Мукачівська єпархія організувала пасхальні кошики Закарпатським прикордонникам у «гарячі точки»Життя в Церкві

Мукачівська єпархія організувала пасхальні кошики Закарпатським прикордонникам у «гарячі точки»

 16-го квітня Високопреосвященніший Феодор, архієпископ Мукачівський і Ужгородський, в єпархіальному управлінні, зустрівся з військовослужбовцями прикордонної служби Закарпаття на чолі з полковником Клименко В.М.

Що поставити закарпатцю у Пасхальний кошик?Публікації

Що поставити закарпатцю у Пасхальний кошик?

Наближається одне з найвеличніших християнських свят церковного календаря - Воскресіння Господнє. Згідно з столітніми традиціями, саме у цей день віряни освячують великодні кошики, які мають не тільки матеріальне значення, але й глибоко духовне.

У останній день Великого посту, великодню суботу, християне задумуються над питанням: що ж все - таки повинно бути у Пасхальному кошику? Які продукти обов'язкові? Як прикрасити кошик? 

 

 

Насамперед варто відмітити, що кожен продукт у пасхальному кошику має символічне значення та нагадує про нерозривний зв’язок церкви, віри та традицій. 

Про мудрих і нерозумних дівПритчі

Про мудрих і нерозумних дів

  «Царство Небесне, – каже Ісус Христос, – подібне до десяти дів, що взяли свої каганці й пішли зустрічати молодого». З них п’ять дів були нерозумні, а п’ять – мудрі.
Нерозумні діви взяли з собою каганці, але не взяли оливи, а мудрі діви разом зі своїми каганцями набрали оливи у посудинки.
Всі діви чекали молодого, бо він забарився, і задрімали.

Преподобний Євфимій СуздальськийСвятий дня

Преподобний Євфимій Суздальський

Народився в 1316 році в Нижньому Новгороді. З раннього дитинства він був навчений грамоті і отримав духовне виховання. 

Архієрейське богослужіння у Свято-Архангело-Михайлівському храмі в МинаїНовини краю

Архієрейське богослужіння у Свято-Архангело-Михайлівському храмі в Минаї

 У Вербну неділю, 13 квітня, керуючий Мукачівською єпархією, Високопреосвященніший Феодор, архієпископ Мукачівський і Ужгородський звершив святкову архієрейську літургію в Свято-Архангело-Михайлівському храмі, що в с. Минай (мікрорайон м. Ужгород).
Після літургії архіпастир згідно уставу освятив вербу.
Відразу після цього архіпастир разом зі священнослужителями освятив Афонський приділ храму, у якому розміщені ікони, котрі були написані та привезені зі Святої гори Афон та приложені до оригіналу.
В кінці владика освятив новозбудовану на території храму недільну школу та благодійну трапезну, де безкоштовно годуватимуть усіх, хто цього буде потребувати.

Во Франции верят, что православие поможет остановить дехристианизацию ЕвропыПозитив тижня

Во Франции верят, что православие поможет остановить дехристианизацию Европы

 Есть ли шанс совместными усилиями всех христиан выстоять перед натиском «либеральных» европейских ценностей?

Мы часто слышим об эксцессах в сфере светского либерального мышления на Западе: легализация гомосексуальных союзов, эвтаназии. Европа все дальше отходит от христианских, традиционных ценностей, Россия тянется за ней… Но смирились ли западные христиане с этими нравственно сомнительными явлениями? Могут ли они и церковь что-либо им противопоставить?Митрополит Антоний: «Верующий человек не должен допускать, чтобы им манипулировали, втягивая его в политическую борьбу»Публікації

Митрополит Антоний: «Верующий человек не должен допускать, чтобы им манипулировали, втягивая его в политическую борьбу»

 О поминовении Патриарха, о своем нашумевшем интервью, о патриотизме и сепаратизме, об автокефалии и многом другом читайте в интервью Управляющего делами Украинской Православной Церкви митрополита Бориспольского и Броварского Антония.

