Матеріали за Лютий 2014 року

Спикер УПЦ на «Эхо Москвы» об отношении Церкви к новым властямЖиття в Церкві

Спикер УПЦ на «Эхо Москвы» об отношении Церкви к новым властям

 КСТАТИ. Интервью спикера Украинской Православной Церкви протоиерея Георгия Коваленко было дано журналисту "Эхо Москвы" Алексею Голубеву с часу до двух ночи в машине на площади между Софией Киевской и Михайловским Златоверхим, в день, когда Священный Синод избрал Местоблюстителя и сделал Заявления.

«Это был день 4 прямых эфиров от 40 мин до 2 часов каждый (Громадське ТБ, ЕРА-ФМ, телемарафон "Небесна сотня" на 5, "Свобода слова" на ICTV). Между эфирами была панихида на месте гибели людей и достаточно эмоциональное общение с людьми», - пишет на своей официальной странице в Фейсбук спикер УПЦ.

Апостол від 70 -ти ОнисимСвятий дня

Апостол від 70 -ти Онисим

В молодості був рабом Філімона, християнина знатного роду, що жив в місті Колосах Фригійської області. 

В СУМАХ — попытка захвата епархиального управления. Архиепископ Евлогий просит молитв!Негатив тижня

 Как сообщил только что правящий архиерей Сумской епархии архиепископ Сумской и Ахтырский Евлогий, сегодня примерно в полдень состоялась попытка захвата здания Сумского епархиального управления.

Керуючий Мукачівською Православною єпархією провів збори благочинних єпархіїЖиття в Церкві

Керуючий Мукачівською Православною єпархією провів збори благочинних єпархії

26 лютого у будівлі Мукачівського єпархіального управління архієпископ Мукачівський і Ужгородський Феодор провів чергові збори благочинних єпархії.

Архієпископ Феодор взяв участь у засіданні Священного Синоду УПЦ (+ЖУРНАЛИ)Публікації

Архієпископ Феодор взяв участь у засіданні Священного Синоду УПЦ (+ЖУРНАЛИ)

 24 лютого 2014 року в Свято-Успенській Києво-Печерській Лаврі відбулося засідання Священного Синоду Української Православної Церкви, на якому було обрано Місцеблюстителя Київської митрополичої кафедри. Ним став Преосвященний митрополит Чернівецький і Буковинський Онуфрій.

Звернення Священного Синоду Української Православної Церкви до єпископату, духовенства, чернецтва та мирян у зв’язку з останніми подіями в УкраїніПублікації

Звернення Священного Синоду Української Православної Церкви до єпископату, духовенства, чернецтва та мирян у зв’язку з останніми подіями в Україні

 Преосвященні архіпастирі, всечесні отці, брати і сестри!

Сьогодні наша держава переживає один з найдраматичніших періодів своєї новітньої історії. По всій Україні ховають загиблих під час силового протистояння у Києві. Ще сотні людей перебувають у лікарнях, де продовжується боротьба за їх життя та здоров’я. В цей трагічний для України момент ми підносимо наші молитви за здоров’я поранених та вічний спокій усіх, хто загинув. Також висловлюємо слова глибокого співчуття усім, чиї близькі стали жертвами братовбивчого конфлікту.

Звернення Священного Синоду Української Православної Церкви до державної владиПублікації

Звернення Священного Синоду Української Православної Церкви до державної влади

 Останнім часом Україна пережила один з найскладніших моментів в своїй історії. Гостра суспільно-політична криза призвела до братовбивчого конфлікту та загибелі наших співгромадян. Пам’ятаючи про те, що Бог наш не є Богом ворожнечі, а Богом миру, від імені єпископату, духовенства та віруючих Української Православної Церкви ми однозначно засуджуємо злочинні дії тієї державної влади, що спровокувала кровопролиття на вулицях та майданах золотоверхого Києва. Сьогодні ми підносимо молитви за здоров’я поранених, спокій душ загиблих, висловлюємо співчуття усім родинам, яких спіткало горе. Чимало постраждалих зараз перебувають у лікарнях. Багато з них назавжди залишаться інвалідами. Вважаємо, що держава сьогодні має забезпечити матеріальну допомогу сім’ям загиблих та усім постраждалим під час трагічних подій, які розгорнулися як у Києві, так і в інших регіонах України

Митрополит Онуфрій після обрання Місцеблюстителем: «Бажаю всім нашим вірним, щоби вони знайшли в собі сили простити один одного»Публікації

Митрополит Онуфрій після обрання Місцеблюстителем: «Бажаю всім нашим вірним, щоби вони знайшли в собі сили простити один одного»

 Після засідання Священного Синоду, на якому митрополита Чернівецького і Буковинського Онуфрія було обрано Місцеблюстителем Київської митрополичої кафедри, владика дав коментар телепрограмі «Православний вісник».