Перенесення мощей праведного Лазаря Чотириденного, єпископа Китійського,Святий дня

Перенесення мощей праведного Лазаря Чотириденного, єпископа Китійського,

Скоєно в IX столітті. Святий праведний Лазар, брат Марфи і Марії, жив у селищі Віфанія, недалеко від Єрусалиму. 

ГРАФІК перебування мощей святителя Луки (Войно-Ясенецького), Кримського в Мукачівській єпархіїПублікації

ГРАФІК перебування мощей святителя Луки (Войно-Ясенецького), Кримського в Мукачівській єпархії

З благословення Блаженнішого Володимира, Митрополита Київського і всієї України, Предстоятеля Української Православної Церкви в Мукачівській єпархії перебуває частина святих нетлінних мощей святителя Луки (Войно-Ясенецького), Кримського.

Священномученик Марк, єпископ АрефусійськогоСвятий дня

Священномученик Марк, єпископ Арефусійського

Постраждав за віру в Христа при імператорі Юліані Відступнику (361-363). 

Керуючий єпархією взяв участь у щорічній передпасхальній зустрічі керівників конфесій краю з головами Закарпатських ОДА та Обласної РадиЖиття в Церкві

Керуючий єпархією взяв участь у щорічній передпасхальній зустрічі керівників конфесій краю з головами Закарпатських ОДА та Обласної Ради

У четвер, 10 квітня, напередодні Великодніх свят відбулася щорічна передпасхальна зустріч керівників конфесій краю з головами Закарпатської ОДА та Обласної Ради в якій взяв участь і керуючий Мукачівською Православною єпархією Високопреосвященніший Феодор, архієпископ Мукачівський і Ужгородський.

ГРАФІК Пасхальних Богослужінь та освячення пасок у православних храмах м. МукачевоНовини краю

ГРАФІК Пасхальних Богослужінь та освячення пасок у православних храмах м. Мукачево

 1. Центральний кафедральний собор на честь ікони Почаївської Божої Матері (площа Федорова). Настоятель: архієпископ Мукачівський і Ужгородський Феодор.

00.30 – 01.00 – Святкова Пасхальна Заутрення.
01.00 – 02.30 – Святкова Пасхальна Літургія.
з 02.30 по 10.00 – освячення пасок кожніпівгодини.
2. Кафедральний собор на честь Різдва Богородиці (Росвигово). Настоятель: архієпископ Мукачівський і Ужгородський Феодор.
00.00 – 01.00 – Святкова Пасхальна Заутрення.
01.00 – 02.30– Святкова Пасхальна Літургія.
з 02.30 по 10.00 – освячення пасоккожні півгодини.
3. Храм на честь ікони Всіх скорбящих радость (Червона гора). Настоятель: протоієрей Миколай Рішко.
01.30 – Святкова Пасхальна Заутрення.
03.30 – 04.30 –Святкова Пасхальна Літургія.
04.30 – освячення пасок.
4. Свято-Вознесенський храм (вул. І. Франка). Настоятель: протоієрей Юрій Ковач.
00.30– Святкова Пасхальна Заутрення.
02.30– Святкова Пасхальна Літургія.
04.00 та 07.00 – освячення пасок.
5. Свято-Архангело-Михайлівський храм. (мікрорайон Підгоряни; вул. Індустріальна, 12, б). Настоятель: протоієрей Михаїл Галич.
00.00 – 02.00 – Святкова Пасхальна Заутрення.
02.00 – 03.30 – Святкова Пасхальна Літургія.
03.30 – освячення пасок
6. Свято-Духівський храм (мікрорайон Черемушки; вул. Першотравнева набережна, 2б). Настоятель: протоієрей Сергій Шахов.
23.00 – 01.30 – Святкова Пасхальна Заутрення.
01.30 – 03.00 – Святкова Пасхальна Літургія.
03.00 – освячення пасок
7. Свято-Іоанно-Богословський храм (вул. Коцаки, 20). Настоятель: протоієрей Сергій Баранець.
23.30 – 03.00 – Святкова Пасхальна Заутрення.
03.00 – 04.30 – Святкова Пасхальна Літургія.
04.30 – освячення пасок
8. Храм на честь Різдва Богородиці (мікрорайон Паланок; вул. Тмірязєва б.н). Настоятель: протоієрей Анатолій Огарь.
02.00 – 04.00 – Святкова Пасхальна Заутрення.
04.00 – 06.00 – Святкова Пасхальна Літургія.
06.00 – освячення пасок
9. Храм на честь благовірного князя Олександра Невського (Військова частина; вул. Ілони Зріні, 153). Настоятель: протоієрей Іван Гергель.
03.00 – Святкова Пасхальна Літургія.
04.30 – освячення пасок
10. Свято-Георгіївський храм (район «Шипка»; вул. Космонавтів). Настоятель: протоієрей Віталій Голінка.
00.00 – 01.30 – Святкова Пасхальна Заутрення.
01.30 – 03.00 – Святкова Пасхальна Літургія.
03.00 – освячення пасок
11. Свято-Архангело-Михайлівський храм (вул. Миру б.н.). Настоятель: протоієрей Георгій Шелельо.
07.30 – Святкова Пасхальна Літургія.
09.00 – освячення пасок
12. Свято-Троїцький храм (вул. Драгули, 18). Настоятель: протоієрей Ярослав Попович.
00.00 – 02.30 – Святкова Пасхальна Заутрення.
02.30 – 04.30 – Святкова Пасхальна Літургія.
04.30 – освячення пасок
13. Храм Різдва Бородиці(вул. Водна-бічна). Настоятель: протоієрей Даниїл Прищ.