Голови Вселенських Православних Церков про неканонічність УПЦ КПЖиття в Церкві

Голови Вселенських Православних Церков про неканонічність УПЦ КП

 «Пускай раскольники не колеблются, но присоединяются к канонической Церкви, которая является кораблем спасения. Сегодня во время обеда я пожелал владыке Блаженнейшему митрополиту Владимиру Киевскому, чтобы он еще при жизни сподобился увидеть решение этой украинской проблемы и чтобы раскол прекратил свое существование». «Такой институции, как УПЦ-КП, в Православии не существует, а Филарета никто не считает архиереем». 

Керуючий Мукачівською єпархією звершив богослужіння в Мукачівському монастиріНовини краю

Керуючий Мукачівською єпархією звершив богослужіння в Мукачівському монастирі

 

23 лютого, в неділю про Страшний суд, Високопреосвященніший Феодор, архієпископ Мукачівський і Ужгородський звершив Божественну літургію в Мукачівському Свято-Миколаївському жіночому монастирі.

Велика кількість вірників зібралася в монастир, щоб помолитись зі своїм архіпастирем. Під час Божественної Літургії була звершена особлива молитва про мир та примирення в Україні.

В кінці богослужіння владика виголосив тематичну проповідь.

Гнев, раздражительность и обидчивостьЖиття в Церкві

Гнев, раздражительность и обидчивость

Во время поста гнев, раздражительность, обидчивость особенно часто мучают нас. Старцы Оптинские учили борьбе с этими страстями.

Ночь в Киево-Печерской Лавре прошла без сна, но и без провокаций — спикер УПЦПублікації

Ночь в Киево-Печерской Лавре прошла без сна, но и без провокаций — спикер УПЦ

 Ночь в Лавре и вокруг нее прошла почти без сна, но и без столкновений. Благодарение Богу и молитвам всех верующих людей!

Звернення Святішого Патріарха Кирила до повноти Руської Православної Церкви у зв’язку з подіями в УкраїніПублікації

Звернення Святішого Патріарха Кирила до повноти Руської Православної Церкви у зв’язку з подіями в Україні

 Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Кирил виступив із зверненням до повноти Руської Православної Церкви у зв’язку з подіями на Україні.

Розпорядження у зв’язку з подіями в УкраїніНовини краю

Розпорядження у зв’язку з подіями в Україні

 

  Канцелярія Київської Митропоіії Української Православної Церкви інформує про необхідність виголошення 23 лютого 2014 року під час Божественної літургії у монастирях та на парафіях Української Православної Церкви тексту звернення Святішого Патріарха Московського і всіеї Русі Кирила у зв’язку з подіями в Україні. Також під час Літургії на сугубій єктенії потрібно піднести молитву за мир в Україні та виголосити заупокійну єктенію з включениям додаткового прохання.

20 вичерпних відповідей про ПОМИНАННЯ СПОЧИЛИХПублікації

20 вичерпних відповідей про ПОМИНАННЯ СПОЧИЛИХ

 Про те, як поминати померлих на кладовищі, чи можна „відмолити“ ворожку, та скільки має тривати жалоба – на ці та інші питання відповідає архімандрит Аліпій (Світличний).

Батьківська поминальна субота – що це?Життя в Церкві

Батьківська поминальна субота – що це?

 За тиждень перед початком Великого посту православні молитовно звершують м’ясопусну Батьківську поминальну суботу. Що це за день, чому і навіщо його встановили, — читайте в матеріалі протодиякона МИКОЛАЯ ЛИСЕНКА.

Коментує настоятель храму на честь ікони Божої Матері «Усіх скорботних радість», що на Берковецькому цвинтарі в Києві, протоієрей АНДРІЙ ЩИПАНОВ.

***

Головний сенс цього особливого дня полягає в тому, щоб, вийшовши на великопісну дорогу до Воскресіння Христового, знищити межу між живими та померлими та з новою силою ствердити: Христос переміг смерть. Тому православні не кажуть про небіжчиків «мерці». Вони кажуть – «спочилі».

Розпорядження Предстоятеля Української Православної Церкви щодо особливого поминання всіх загиблихНовини краю

Розпорядження Предстоятеля Української Православної Церкви щодо особливого поминання всіх загиблих

 

 У зв’язку з трагічними подіями в Україні та загибеллю людей благословляю 22 лютого в день Вселенської Батьківської суботи в усіх храмах і монастирях Української Православної Церкви особливо пом’янути всіх загиблих та помолитися за упокій їх душ та прощення гріхів без розподілу за політичною або будь-якою іншою ознакою. Перед Богом немає ані правих, ані лівих; ані міліціонера, ані протестувальника.

 

Церква молиться за упокій їх душ, за прощення гріхів та Боже милосердя до тих, хто передчасно постав перед Нелицемірним Суддею і Милосердним Богом.

 

Одночасно закликаю всіх церковних і нецерковних організаторів масових заходів скасувати всі розваги на Масляну. Українська Православна Церква закликає віруючих молитвою і каяттям готуватися до Прощеної неділі та Великого посту та пропонує продовжити дні жалоби за загиблими до Світлого Христового Воскресіння, перед яким настане 40-й день від їх загибелі.

УВАГА! Фестиваль-конкурс «Божий дар» переноситься на післяпасхальний період!Новини краю

УВАГА! Фестиваль-конкурс «Божий дар» переноситься на післяпасхальний період!

 

 Як уже повідомлялося раніше з благословення Високопреосвященнішого Феодора, архієпископа Мукачівського і Ужгородського, 23 лютого в м. Перечині у приміщенні Районного Будинку Культури Мукачівська Православна єпархія повинна була проводитити фестиваль-конкурс «Божий дар».

 Фестиваль-конкурс «Божий дар» переноситься на післяпасхальний період!

ВАЖЛИВО! Церква благословила 22 лютого особливо поминати загиблих, закликала скасувати всі розваги на Масляну та продовжити жалобу за загиблими до ПасхиПублікації

 У п’ятницю, 21 лютого, вийшло розпорядження Предстоятеля Української Православної Церкви Блаженнішого Митрополита Володимира.

«У зв’язку з трагічними подіями в Україні та загибеллю людей благословляю 22 лютого в день Вселенської Батьківської суботи в усіх храмах і монастирях Української Православної Церкви особливо пом’янути всіх загиблих та помолитися за упокій їх душ та прощення гріхів без розподілу за політичною або будь-якою іншою ознакою, - ідеться у тексті документу.

Перед Богом немає ані правих, ані лівих; ані міліціонера, ані протестувальника. Церква молиться за упокій їх душ, за прощення гріхів та Боже милосердя до тих, хто передчасно постав перед Нелицемірним Суддею і Милосердним Богом.

Одночасно закликаю всіх церковних і нецерковних організаторів масових заходів скасувати всі розваги на Масляну.

Українська Православна Церква закликає віруючих молитвою і каяттям готуватися до Прощеної неділі та Великого посту та пропонує продовжити дні жалоби за загиблими до Світлого Христового Воскресіння, перед яким настане 40-й день від їх загибелі».

Некролог. Відійшов до Господа клірик Мукачівської Православної єпархії – протоієрей Миколай РішкоЖиття в Церкві

Некролог. Відійшов до Господа клірик Мукачівської Православної єпархії – протоієрей Миколай Рішко

Протоієрей Миколай Рішко

(24.03.1954-20.02.2014)[1]

Протоієрей Миколай (Миколай Михайлович Рішко) народився 24 березня 1954 року в селі Забородь Хустського району Закарпатської області.

Керуючий єпархією зустрівся з генеральним консулом Словаччини в УжгородіНовини краю

Керуючий єпархією зустрівся з генеральним консулом Словаччини в Ужгороді

 19 лютого керуючий Мукачівською Православною єпархією Високопреосвященніший Феодор, архієпископ Мукачівський і Ужгородський зустрівся з генеральним консулом Словаччини в Ужгороді Янкою Буряновою.