01.00 – 03.30 – Святкова Пасхальна Заутрення.
03.30 – 05.30 – Святкова Пасхальна Літургія.
05.30 – освячення пасок
14. Свято-Петро-Павлівський храм (вул. Росвигівська, 36, а). Настоятель: протоієрей Феодор Чорней.
00.00 – 01.00 – Святкова Пасхальна Заутрення.
01.00 – 02.30 – Святкова Пасхальна Літургія.
02.30 – освячення пасок
15. Свято-Вознесенський храм (район Підгоряни; Неврологічний інтернат №1). Настоятель: ієрей Вадим Гайдиш.
23.00 – 00.00 – Святкова Пасхальна Заутрення.
00.00 – 02.00 – Святкова Пасхальна Літургія.
02.30 та 7.00 – освячення пасок

 

Благочинний м. Мукачево – протоієрей Ілья Галич.
Моб. тел.: 050-523-08-50

ГРАФІК Пасхальних Богослужінь та освячення пасок у православних храмах м. УжгородаНовини краю

ГРАФІК Пасхальних Богослужінь та освячення пасок у православних храмах м. Ужгорода

 1. Свято-Хрестовоздвиженський кафедральний собор (площа Кирила і Мефодія). Настоятель: протоієрей Димитрій Сидор.