Коментар Керуючого справами Української Православної Церкви у зв’язку з протистояннями у Києві 18 лютого 2014 рокуЖиття в Церкві

Коментар Керуючого справами Української Православної Церкви у зв’язку з протистояннями у Києві 18 лютого 2014 року

З самого початку політичної кризи й протягом всього періоду протистояння Українська Православна Церква неодноразово закликала до припинення насильства та мирного розв’язання конфлікту. На превеликий жаль, голос Церкви не був почутий. 18 лютого на вулицях Києва знову відновилось силове протистояння, пролилася кров, загинули люди. В ці хвилини ми чуємо тривожні повідомлення про нові зіткнення на Майдані Незалежності.

АНОНС. Запрошуємо всіх на фестиваль-конкурс «Божий дар»Новини краю

АНОНС. Запрошуємо всіх на фестиваль-конкурс «Божий дар»

Як уже повідомлялося раніше з благословення Високопреосвященнішого Феодора, архієпископа Мукачівського і Ужгородського, 23 лютого в м. Перечині у приміщенні Районного Будинку Культури о 16.30 Мукачівська Православна єпархія проводитиме фестиваль-конкурс «Божий дар».

Фестиваль-конкурс буде проходити за адресою: вул. Жовтнева, 20.

Запрошуємо всіх бажаючих.

Телепрограма «Духовні обрії» - три роки в ефірі!Новини краю

Телепрограма «Духовні обрії» - три роки в ефірі!

20 лютого виповнюється три роки з дня виходу першої телепрограми «Духовні обрії»  на Закарпатській  обласній державній телерадіокомпанії «Тиса1».

ООН потребовало от католической церкви изменить вероучение об абортах и гомосексуализмеНегатив тижня

ООН потребовало от католической церкви изменить вероучение об абортах и гомосексуализме

 Не так давно Комитет ООН по правам ребенка потребовал от католической церкви изменить вероучение об абортах и гомосексуализме. Они потребовали от церкви «определить обстоятельства, при которых доступ к услугам абортов может быть разрешен, а так же осудили предыдущее заявление папского престола и декларации о гомосексуализме которое способствует социальной стигматизации, насилию в отношении лесбиянок, геев, бисексуалов и так далее».

О пастырском выгоранииЖиття в Церкві

О пастырском выгорании

Кто виноват в том, что священники выгорают? Как бороться с этим явлением? Выгорание — однозначно поражение и личностный кризис, или оно может быть закономерным и необходимым этапом жизни? Размышляет протоиерей Андрей Ткачев.

Керуючий Мукачівською єпархією звершив літургію в соборі Різдва Богородиці в МукачевіНовини краю

Керуючий Мукачівською єпархією звершив літургію в соборі Різдва Богородиці в Мукачеві

 16 лютого, в неділю про блудного сина та в день віддання свята Стрітення Господнього, керуючий Мукачівською єпархією, Високопреосвященніший Феодор, архієпископ Мукачівський і Ужгородський звершив Божественну літургію в храмі на честь Різдва Божої Матері в Мукачеві (район Росвигово).

 

Його Високопреосвященству співслужили клірики собору. В кінці богослужіння владика Феодор до всіх присутніх звернувся з архіпастирським словом в якому звернув увагу вірників на силу любові Бога до людини через приклад навернення блудного сина до люблячого батька. 

Європейська приватизація віри: цензура і дискримінація християнстваЦерква і суспільство

      Мова йде про легальну і на перший погляд далеку від жорстокості форму гноблення. «Але скоро настане момент, коли підходящим словом для опису цього явища стане слово “переслідування”». Так закінчується велике есе про секуляризацію в Європі, опубліковане в американському журналі "First Things", виразника консервативного католицизму в США.

 

МОГУ МОЛЧАТЬЦерква і суспільство

МОГУ МОЛЧАТЬ

 «Вот занесешь пальцы над клавиатурой, уже хочешь что-то высказать по поводу — а потом думаешь: “Ну его, лучше промолчу”. 

На Стрітення архієпископ Феодор звершив літургію в Свято-Воскресенському монастирі УжгородаНовини краю

На Стрітення архієпископ Феодор звершив літургію в Свято-Воскресенському монастирі Ужгорода

 15-го лютого в день Стрітення Господнього Висикопреосвященніший Феодор архієпископ Мукачівський і Ужгородський звершив Божественну літургію в  Ужгородському Свято-Воскресенському чоловічому монастирі.

Велика кількість вірників зібралася в монастир, щоб помолитись зі своїм архіпастирем. Під час Божественної Літургії була звершена хіротонія в диякона Павла  Кашкова.

В кінці богослужіння владика виголосив святкову проповідь та освятив свічки.

Звернення архієпископа Феодора до воїнів – афганців та родин полеглих військовихНовини краю

Звернення архієпископа Феодора до воїнів – афганців та родин полеглих військових

 Дорогі воїни – афганці, шановні родини полеглих військових! 

В Ужгороді та Мукачеві вшанували пам’ять воїнів-інтернаціоналістівНовини краю

В Ужгороді та Мукачеві вшанували пам’ять воїнів-інтернаціоналістів

 У суботу, 15 лютого, у День вшанування учасників бойових дій на території інших держав та 25-ї річниці виведення військ з Афганістану, після святкових богослужінь з благословення Високопреосвященнішого Феодора, архієпископа Мукачівського і Ужгородського біля пам’ятників «Скорботної матері» в Ужгороді, пам’ятника учасникам бойових дій в Мукачеві та у всіх храмах і обителях вказаних міст були відслужені заупокійні панихиди.

З нагоди Дня вшанування учасників бойових дій та 25-ї річниці виведення військ з Афганістану архієпископ Феодор звернувся до ветеранів з вітальним словом.

Нагадаємо: Афганська війна тривала з 25 грудня 1979 до 15 лютого 1989 року. За офіційними даними, близько п’ятдесяти тисяч українців пройшли через цю війну. Серед них - 3049 закарпатців, з яких 53 загинуло і 4 пропали безвісти.

Встреча лицом к ЛицуЖиття в Церкві

Встреча лицом к Лицу

Почему из всего Израильского народа увидели Бога в Младенце Иисусе только праведные Симеон и Анна? Что нужно делать нам, чтобы в любой встрече не упустить самое главное — то, ради чего она и случилась в нашей жизни? Размышляет клирик Богоявленского кафедрального собора Горловки священник Виктор Шинкарёв.

СРЕТЕНИЕ ГОСПОДНЕЗустріч з Православієм

СРЕТЕНИЕ ГОСПОДНЕ

 Событие праздника и его эортологическая динамикаВ праздник Сретения Господня Церковь воспоминает важное событие в земной жизни Господа Иисуса Христа (см.: Лк. 2: 22–40). 

15 февраля 2014 - СРЕТЕНИЕ ГОСПОДНЕПублікації

15 февраля 2014 - СРЕТЕНИЕ ГОСПОДНЕ

 Есть христианские праздники, о которых знают буквально все. И могут в двух словах описать, что же, собственно, отмечают верующие. Рождество — Христос родился. Пасха — Христос воскрес. А что такое Сретение Господне? Что вообще значит это непривычное современному человеку слово — «сретение»? Предлагаем вам познакомиться с хронологией событий Сретения и посмотреть, какой след этот день новозаветной истории оставил в мировой культуре.

О правослвном романтизмеСім'я

О правослвном романтизме

 Истории о девушках, спешащих замуж, чтобы «спасти и возродить его», как под копирку написаны. Знаю таких девушек не только из документальной и художественной литературы, но и лично. Теперь-то они солидные тетеньки и никакому романтизму давно не подвержены. То ли дело 15–20 лет назад…

«Православний календар» - два роки в ефірі!Новини краю

«Православний календар» - два роки в ефірі!

 15 лютого в день свята Стрітення Господа нашого Іісуса Христа виповнюється два роки з дня виходу першої телепрограми «Православний календар» на Закарпатській  обласній державній телерадіокомпанії «Тиса1»! Програма «Православний календар» виходить з благословення Високопреосвященнійшого Феодора, архієпископа Мукачівського і Ужгородського. Через «Православний календар» телеглядачі ЗОДТРК «Тиса1» мають можливість дізнатися морально-повчальну інформацію про прийдешній день від Православної Церкви. «Православний календар»  знайомить телеглядачів з прийдешнім днем церковного календаря, повчає з євангельським уривком, житієм святого, або історією свята та цитатою святого.