00.00 – 01.00 – Святкова Пасхальна Заутрення.
01.00 – 02.30 – Святкова Пасхальна Літургія.
з 02.30 по 12.00 – освячення пасок через кожні півгодини.
2. Свято-Воскресенський чоловічий монастир (вул. Золотиста, 35). Намісник: архімандритМарк (Куштан).
00.00 – 01.00 – Святкова Пасхальна Заутрення.
01.00 – 02.00 – Святкова Пасхальна Літургія.
02.00; 03.00; 05.00; 07.00; 10.00 – освячення пасок
3. Свято-Преображенський храм (Цегольня). Настоятель: протоієрей Іван Моланич.
00.00 – 01.00 – Святкова Пасхальна Заутрення.
10.00 – Святкова Пасхальна Літургія.
02.00; 05.00; 07.00 – освячення пасок
4. Свято-Покровський храм (Православна Набережна, 23). Настоятель: протоієрей Миколай Кабаці.
00.00 – 01.00 – Святкова Пасхальна Заутрення.
01.00 – 02.00 – Святкова Пасхальна Літургія.
02.00; 05.00; 07.00 – освячення пасок.
5. Храм Всіх Святих (вул. Легоцького). Настоятель: протоієрей Олександр Юрина.
00.00 – 00.01 – Святкова Пасхальна Заутрення.
00.01 – 02.00 – Святкова Пасхальна Літургія.
02.00; 03.00; 05.00; 07.00; 09.00; 11.00 – освячення пасок.
6. Свято-Троїцький храм (Боздошський парк). Настоятель: протоієрей Володимир Гуй.
00.00 – 00.01 – Святкова Пасхальна Заутрення.
00.01 – 02.00 – Святкова Пасхальна Літургія.
02.00; 08.00 – освячення пасок.
7. Свято-Петро-Павлівський храм (вул. І.Франка, 18; біля стадіона «Авангард»). Настоятель: протоієрей Петро Івашко.
00.00 – 00.01 – Святкова Пасхальна Заутрення.
07.00 – Святкова Пасхальна Літургія.
з 01.00 по 07.00 – освячення пасок.
8. Свято-Вознесенський храм (вул. Загорська). Настоятель: протоієрей Віталій Тереняк.
00.00 – 00.01 – Святкова Пасхальна Заутрення.
00.01 – 03.00 – Святкова Пасхальна Літургія.
03.00; 08.00 – освячення пасок.
9. Свято-Різдва Івана Хрестителя (мікрорайон Радванка). Настоятель: протоієрей Петро Ярема.
00.00 – 00.01 – Святкова Пасхальна Заутрення.
00.01 – 02.00 – Святкова Пасхальна Літургія.
02.00; 09.00 – освячення пасок.
10. Храм на честь святителя Іоанна Шанхайського і Сан-Франциського (вул. Тімірязєва, 17, в; мікрорайон Шахта). Настоятель: протоієрей Віктор Палош.
00.00 – 00.01 – Святкова Пасхальна Заутрення.
00.01 – 02.00 – Святкова Пасхальна Літургія.
02.00 – 07.00 – освячення пасок.
11. Свято-Миколаївський храм (вул. Собранецька; Аеропорт). Настоятель: протоієрей Михаїл Шандра.
00.00 – 00.01 – Святкова Пасхальна Заутрення.
00.01 – 02.00 – Святкова Пасхальна Літургія.
02.00 – освячення пасок.
12. Свято-Іллінський храм (мікрорайон Червениця). Настоятель: протоієрей Віктор Легойда.
00.00 – 00.01 – Святкова Пасхальна Заутрення.
00.01 – 02.00 – Святкова Пасхальна Літургія.
02.00 – освячення пасок.
13. Свято-Успенський храм (мікрорайон Доманинці). Настоятель: протоієрей Іван Кемінь.
00.00 – 00.01 – Святкова Пасхальна Заутрення.
00.07 – 08.00 – Святкова Пасхальна Літургія.
08.00 – освячення пасок.
14. Храм святого Різдва Богородиці (мікрорайон Дравці). Настоятель: протоієрей Володимир Приймич.
00.00 – 00.01 – Святкова Пасхальна Заутрення.
00.01 – 02.00 – Святкова Пасхальна Літургія.
02.00; 07.00 – освячення пасок.
15. Свято-Варваринський храм (район Залізничної лікарні; вул. Минайська, 71). Настоятель: протоієрей Василій Рущак.
00.00 – 00.01 – Святкова Пасхальна Заутрення.
00.01 – 02.00 – Святкова Пасхальна Літургія.
02.00 – освячення пасок.
16. Свято-Кирило-Мефодіївський храм (УУБА; вул. Гойди,4 (внутрішній двір УУБА. Вхід з вул. Гойди та вул. Ракоці)). Настоятель: архімандрит Віктор (Бедь).
Початок Пасхальних богослужінь з 23.00.
02.30 – освячення пасок.

 

Благочинний м. Ужгород – протоієрей Іван Моланич.
Моб. тел.: 099-029-19-43

В лікарнях Ужгорода та Мукачева перебували мощі свт. Луки (Войно-Ясенецького) покровителя лікарів та медициниЖиття в Церкві

В лікарнях Ужгорода та Мукачева перебували мощі свт. Луки (Войно-Ясенецького) покровителя лікарів та медицини

З благословення Блаженнішого Володимира, Митрополита Київського і всієї України, Предстоятеля Української Православної Церкви в Мукачівській єпархії перебуває частина святих нетлінних мощей святителя Луки (Войно-Ясенецького), покровителя лікарів та медицини.