В Днепропетровске отец спас 3-летнюю дочь, которую «скорая» признала мертвойПозитив тижня

В Днепропетровске отец спас 3-летнюю дочь, которую «скорая» признала мертвой

 13 февраля, ПРАВМИР. Обыкновенный несчастный случай в семье Руслана и Анастасии Оданец едва не закончился трагически. Трехлетняя девочка упала в бассейн и едва не захлебнулась насмерть, пишет КП.


Формула ЛюбвиСім'я

Формула Любви

 Редкий поэт, писатель, философ не составил своего определения любви. Среди формул, начинающихся словами «Любовь — это...», немало тонких и остроумных замечаний. И всё же самые мудрые слова о любви сказаны монахами — теми, кто знал Бога, Который есть Любовь, лучше, чем многие влюблённые знают друг друга. И из глубины духовного опыта святых, и изнутри «удавшейся» семейной жизни одинаково понятно, что любовь — это прежде всего смирение.

14 февраля – день памяти мученика Трифона.Святий дня

14 февраля – день памяти мученика Трифона.

"В акафисте мученику Трифону есть его слова о том, чтобы люди обращались к нему в своих скорбях и болезнях, и он тут же придет на помощь. И действительно, он сразу откликается на человеческую мольбу.
Обычно ему молятся в случаях болезней, прося исцелений, часто просят его и том, чтобы он помог одинокому человеку найти себе добрую жену, а девице или одинокой женщине послал хорошего мужа".

«Душа бажає свята»… Та чи такого?Життя в Церкві

«Душа бажає свята»… Та чи такого?

В продовження теми про «День Закоханих» (День святого Валентина) ми провели невеличке експрес-опитування, щоб з’ясувати, наскільки серйозно сприймають це «свято» жителі нашого краю. Виявилося, що майже всі цей день святкують, а про походження «свята» навіть не замислюються. Судячи з відповідей – наміри у всіх якнайкращі.

 

LOVE IS...Публікації

LOVE IS...

 «Я люблю своего мужа и люблю, когда он не ночует дома».
‒ Вот так начало, ‒ подумала я, но с выводами спешить не стала.

Пам'ять трьох святителів в Мукачівському кафедральному соборіНовини краю

Пам'ять трьох святителів в Мукачівському кафедральному соборі

 12-го лютого, в день пам’яті святителів Василія Великого, Григорія Богослова та Іоанна Златоустого, Високопреосвященніший Феодор, архієпископ Мукачівський і Ужгородський звершив Божественну літургію в кафедральному соборі на честь Почаївської ікони Божої Матері, що в м. Мукачево.

Католическая церковь США разрешила приходить на церковную службу голымНегатив тижня

Католическая церковь США разрешила приходить на церковную службу голым

 Воистину безумие людское не знает границ. Америка решила, что если Адам и Ева до изгнания из рая, ходили в чем их господь создал, значит и сейчас на церковные службы, можно приходить в чем мать родила. Только подобие США — раю  земному, вызывает очень большие сомнения. 

«Святий Валентин – мученик за Христа, а не покровитель закоханих!» Що насправді святкують 14 лютого «всі закохані»?Життя в Церкві

«Святий Валентин – мученик за Христа, а не покровитель закоханих!»  Що насправді святкують 14 лютого «всі закохані»?

Порозпитуйте молодих людей, що святкують 14 лютого, і кожен другий без вагань відповість: День Святого Валентина, День всіх Закоханих. Сьогодні це «свято» дійсно стало чи не найголовнішим у житті молоді. Та чи варто надавати цьому дню такого великого значення і так широко і демонстративно його відзначати? Протоієрей Олександр Монич, голова інформаційного відділу Мукачівської Православної єпархії, спробував відкрити справжню суть цього «свята» і не тільки…

Відбувся відбірковий етап на фестивалю-конкурсу "Божий дар", що відбудеться 23 лютого у м. ПеречиніНовини краю

Відбувся відбірковий етап на фестивалю-конкурсу "Божий дар", що відбудеться 23 лютого у м. Перечині

 Як уже повідомлялося раніше, з благословення Високопреосвященнішого Феодора, архієпископа Мукачівського і Ужгородського, 23 лютого в м. Перечині у приміщенні Районного Будинку Культури о 16.30 Мукачівська Православна єпархія проводитиме фестиваль-конкурс "Божий дар".  Фестиваль-конкурс буде проходити за адресою: вул. Жовтнева, 20.

День святого Валентина:именины без именинникаПублікації

День святого Валентина:именины без именинника

 «Слава храбрецам, которые осмеливаются любить, зная, что всему этому придет конец. Слава безумцам, которые живут так, как будто они бессмертны, — смерть иной раз отступает от них"...


Мукачево-Прешов. В Православної Церкви Чеських земель і Словакії новий ПредстоятельЖиття в Церкві

Мукачево-Прешов. В Православної Церкви Чеських земель і Словакії новий Предстоятель

9 лютого з благословення Блаженнішого Володимира, Митрополита Київського і всієї України, Предстоятеля Української Православної Церкви, Високопреосвященніший Феодор, архієпископ Мукачівський і Ужгородський взяв участь в торжествах з нагоди інтронізації новообраного Предстоятеля Чеських земель і Словакії, Блаженнішого Ростислава, архієпископа Прешовського, Митрополита Чеських земель і Словакії.

Убийство в соборе в Южно-Сахалинске — комментарий с места событийНегатив тижня

Убийство в соборе в Южно-Сахалинске — комментарий с места событий

О произошедшей трагедии порталу Правмир рассказал протоиерей Виктор Горбач, настоятель храма святителя Иннокентия, митрополита Московского в г. Южно-Сахалинске.

Неділя митаря і фарисеяСвятий дня

Неділя митаря і фарисея

  Тиждень про митаря і фарисея - перший з недільних днів, присвячених підготовці до майбутнього Великому посту. Свою назву Тиждень отримала тому, що цього дня за Літургією звучить євангельська притча про митаря і фарисея.

Відбулася міжнародна конференція до 100-річчя Мараморош-Сиготських процесівЖиття в Церкві

Відбулася міжнародна конференція до 100-річчя Мараморош-Сиготських процесів

8 лютого в археологічному музеї імені Едуарда Балагурі, що розміщений в ректораті УжНУ розпочала свою роботу міжнародна наукова конференція «Релігійно-політичні трансформації в Центрально-Східній Європі у першій половині ХХ ст.» (До 100-річчя II-го Мараморош-Сиготського процесу 1913-1914 рр.).

Подготовка к причастию: канонические нормы и практика Поместных Православных Церквей (Доклад протоиерея Димитрия Карпенко)Основи Православного віровчення

Подготовка к причастию: канонические нормы и практика Поместных Православных Церквей (Доклад протоиерея Димитрия Карпенко)

Если не будете есть Плоти Сына Человеческого
и
 пить Крови Его, то не будете иметь в себе жизни.
Ядущий Мою Плоть и пиющий Мою Кровь имеет жизнь вечную,
и Я воскрешу его в последний день
(Ин. 6, 53-54)

Митрополит Антоний: «В храм ни в коем случае не должно привноситься политическое противостояние»Публікації

Митрополит Антоний: «В храм ни в коем случае не должно привноситься политическое противостояние»

 В последние дни широкий резонанс в средствах массовой информации получили высказывания протоиерея Андрея Ткачева, допущенные им во время проповеди в храме прп. Агапита Печерского (г. Киев).

Портал «Православие в Украине» попросил прокомментировать сложившуюся ситуацию Управляющего делами Украинской Православной Церкви митрополита Бориспольского и Броварского Антония.

УВАГА! Благодійна акція "Допоможемо дітям разом"Публікації

УВАГА! Благодійна акція "Допоможемо дітям разом"

 З благословіння архієпископа Мукачівського та Ужгородського Феодора проводиться благодійна акція до 25 лютого. Всі зібрані кошти, дитяче харчування, одяг, взуття буде передано в Обласний Будинок дитини м.Свалява. 
 

Закарпаття може похвалитися стійкістю шлюбівЖиття в Церкві

Закарпаття може похвалитися стійкістю шлюбів

 Державна служба статистики вважає найбільш неблагополучними регіонами України Крим і, зокрема, місто Севастополь.