Преподобний Іларіон НовийСвятий дня

Преподобний Іларіон Новий

Ігумен Пелікітскій, з юності присвятив себе служінню Богу і багато років провів у затворі.

Митрополит Онуфрій – православним журналістам: «Будьте теплою течією в холодному океані інформації»Публікації

Митрополит Онуфрій – православним журналістам: «Будьте теплою течією в холодному океані інформації»

 9 квітня в Києво-Печерській Лаврі відбулася 

Координаційна рада Синодального інформаційно-просвітницького відділу Української Православної Церкви. Зібралися представники з єпархій та співробітники СІПВ УПЦ.

 

У рамках засідання відбулася зустріч учасників Координаційної ради з Місцеблюстителем Київської Митрополичої кафедри митрополитом Чернівецьким і Буковинським Онуфрієм.

Мукачівська єпархія взяла участь в Координаційній раді Синодального інформаційно-просвітницького відділуНовини краю

Мукачівська єпархія взяла участь в Координаційній раді Синодального інформаційно-просвітницького відділу

 У середу, 9 квітня, в Києво-Печерській Лаврі відбулася Координаційна рада Синодального інформаційно-просвітницького відділу Української Православної Церкви. Під головуванням голови СІПВ УПЦ протоієрея Георгія Коваленка, за участю співробітників відділу, в засіданні взяли участь керівники єпархіальних інформаційно-просвітницьких відділів з Луцька, Харкова, Львова, Вінниці, Мукачева, Луганська, Херсона, Донецька, Сум, Дніпропетровська.

Ужгородське молодіжне братство допомогло фізично храму Святителя ІоаннаПублікації

Ужгородське молодіжне братство допомогло фізично храму Святителя Іоанна

 У рамках єпархіальної акції фізичної допомоги молодіжними братствами храмам та монастирям перед Святою Пасхою, яка проходить з благословення високопреосвященнішого Феодора, архієпископа Мукачівського і Ужгородського, на території храму Святителя Іоанна було проведено прибирання Ужгородським молодіжним братством імені преподобного Алексія Карпаторуського. Пропонуємо Вашій увазі фотозвіт “суботника” на сайті приходу.

Свята мучениця Матрона СолунськаСвятий дня

Свята мучениця Матрона Солунська

Постраждала в III або IV столітті. Вона була рабинею юдейки Павтіли, дружини одного з солунських воєначальників. Павтіла примушувала свою рабиню до відступництва та обігу в іудейство, але свята Матрона, з юних років пізнала віру Христову, ще твердіше вірувала в Христа і таємно від злісної пані ходила до церкви.

НОВОЕ ЧУДО СВЯТИТЕЛЯ ЛУКИ, АРХИЕПИСКОПА КРЫМСКОГО, ПРОИЗОШЛО В ГРЕЦИИЖиття в Церкві

НОВОЕ ЧУДО СВЯТИТЕЛЯ ЛУКИ, АРХИЕПИСКОПА КРЫМСКОГО, ПРОИЗОШЛО В ГРЕЦИИ

 Новое чудо святителя Луки, архиепископа Крымского произошло в греческой Арголиде, в городе Аргос, сообщает Romfea. Как рассказал молодой парень, сын дирижера государственной филармонии Аргоса Христос Аргиропулос, в храме св. Петра он взял кусочек ткани, пропитанный елеем от мощей святителя Луки.

Священномученик Іриней, Єпископ СірмійскийСвятий дня

Священномученик Іриней, Єпископ Сірмійский

Священномученик Іриней постраждав під час гоніння на християн при римських імператорах Діоклітіані і Максиміані (284 - 305).

Архієрейське богослужіння в Зарічевському Свято-Маріє-Магдалинівському монастиріНовини краю

Архієрейське богослужіння в Зарічевському Свято-Маріє-Магдалинівському монастирі

7 квітня, у день Благовіщення Пресвятої Богородиці, Свято-Маріє-Магдалинівську обитель з архіпастирським візитом відвідав Високопреосвященніший Феодор, архієпископ Мукачівський і Ужгородський.

Благовещение Пресвятой Богородицы: смысл праздника, проповеди, иконы, цитатыЖиття в Церкві

Благовещение Пресвятой Богородицы: смысл праздника, проповеди, иконы, цитаты

Спустя четыре месяца по обручении, Ангел явился Марии, когда Она читала Священное Писание и, войдя к Ней, сказал: «радуйся Благодатная!

7 апреля Церковь празднует день Благовещения Пресвятой Богородицы – оин из 12 главных (двунадесятых) праздников в православном календаре.

Керуючий єпархією звершив Богослужіння в Росвигівському соборі м. МукачевоНовини краю

Керуючий єпархією звершив Богослужіння в Росвигівському соборі м. Мукачево

 В 5-ту Неділю Великого Посту, Високопреосвященніший Феодор, архієпископ Мукачівський і Ужгородський звершив Божественну Літургію у кафедральному соборі на честь Різдва Пресвятої Богородиці, що у м. Мукачево.

Архієрею співслужили священнослужителі собору. Під час богослужіння була звершена ієрейська хіротонія.

В кінці богослужіння владика Феодор звернувся до пастви зі словом настанови. Зокрема, архіпастир у проповіді звернув увагу присутніх на те, що: «Церква завжди дивиться на те якою людина є, а не на те якою людина була».
На завершення богослужіння всі отримали архієрейське благословення.

В день Похвали Пресвятої Богородиці керуючий єпархією звершив богослужіння в Мукачівському монастиріНовини краю

В день Похвали Пресвятої Богородиці керуючий єпархією звершив богослужіння в Мукачівському монастирі

 5 квітня, в день Похвали Пресвятої Богородиці керуючий Мукачівської єпархією Високопреосвященніший Феодор, архієпископ Мукачівський і Ужгородський звершив архієрейське богослужіння в Мукачівському Свято-Миколаївському жіночому монастирі. Владиці співслужило духовенство обителі та священнослужителі єпархії.
Напередодні, в п’ятницю, архієпископ Феодор в монастирі очолив вечірнє богослужіння з читанням акафісту до Богородиці.

Преподобномученик НиконСвятий дня

Преподобномученик Никон

Народився в Неаполі. Його батько був язичником, а мати - християнкою. Змужнівши, Никон залишався язичником. Він служив воїном і відрізнявся надзвичайною хоробрістю і силою. 

До Пасхи Христової в Мукачівській єпархії перебуватиме частина мощей святителя Луки (Войно-Ясенецького), Кримського (+ГРАФІК)Життя в Церкві

До Пасхи Христової в Мукачівській єпархії перебуватиме частина мощей святителя Луки (Войно-Ясенецького), Кримського (+ГРАФІК)

 З благословення Високопреосвященнішого Феодора, Архієпископа Мукачівського і Ужгородського від 5 квітня до Пасхи Христової (20 квітня) в Мукачівській єпархії перебуватиме частина святих нетлінних мощей святителя Луки (Войно-Ясенецького), Кримського.

Священномученик ВасильСвятий дня

Священномученик Василь

Був пресвітером в Анкірі Галатійської. Під час широкого поширення арійської єресі він закликав свою паству твердо триматися Православ'я. 