Жить здесь и сейчасПублікації

Жить здесь и сейчас

 Я поймала себя на этой мысли 31-го декабря.Утром я спешно резала пять салатов для гостей, которые должны были приехать ближе к вечеру. Вся кухня была занята кулинарными приготовлениями к новогодней ночи. По дому кругами ходил проголодавшийся муж и просил накормить его какой-нибудь простой будничной едой, но срочно. Я ужасно возмущалась: у меня же вся голова сейчас занята начатой селедкой под шубой и треской по-французски, и салатом из фасоли, и креветками, и еще целым списком праздничных изысканных блюд.

Шлюб не для тебеЖиття в Церкві

Шлюб не для тебе

Минуло вже півтора року, як я одружився, але тільки недавно зробив висновок, що шлюб не для мене. Тепер, перш ніж щось припускати, читайте далі.

АНОНС. Міжнародна наукова конференція до 100-річчя II-го Мараморош-Сиготського процесу 1913-1914 рр.Життя в Церкві

АНОНС. Міжнародна наукова конференція до 100-річчя II-го Мараморош-Сиготського процесу 1913-1914 рр.

 МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

ДВНЗ «УЖГОРОДСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ»

ІСТОРИЧНИЙ ФАКУЛЬТЕТ

НАУКОВО-ДОСЛІДНИЙ ЦЕНТР ІСТОРИКО-РЕЛІГІЙНИХ СТУДІЙ «ЛОГОС»

МУКАЧІВСЬКА ПРАВОСЛАВНА ЄПАРХІЯ

БОГОСЛОВСЬКО-ІСТОРИЧНИЙ

НАУКОВО-ДОСЛІДНИЙ ЦЕНТР ІМЕНІ АРХІМАНДРИТА ВАСИЛІЯ (ПРОНІНА)

Англиканские епископы будут бороться за признание однополых браковНегатив тижня

Англиканские епископы будут бороться за признание однополых браков

 Архиепископ Кентерберийский и архиепископ Йоркский осуждают африканские антигомосексуальные законы, призывая Англиканские церкви «проявить любовь Христову» к однополым парам, пишет The Telegraph.
 

Рідкісний подвиг, або хто такі юродивіЖиття в Церкві

Рідкісний подвиг, або хто такі юродиві

 У реальному житті ми з юродивими не стикаємося, знаємо про них або з житійної, або з художньої літератури. Але останнім часом стало модним називати юродством кожний художній або суспільний епатаж. Що ж таке подвиг юродства в церковному розумінні? Кого можна, а кого не можна вважати юродивим? Як ставитися до сучасного «юродства»?

Про це ми розмовляємо з доктором філологічних наук, професором, завідувачем кафедрою філології Московської духовної академії Володимиром Кирилліним.

Не раздражайте детейПублікації

Не раздражайте детей

Почти всякий ребенок с момента поступления в школу живет в постоянном стрессе

Иерусалимский Патриархат объявил о восстановлении евхаристического общения с Румынской Православной ЦерковьюПозитив тижня

Иерусалимский Патриархат объявил о восстановлении евхаристического общения с Румынской Православной Церковью

 Накануне было подписано соглашение о восстановлении евхаристического общения между Иерусалимской и Румынской православными Церквами.


Если близкий покончил с собой: ответы священникаЖиття в Церкві

Если близкий покончил с собой: ответы священника

— Когда близкий, родной человек кончает с собой, то обычно его родственники остаются один на один со своим горем. Люди стараются избегать темы самоубийства, поэтому не с кем поделиться своей болью. Нет возможности церковно поминать погибшего и в этом найти какое-то утешение. И получается, что человек оказывается в изоляции — именно в то время, когда он очень нуждается в помощи и поддержке. Что бы вы могли сказать человеку в такой ситуации?

ГДЕ ТВОЙ МУЖ? Беседа с радиослушателямиЖиття в Церкві

ГДЕ ТВОЙ МУЖ? Беседа с радиослушателями

Сначала я обращаюсь к тем, кто уже состоит вбраке, а затем скажу несколько слов и тем, кто еще не сделал этого шага.

Как мать отказалась от ребенка и встретила его через 12 летЖиття в Церкві

Как мать отказалась от ребенка и встретила его через 12 лет

Почему матери бросают своих детей? Как относиться к таким людям? Можно ли чем-нибудь помочь не только малышу, но и «недостойной» маме? Размышляет Алена Синкевич, специалист по семейному устройству.