4 квітня – 47 років від дня смерті великої подвижниці благочестя XX ст. нашого краю – ігумені Параскеви (Прокоп)Публікації

4 квітня – 47 років від дня смерті великої подвижниці благочестя XX ст. нашого краю – ігумені Параскеви (Прокоп)

 

 КОРМЧАЯ ЖЕНСКОГО МОНАШЕСТВА ЗАКАРПАТЬЯ
Об игумении Параскеве (Прокоп)

Архієрейське богослужіння у Свято-Хресто-Воздвиженському соборі УжгородаНовини краю

Архієрейське богослужіння у Свято-Хресто-Воздвиженському соборі Ужгорода

 У четвер П’ятої неділі Великого посту Високопреосвященніший Олександр, Митрополит Переяслав-Хмельницький і Вишневський у співслужінні з керуючим Мукачівською єпархією Високопреосвященнішим Феодором, архієпископом Мукачівським і Ужгородським звершили Божественну літургію Передосвячених Дарів у Свято-Хресто-Воздвиженському соборі Ужгорода.

 

Працівники ДСНС показали «майстер клас» священнослужителям Мукачівської єпархіїПублікації

Працівники ДСНС показали «майстер клас» священнослужителям Мукачівської єпархії

 Наближаються Великодні свята. Отож зараз увага рятувальників направлена на проведення профілактичної роботи як з представниками духовенства, так і з вірниками. Під час святкових богослужінь у храмах масово запалюють свічки. А за умови необережності чи безнаглядності відкритий вогонь може призвести до пожежі, а то й гірше - до людських жертв.

Дети перестройкиПозитив тижня

Дети перестройки

 Январь 1987 года считают началом перестройки, которая стала не просто трудным периодом для России, а целой отдельной эпохой.

Спустя 27 лет AdMe.ru и фотограф Алексей Мараховец собрали все, без чего не представлялась жизнь обыкновенного ребенка перестройки. Все, чем мы гордились и чем определялись быт и «крутизна» — в сопровождении авторских комментариев.

— У детей моего поколения не было компьютеров и этим всё сказано. Да, мы не знали контры, не знали варкрафта, не знали веселой фермы. Все наши развлечения хранились в тайниках дома, во дворе, в тумбочках и антресолях, на балконе и в гараже. И сейчас я с огромной уверенностью говорю — моё детство было намного интереснее и насыщеннее без компьютера.Январь 1987 года считают началом перестройки, которая стала не просто трудным периодом для России, а целой отдельной эпохой.

Спустя 27 лет AdMe.ru и фотограф Алексей Мараховец собрали все, без чего не представлялась жизнь обыкновенного ребенка перестройки. Все, чем мы гордились и чем определялись быт и «крутизна» — в сопровождении авторских комментариев.

— У детей моего поколения не было компьютеров и этим всё сказано. Да, мы не знали контры, не знали варкрафта, не знали веселой фермы. Все наши развлечения хранились в тайниках дома, во дворе, в тумбочках и антресолях, на балконе и в гараже. И сейчас я с огромной уверенностью говорю — моё детство было намного интереснее и насыщеннее без компьютера.

В Германии демонстрации христиан подверглись нападению содомитовНегатив тижня

В Германии демонстрации христиан подверглись нападению содомитов

 БЕРЛИН. Христианские родители, которые выступили против нового учебного плана сексуального воспитания в Германии, подверглись нападению активистов гомосексуальных организаций, согласно сообщению Observatory on Intolerance and Discrimination against Christians, которая осуществляет мониторинг антихристианских инцидентов в Европе.

На родителей плевали, забрасывали их яйцами и пакетами с экскрементами или краской, передают очевидцы происшедшего.

«Кабели громкоговорителей были разорваны. Вырванный из Библии страницы использовались для подтирания, после чего их скомканными бросали в родителей», — сообщили жертвы нападения содомитов.

Сходные инциденты имели место в Баден-Вюртемберге и Кёльне.

Місцеблюститель Київської Митрополичої кафедри очолив засідання Всеукраїнської ради церков і релігійних організаційПублікації

Місцеблюститель Київської Митрополичої кафедри очолив засідання Всеукраїнської ради церков і релігійних організацій

 3 квітня  на території Національного заповідника «Софія Київська» відбулося чергове засідання Всеукраїнської ради церков і релігійних організацій (ВРЦіРО), яке очолив Головуючий у цьому міжконфесійному та міжрелігійному органі Місцеблюститель Київської Митрополичої кафедри митрополит Чернівецький і Буковинський Онуфрій. На засідання також був запрошений Міністр культури України Є. М. Нищук та директор Департаменту у справах релігій та національностей В. В. Юшкевич.

Святитель КирилоСвятий дня

Святитель Кирило

Народився в Антіохії. Він був учнем апостола Петра (пам'ять 29 червня, 16 січня), який поставив його в єпископа міста Качані в Сицилії. 

А в душе — нолик…Життя в Церкві

А в душе — нолик…

 Старец Иона Одесский.

Мы научились:

ставить свечи и делать аборты;

освящать вербы и разваливать свои семьи;

строить церкви и жить в блуде;

прикладываться к иконам и оставаться глухими к чужой беде;

ходить в храмы и тиранить своих домашних.

Долго ли так будет продолжаться? История показывает, что нет. Есть ли выход? Конечно!

 

 

Христос «для лохов» и «для конкретных пацанов»Життя в Церкві

Христос «для лохов» и «для конкретных пацанов»

 Принятие или отречение от Христа зависит от нашего свободного выбора жизни не по лжи


Двойные стандарты, которые подчас можно наблюдать в жизни некоторых христиан – и клириков, и мирян, – являются ничем иным, как привнесением лжи в жизнь Церкви Христовой, считает иеромонах Макарий. И эта ложь снова и снова распинает Спасителя.«МАРИИНО СТОЯНИЕ». Что сегодня вечером будет происходить в храмах?Публікації

«МАРИИНО СТОЯНИЕ». Что сегодня вечером будет происходить в храмах?

Предлагаем Вам сегодня вспомнить (или узнать) о дне третьем (или четвертом) – «Мариином стоянии».

У Свалявському монастирі звершено архієрейське БогослужінняНовини краю

У Свалявському монастирі звершено архієрейське Богослужіння

 У середу П’ятої неділі Великого посту Високопреосвященніший Олександр, Митрополит Переяслав-Хмельницький і Вишневський у співслужінні з керуючим Мукачівською єпархією Високопреосвященнішим Феодором, архієпископом Мукачівським і Ужгородським звершили святу Божественну літургію у Свалявському Свято-Тройце-Кирило-Мефодіїівському жіночому монастирі.
Архієреїв, разом з сестрами монастиря, зустрічала настоятельниця обителі – ігуменя Ніна.
На богослужінні разом архієреями молилися священнослужителі обителі та єпархії, а також численні паломники.
В кінці богослужіння до присутніх владики звернулися зі словами проповіді та подякували ігумені монастиря за спільне богослужіння.

Страх Божий. Что это значит?Публікації

Страх Божий. Что это значит?

 В религиозности очень многих людей сегодня очень заметное место занимает страх перед наказанием. В советские времена вообще бытовало мнение, что верующие только потому и верят в Бога, что после смерти не хотят мучаться в Аду. Именно как страх перед адскими муками, которые ждут ослушников после их смерти, представляла православную веру атеистическая пропаганда. И надо сказать, делала это вполне профессионально.

Вітання Єрусалимського Патріарха Місцеблюстителю Київської митрополичої кафедриПублікації

Вітання Єрусалимського Патріарха Місцеблюстителю Київської митрополичої кафедри

 

  

Високопреосвященнішому митрополиту Чернівецькому і Буковинському 
 Онуфрію, возлюбленому брату у Господі і співслужителю Нашої Мірності, 
лобизання святе в Христі Ісусі.

Православна молодь Мукачівської єпархії активно взялась рятувати життя студента!Життя в Церкві

Православна молодь Мукачівської єпархії активно взялась рятувати життя студента!

 Йому всього 21 рік, проте він уже знає, скільки коштує життя… Його життя… І це не багато, не мало – всього 37 тис. Євро, яких у Сергія наразі нема.

Паломницька поїздка по монастирях Мукачівської єпархії дітей Чинадіївського дитячого будинкуНовини краю

Паломницька поїздка по монастирях Мукачівської єпархії дітей Чинадіївського дитячого будинку

 Паломницька поїздка по монастирях Мукачівської єпархії дітей Чинадіївського дитячого будинку.